اخبار

عضو شوري مركزي خانه پرستار عنوان كرد:

برخي پرستاران وابسته به قدرت برخلاف منافع صنفي عمل مي كنند/ گفتمان عدالت خواهي قوت گرفته است

ارسال شده: بهمن 18, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

بی شک انتخاب فردی غیرپزشک بعنوان وزیر بهداشت ،نقطه عطفی در تاریخچه نظام سلامت کشور بوده و بعنوان فعال صنفی عدالتخواه این رویداد را به فال نیک میگیریم.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، كريم عابديني عضو شوراي مركزي خانه پرستار، در رابطه با انتخاب دكتر سعيد نمكي به عنوان وزير جديد وزارت بهداشت، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: البته نباید ذوق زده شویم و گمان کنیم که همین رویداد و رویکرد به معناي حل شدن مشکل پزشک سالاری است بلکه پزشک سالاری ریشه قوی داشته و بیماری مزمنی در نظام سلامت کشور ماست. بنده عظمت و هیبت پزشک سالاری را وقتی بیشتر و بهتر درک کردم که دیدم طیف قابل توجهی از کنشگران و فعالان پرستاری را بعنوان گارد و سربازان خود در اختيار گرفته اند.
وي ادامه داد: معاونت پرستاری را که روزی آرزوی جامعه پرستاری بود با مهره های پرستاری و در مسیر پزشک سالاری در اختیار گرفته اند. اینک به سادگی شاهد بروز و ظهور طیفی از پرستاران وابسته به قدرت هستیم و این واقعا جای شگفتی است كه چطور عده ای برخلاف منافع صنفی و هویتی خود عمل مي كنند؟
عابديني افزود: این عمل و رفتار پرستاران وابسته به قدرت که در حال حاضر زیر چتر معاونت پرستاری وزارت بهداشت جمع شده اند دقیقا مصداق کامل پدیده ای بنام سندرم استکهلم است که بعدا به تفصیل در این مورد باید سخن گفته شود. اما اتفاقات جلسه رای اعتماد وزیر بهداشت در مجلس و سخنان وزیر منتخب جدید نشان واضح حقانیت و همچنین قوت گرفتن گفتمان عدالتخواهی است.
عضو شوراي مركزي خانه پرستار تصريح كرد: علیرغم تلاشهای گسترده سازمان نظام پزشکی و عقبه مافیای پزشک سالاری که با تلاش و همراهی چهره های شاخص طیف وابسته به قدرت پرستاری نیز همراه بود ، فردی غیرپزشک به مجلس معرفی شد و رای اعتماد بالایی اورد. رئیس جمهور نيز بعنوان سمبل افکار عمومی جامعه به پدیده شوم تافته جدا بافته بودن پزشکان اشاره کرد و گفت باید این معضل ریشه ای حل شود و وزیر منتخب هم به صراحت سخن از لزوم کاهش فاصله طبقاتی پزشکان با پرستاران به میان آورد.

وي در پايان خاطر نشان كرد: این رویکرد چه واقعی باشد چه تصنعی _ چه منجر به نتیجه بشود چه نشود بخودی خود به معنی موفقیت امیز بودن تلاشها و پیگیریهای جریان عدالتخواهی پرستاری است. لذا این پدیده را به فال نیک میگیریم وامیدواریم با حضور دکتر نمکی شاهد تحولات عمیق و بنیادی در وزارت بهداشت باشیم.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی