اخبار

نایب رئیس نظام پرستاری قائنات عنوان کرد:

برخورد قاطع و سریع با متخلفین، خواسته مشترک جامعه پرستاری است/ لزوم افزایش امنیت در محیط کار پرستاران

برخورد قاطع و سریع با متخلفین، خواسته مشترک جامعه پرستاری است/ لزوم افزایش امنیت در محیط کار پرستاران
ارسال شده: مرداد 21, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

نایب رئیس نظام پرستاری قائنات با اشاره به این که خشونت علیه پرستاری این روزها بسیار خودنمایی می کند گفت: همانگونه که بارها به همکاران توصیه کرده ایم از برخورد و تشنج در محیط کار حتی الامکان با پزشکان دوری کنند اما زمانی که همکار پرستار با بی منطقی و بی اخلاقی، مظلوم واقع می شود با تمام توان در کنار او هستیم و از حقوق قانونی او شدیدا دفاع می کنیم .

محمود اصغر زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در خصوص ضرب و شتم اخیر دو پرستار در شیراز ظرف یک هفته گذشته گفت: متاسفانه هفته گذشته شاهد دو مورد ضرب وشتم همکاران پرستار توسط پزشک و همراهان بیمار در شیراز بوده ایم. این حادثه مکرر در طی این سالها رخ داده و بیش از همه همکاران اورژانس مورد تعرض قرار می گیرند .

وی اظهار داشت:  به دور از مسائل احساسی امیدواریم به شدت با خاطیان برخورد و با رسیدگی به موقع و رای قاطع به نوعی از تکرار این گونه بی اخلاقی ها جلوگیری شود.

نایب رئیس نظام پرستاری قائنات خاطر نشان کرد: این که یک پزشک به هر علت به خود اجازه بدهد در برابر یک پرستار که نخواسته چیزی بیشتر از حدود قانونی و شرح وظایف خود انجام دهد با برخورد فیزیکی حرف خود را به کرسی بنشاند و حیثیت و حرمت او را در محل کار با لباس پرستاری خدشه دار کند نشانه بسیار بدی از عدم درک حرفه پرستاری و همکاری و در واقع توهین به قاطبه ی پرستاری کشور است .

وی با بیان این که اگر قدرت در اختیار افرادی قرار گیرد می تواند رفتار غلطی را از خود نشان دهد، تصریح کرد: داشتن قدرت نباید باعث شود رسیدگی به موضوع بیب حرمتی در گذر زمان و ... به فراموشی سپرده شود . امری که به روشنی موجب بروز اینگونه ناملایمت ها با پرستاری و کج فهمی در قدرت پرستاری می شود چه بسا اگر این همکار طرحی نبوده و ترس از دست دادن جایگاه و ... را نداشت پایان ماجرا حتما جور دیگری رقم میخورد .

اصغر زاده یادآور شد:  آنچه مسلم است در طی این سالها اینگونه اخبار متاثر کننده را بیشتر می شنویم . توقع زیاد و بیان غلط از واقعیت پرستاری در جامعه ایجاد کردن از یک طرف و فشار مضاعف از هر سو به پرستار در درون سیستم از سوی دیگر موجب شده این توازون برهم خورده و به پرستار توهین شود .

وی ضمن محکوم کردن این حادثه خواهان رسیدگی سریع و قاطع به این موضوع بوده و افزود:  همانگونه که بارها به همکاران توصیه کرده ایم از برخورد و تشنج در محیط کار حتی الامکان با پزشکان دوری کنند اما زمانی که همکار پرستار با بی منطقی و بی اخلاقی مظلوم واقع می شود با تمام توان در کنار او هستیم و از حقوق قانونی او شدیدا دفاع می کنیم .

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری عنوان کرد: امیدوارم درک متقابل باعث شود پزشک و پرستار احساس مکمل بودن فعالیت همدیگر را داشته و هرگز شاهد اینگونه اخبار تلخ نباشیم . اطلاع از حقوق قانونی حرفه پرستاری می تواند به همکاران کمک شایانی کند .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی