اخبار

رئیس خانه پرستار شیراز تاکید کرد :

اعتراض گسترده بهیاران به سهمیه کنکور 98/ تفاوت محتوای دیپلم بهیاری با تجربی/ لزوم اصلاح ضرایب

اعتراض گسترده بهیاران به سهمیه کنکور 98/ تفاوت محتوای دیپلم بهیاری با تجربی/ لزوم اصلاح ضرایب
ارسال شده: شهریور 27, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو نظام پرستاری شیراز با اشاره به تغییر سهمیه بهیاران در کنکور سال 98 گفت: متاسفانه امسال برای این ظرفیت 5 درصدی سقف معینی در نظر گرفته شده وبهیارانی که می خواهند وارد دانشکده پرستاری شوند، می بایست 80 درصد ازحد نصاب آخرین نفری که در این رشته انتخاب شده اند را کسب نمایند و کسب این حد نصاب برای بهیارانی که عموما  دروس تخصصی را در 3 سال مطالعه کرده اند ( دروسی مانند ریاضی و فیزیک نداشته اند) تقریبا غیر ممکن است.

 

 

محسن حاتمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکل اخیر سهمیه بهیاری در دفترچه کنکور گفت: بهیاری خود دارای مراکز آموزشی است که طی فراخوانی دانش آموزان پایه سوم راهنمایی براساس شرط معدل پذیرش می کند و آموزش آنان به مدت 3 سال انجام می شود .

رئیس خانه پرستار شیراز ادامه داد: بهیاران تمام دروس تخصصی و دبیرستان را به طور کامل فرامی گیرند و اساتید آنان اساتید مجرب و آکادمیک بوده و پس از طی کردن این 3 سال، از طریق قبولی در آزمون استخدامی و یا آزمون ورودی بیمارستان می توانند مشغول به کار شوند.

عضو نظام پرستاری شیراز با بیان این که همانطور که آموزش پرورش نیز دانشکده تربیت مدرس دارد و برای ارتقا کارمندان خود از آن بهره مند می شود، وزارت بهداشت نیز برای بهیاران 5 درصد سهمیه در نظر گرفته تا افرادی که می خواهند به پرستاری ارتقا یابند از آن بهره مند شوند، اظهار داشت: براساس این سهمیه، درهر استان سالانه 3 الی 4 نفر پذیرش شده و وارد دانشکده پرستاری می شود .

حاتمی با اشاره به این کنکور بهیاری با کنکور سراسری برگزار می شود اما متفاوت از آن است، تاکید کرد: در کنکور سوالات تخصصی و عمومی بین داوطلبین یکسان است اما پس از اتمام زمان کنکور، 50 سوال تخصصی بین بهیاران حاضر در جلسه پخش می شود و 5 درصد از افراد شرکت کننده با بالاترین رتبه انتخاب و وارد دانشکده پرستاری می شوند.

وی یادآور شد: متاسفانه امسال برای این ظرفیت 5 درصدی سقف معینی در نظر گرفته شده وبهیارانی که می خواهند وارد دانشکده پرستاری شوند، می بایست 80 درصد ازحد نصاب آخرین نفری که در این رشته انتخاب شده اند را کسب نمایند و کسب این حد نصاب برای بهیارانی که عموماً دروس تخصصی را در 3 سال مطالعه کرده اند ( دروسی مانند ریاضی و فیزیک نداشته اند) تقریبا غیر ممکن است.

عضو نظام پرستاری شیراز افزود: سالها برای افزایش این سهمیه مکاتبات مختلفی صورت گرفته و با توجه به این که بهیاری از چارت وزارت بهداشت حذف و 20 هزار بهیار بلاتکلیف در جامعه وجود دارد این سهمیه را نیز کاهش داده اند و ظلم دو برابری علیه بهیاران شده است وبه نوعی این رقابیت را  ناعادلانه کرده اند.

رئیس خانه پرستار شیراز در پایان تصریح کرد: انتظار می رود مسئولین وزارت بهداشت شرایط ارتقا بهیاران را فراهم نماید تا بهیاران بتوانند در جامعه ارتقا یابند.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
4.3

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی