اخبار

وزیر اسبق علوم در گفت‌وگو با ایلنا:

اعتراض حق دانشجو است/ دانشجویان در چارچوب قانون و اخلاق خواسته‌هایشان را مطرح کنند/ نباید موضع شدید و خشن در برابر اعتراضات گرفت

اعتراض حق دانشجو است/ دانشجویان در چارچوب قانون و اخلاق خواسته‌هایشان را مطرح کنند/ نباید موضع شدید و خشن در برابر اعتراضات گرفت
ارسال شده: دی 30, 1398
نظرات: 0

معین درباره چرایی افتراق برخی دانشجویان نسل امروز از آرمان‌های نسل اول انقلاب گفت: نوع برخوردها، عملکرد نسل‌های اول و دوم انقلاب و به مشارکت نطلبیدن نسل جوان در نظامات تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرائی هم این واگرائی را تشدید کرده است.

«مصطفی معین» وزیر علوم در دولت‌ اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با اعتراضات دانشجوئی اخیر، گفت: قشر دانشجو و جوانانی که گل سرسبد جوانان هر کشوری هستند، آرمان‌های بلندی دارند. آرمان‌هائی چون آزادی و عدالت، حق مشارکت و انتخاب، اشتغال متناسب با تخصص، برابری و عدم تبعیض و احترام به حقوق و کرامت انسان. به طبع دانشجو پیگیر آرمان‌ خود بوده و خواهد بود. دانشجو اگر ببیند در تحقق آرمان‌هایش انحرافی صورت گرفته یا در مسیر تحقق آن آرمان‌ها زاویه‌ای ایجاد شده است، اعتراض می‌کند.

انتقاد و اعتراض حق دانشجو است

از دانشجویان به عنوان اقشار فرهیخته جامعه این انتظار را داریم که در چارچوب قانون، اخلاق و آداب نقد و اعتراض، خواسته‌هایشان را مطرح کنند.

وی با تاکید بر اینکه انتقاد و اعتراض حق دانشجو است، گفت: البته این انتظار را داریم که دانشجویان به عنوان اقشار فرهیخته جامعه در چارچوب قانون، اخلاق و آداب نقد و اعتراض، خواسته‌هایشان را مطرح کنند. ما معتقد هستیم؛ شعارها و نوع و روش اعتراضی باید هم حقوقی و هم اخلاقی باشد و به طور حتم تاثیرگذاری این نوع اعتراض بیشتر خواهد بود. درست است که مصیبت بزرگی (حادثه هواپیمای اوکراینی) اتفاق افتاد، اما و ای کاش همین فاجعه انسانی بتواند نقطه عطف و نقطه مثبتی در فرآیند تحولات جامعه باشد.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی