اخبار

عضو شورای مرکزی خانه پرستار؛

اضافه کار اجباری خلاف قانون است، سیستم برای کمبودهای خود نباید به اجبار و تحمیل متوسل شود/ نهادهای ناظر پاسخگوی پرستاران باشند

اضافه کار اجباری خلاف قانون است، سیستم برای کمبودهای خود نباید به اجبار و تحمیل متوسل شود/ نهادهای ناظر پاسخگوی پرستاران باشند
ارسال شده: خرداد 26, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

کریم عابدینی با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی و آسیب آن بر روی پرستاران شاغل گفت: کمبود نیروی پرستاری باعث اضافه کاری اجباری شده که خلاف قانون رایج است و به نوعی تخطی از قانون محسوب می شود، اماهیچ عذری برای تخلف از قانون پذیرفتنی نیست و سیستم برای کمبودهای خود نباید به اجبار و تحمیل متوسل شود بلکه می بایست جذابیت لازم برای اضافه کاری ایجاد شود و اضافه کاری را در سقف قانونی به متقاضیان ارائه داده شود.

کریم عابدینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی و آسیب آن بر روی پرستاران شاغل گفت: کمبود نیروی پرستاری باعث اضافه کاری اجباری شده که خلاف قانون رایج است و به نوعی تخطی از قانون محسوب می شود، اماهیچ عذری برای تخلف از قانون پذیرفتنی نیست و سیستم برای کمبودهای خود نباید به اجبار و تحمیل متوسل شود بلکه می بایست جذابیت لازم برای اضافه کاری ایجاد شود و اضافه کاری را در سقف قانونی به متقاضیان ارائه داده شود.

وی با بیان این که شیفتهای نامتعارف جزو ماهیت حرفه پرستاری است، تصریح کرد: گریزی این مسئله وجود ندارد اما مدیریت لازم است. از طریق اقدامات و تمهیدات لازم می توان  از سرریز مسائل کاری به خانواده و بالعکس جلوگیری به عمل آورد  . البته این نگاه علمی در شرایط کشور ما خیلی ایده الیستی به نظر میرسد اما باید طرح و تکرار شده تا شاید در آینده عملی شود.

این فعال صنفی اظهار داشت: در سایر کشورها تکنیک هایی که برای رهایی از شغل در انتهای کار ارائه داده می شود و امکانات، شرایط و آموزشهایی ارائه می شود تا کارکنان پرانرژی وارد کار شوند و در انتها بدون تنش و درگیری فکری به زندگی شخصی بازگردند البته این در شرایط سوءمدیریت سازمانی ما خیلی ایده الیستی است اما مفید و قابل عملی شدن است.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی