اخبار

شریفی مقدم در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

اجرا نشدن قانون بهره وری ارتقای شغلی پرستاران در بیمارستان ها / بیش از ۸۵ درصد پزشکان شاغل در بخش دولتی دوشغله هستند

اجرا نشدن قانون بهره وری ارتقای شغلی پرستاران در بیمارستان ها / بیش از ۸۵ درصد پزشکان شاغل در بخش دولتی دوشغله هستند
ارسال شده: آبان 19, 1398
نظرات: 0

شریفی مقدم: حذف مزایای قانون ارتقا بهره وری برای پرستاران به بهانه دوشغله بودن در حالی انجام می شود که طبق ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه کلیه پزشکان ممنوعیت اشتغال در دو شغل را دارند و بیش از ۸۵ درصد پزشکان علاوه بر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی در بخش خصوصی مشغول به فعالیت هستند.

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تصویب قانون ارتقاء بهره‌وری، اظهار کرد: قانون ارتقاء بهره‌وری کارکنان بالینی در سال ۸۸ به تصویب هیئت دولت رسیده است و هدف، کمتر شدن ساعت‌های کاری پرستاران در فضای کار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.

دبیرکل خانه پرستار ایران ادامه داد: بر اساس آیین نامه این مصوبه، نوبت کار، سختی بخش و سابقه کاری پرستاران از میزان ساعات کاری موظفی در هفته کمتر می‌شود و حتی افرادی که در شیفت شب مشغول به فعالیت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند و برای ایجاد انگیزه ضریب یک و نیم به این افراد تعلق می‌گیرد.

شریفی مقدم تأکید کرد: قانون ارتقاء بهره‌وری بعد از چند سال تأخیر در بیمارستان‌های دولتی و سپس در مراکز درمانی تأمین اجتماعی اجرا شده است، اما هنوز این قانون در بیمارستان‌های نیروی مسلح و خصوصی اجرایی نشده است.

شریفی مقدم یاد آوری کرد: حذف مزایای قانون ارتقا بهره وری به بهانه دوشغله بودن در حالی انجام می شود که طبق ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه کلیه پزشکان ممنوعیت اشتغال در دو شغل را دارند و بیش از ۸۵ درصد پزشکان علاوه بر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی در بخش خصوصی مشغول به فعالیت هستند.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی