اخبار

امینی فرد مطرح کرد؛

اجرای قانون تعرفه گذاری نیازمند همکاری شورای عالی بیمه است/ کمیسیون بهداشت جلسات متعدد داشته است

اجرای قانون تعرفه گذاری نیازمند همکاری شورای عالی بیمه است/ کمیسیون بهداشت جلسات متعدد داشته است
ارسال شده: مهر 17, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسات متعددی را برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری داشته است، گفت: اجرای این قانون نیازمند همکاری شورای عالی بیمه را دارد.

محمد نعیم امینی فرد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از 13 سال گفت: در برنامه ششم توسعه بر مزایای فوق العاده اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اشاره شده است.

وی با بیان این که اجرای قانون تعرفه گذاری می تواند گام مهمی در جهت اشتغال زایی و کاهش هزینه ها داشته باشد، اظهار داشت:  اجرای این قانون نیازمند همکاری شورای عالی بیمه را دارد و کمیسیون بهداشت و درمان نیز با شورای عالی بیمه جلسات متعددی را برگزار کرده اما متاسفانه تاکنون نتیجه مشخصی را در بر نداشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به این که در نظام سلامت نیاز به مشارکت فعال پرستاران نیاز است، تاکید کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، نمی توان پیشنهاد بودجه 2 هزار میلیاردی از سوی سازمان نظام پرستاری را تامین کرد بنابراین سازمان های بیمه گر نیزنمی توانند به  تعهدات خود عمل کنند و نبود راهکاری برای تامین بودجه برای اجرای این قانون، باز هم پرستاران را بی انگیزه تر خواهد کرد.

وی افزود: اگر بتوان بودجه متعادلی را با تکیه بر مولفه هایی چون اقتصاد داخلی و نظام مالیاتی داشته باشیم، می توانیم در صحن کمیسیون تلفیق ازتامین بودجه این قانون دفاع کنیم .

 

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی