اخبار -پرستاری - پرستار -پرستاران-خانه پرستار - دبیرکل خانه پرستار -محمد شریفی مقدم - پایگاه اطلاع رسانی خانه پرستار - نظام پرستاری-صلاحیت حرفه ای - تعرفه گذاری - خدمات پرستاری - وزارت بهداشت -مجلس شورای اسلامی - خانه ملت - حقوق پرستاران - دولت - فیشهای نجومی - عدالت - تبعیض -

طرح تحول سلامت تجربه شکست‌خورده کشورهای دیگر بود/ با ادامه این طرح مشکلات درمانی در کشور بیشتر می‌شود
شنبه، 02 دی 1396 - 16:55
نایب رئیس مجلس گفت: طرح تحول سلامت تجربه شکست‌خورده کشورهای دیگر بود که توسط وزارت بهداشت اجرا شد و بعد از اجرای طرح سلامت وضعیت در بیمارستان‌ها وحشتناک شده است.
نسبت پشتیبانی صندوق های بیمه‌ای به زیر یک رسیده است/هزینه کرد اعتبار ۱۷ هزار میلیاردی برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان
شنبه، 02 دی 1396 - 11:02
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از جمع‌آوری امضا توسط اعضای کمیسیون اجتماعی برای ارائه پیشنهادی به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ درجهت حذف پاداش مقامات نجومی‌بگیر خبر داد.
خروج۱۶۰قلم دارو از فهرست بیمه‌ها باید بررسی شود
شنبه، 02 دی 1396 - 10:58
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به خروج ۱۶۰ قلم دارو از فهرست بیمه‌ها گفت: در صورتی که این اقلام دارویی بدون کارشناسی دقیق از سبد بیمه‌ای خارج شود، به افزایش پرداخت از جیب مردم منتهی خواهد شد.
سهم ۷۰ درصدی بودجه بهداشت و درمان از درآمدهای اختصاصی/هزینه کرد ۸ درصد از منابع تولید ناخالص ملی در حوزه سلامت
شنبه، 02 دی 1396 - 09:04
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ۷۰ درصد بودجه بهداشت و درمان از درآمدهای اختصاصی است، گفت: تنها ۸ درصد از تولید ناخالص ملی در بهداشت و درمان هزینه می شود.
 همایش بزرگ پرستاری و دانشجویان پرستاری استان اردبیل
جمعه، 01 دی 1396 - 17:28
همایش بزرگ پرستاری و دانشجویان پرستاری استان اردبیل  روز گذشته به همت نظام پرستاری اردبیل برگزار شد.
دریافتی پرستاران باید متناسب با افزايش درآمد پزشكان به نسبت سرانه باشد /لزوم توجه به دانشجویان به عنوان آينده سازان پرستاري كشور
جمعه، 01 دی 1396 - 15:24
در جامعه آمریکا درآمد سرانه 50هزار دلار است و به همان نسبت درآمد پزشکان 150هزار دلار است اما در جامعه ایران درآمد سرانه 5 هزار دلار است و درآمد پزشکان 150 هزار دلار و بيشتر است اما متاسفانه درآمد پرستاران تغییری قابل ملاحظه اي نكرده است بطوريكه عليرغم فشار مضاعف طرح تحول نظام سلامت درآمد سرانه آنان ...
عزم وزارت بهداشت برای مدیریت هزینه‌ها و تداوم طرح تحول سلامت
جمعه، 01 دی 1396 - 14:44
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: طرح تحول سلامت با بازنگری درطرح و صرفه جویی و کاهش هزینه ها، با قوت ادامه می یابد
 اعتبار بخشی بار اضافی بر دوش پرستاران / نقاط ضعف طرح تحول سلامت
پنجشنبه، 30 آذر 1396 - 22:28
طرح تحول نظام سلامت می توانست به لحاظ مالی و پرداخت ها به مردم و تیم درمان کمک شایانی نماید که این طرح در مرحله نخست با درصد بالایی از رضایتمندی مردم همراه بود اما متاسفانه در مراحل بعدی به دلیل عدم توجه به سطح اول که پیشگیری است و انحراف از اهداف اصلی با شکست مواجه شد.
 پرستاری در وضعیت بحرانی و طلایی قرار دارد/ تصمیم گیری ها باید مشارکتی باشد
پنجشنبه، 30 آذر 1396 - 22:03
معاون پرستاری وزارت بهداشت: سازمان نظام پرستاری کشور بازوی قوی برای پرستاران است و می توان کمک کننده باشد، سازمان نظام پرستاری باید با قدرت عمل کند تا ارتقا کیفی پرستاری را در پی داشته باشد و همچنین برای مسائل و مشکلات جامعه پرستاری راهکارهایی ارائه دهد.
بررسی بودجه حوزه سلامت با حضور حریرچی ومسئولانی از سازمان برنامه و بودجه/ طرح تحول سلامت و پزشک خانواده و سیستم ارجاع مورد بررسی قرارگرفت
چهارشنبه، 29 آذر 1396 - 09:31
رییس کمیسیون تاکید کرد اگر قوانین اجرا نشود، هرنوع مصرف بودجه تصرف دربیت المال محسوب شده و باید از آن جلوگیری کرد؛ اما طبق توافقات با توجه به محوریت قانون و مصوبات قانونی وزارت بهداشت و دولت درسال آینده همراه و همگام باید پیش روند تا معضلات نظام سلامت حل شود.
نجات جان کودک 5 ماهه توسط یک بهیار با تجربه در فرودگاه
چهارشنبه، 29 آذر 1396 - 08:09
بهیار با 25 سال سابقه کار که در حال حاضر در تیم فوتبال امید ملی حفاری حضور دارد روز پنج شنبه گذشته به همراه این تیم پس از بازی با ذوب آهن در حال برگشت به اهواز بود، در فرودگاه جان نوزاد ۵ ماه را از مرگ حتمی نجات داد.
کاهش منابع حوزه سلامت از محل هدفمندی در لایحه بودجه ۹۷/دولت برمدیریت هزینه های سلامت نظارت کند
چهارشنبه، 29 آذر 1396 - 07:40
اجرای قانونمند راهنماهایی بالینی، گایدلاین ها و پزشک خانواده درمدیریت منابع و جلوگیری از رویکردهای غیرضروری درحوزه سلامت موثراست، دولت باید به جای کاهش منابع طرح تحول به وزارت بهداشت تاکید می کرد که منابع موجود را درچارچوب قانون هزینه کند، البته تلاش می شود درکمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس منابع هدفن...
استقرار نظام ارجاع یکی از عوامل موفقیت در ارائه خدمات با کیفیت مبتنی بر مدیریت هزینه ها است
چهارشنبه، 29 آذر 1396 - 07:33
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: استقرار کامل سطح بندی خدمات درمان، بازنگری ارزش نسبی خدمات، تدوین راهنماهای بالینی (گایدلاین ها)، آموزش و توانمندسازی مدیران، از جمله اقدامات بسترسازی است که در حوزه درمان ادامه خواهد یافت.
تصمیم گیری ها برای حرفه پرستاری باید با نظر صنف باشد
ﺳﻪشنبه، 28 آذر 1396 - 12:43
عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان این‌که باید افراد حرفه‌ای برای یک صنف تصمیم بگیرند، گفت: در هیچ صنفی نباید افراد غیرحرفه‌ای تصمیم‌گیر باشند.
ایجاد سیکل معیوب حوزه سلامت در پی کمبود منابع مالی/ تداوم اجرای طرح تحول با بودجه کنونی امکانپذیر نیست
ﺳﻪشنبه، 28 آذر 1396 - 11:37
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه اقدامات هزینه‌بر و عدم شفافیت مالی، روند کنونی وزارت بهداشت را به سیکلی معیوب تبدیل کرده از مسئولان این وزراتخانه خواست تا در بیان مسائل با خود روراست باشند.
صفحه 10 از 186ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها