ﺳﻪشنبه 09 مرداد 1397
تعداد بازدید: 95
تعداد نظرات: 0

ساماندهی حوزه پرستاری با ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای/ مدرک دانشگاهی تنها ملاک فعالیت پرستاران نباشد

ساماندهی حوزه پرستاری با ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای/ مدرک دانشگاهی تنها ملاک فعالیت پرستاران نباشد
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان‌ اینکه پرستاران نباید با هر سطحی از مهارت و تنها به دلیل داشتن مدرک دانشگاهی وارد مراکز درمانی شوند، ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای را ضروری دانست.

حیدرعلی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای در استان‌ها برای تفکیک پرستاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای که رئیس کل سازمان نظام پرستاری از آن خبر داده بود، گفت: در تمام نقاط دنیا در هر کجا که به سلامت مردم اهمیت می‌دهند، ضوابطی وجود دارد که بر اساس آن، افرادی که قرار است وارد حرفه‌ای مرتبط با حوزه سلامت شوند، باید حتما ازصافی‌هایی عبور کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌تردید افرادی که در دانشکده‌های آموزش پزشکی سطوح مختلف آموزشی را برای تحصیل در رشته‌‌ پرستاری می‌گذرانند و موفق به گذراندن دوره کارشناسی می‌شوند، بجای اینکه بلافاصله وارد بازار کار شوند باید از یک صافی عبور کنند که بدانشایستگی حرفه‌ای اطلاق می‌شود.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون باید شورایی ایجاد شود تا ضوابط صدور کارت شایستگی پرستاران را معین کند و بعد از اینکه فرد موفق به دریافت کارت شایستگی حرفه‌ای از این شورا شد، اجازه ورود به مراکز درمانی داشته باشد و در این حوزه فعالیت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: تاکنون شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای در استان‌های کشور وجود نداشته است و هر فردی بلافاصله بعد از اینکه در رشته پرستاری فارغ التحصیل می‌شد با هر سطح از مهارت وارد بازار کار شده است که این روند نیاز به اصلاح دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم در پی آنچه که معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری تحت عنوان بررسی صلاحیت حرفه‌ای دنبال می‌کنند، بتوانیم در آینده نزدیک به نقطه‌ای برسیم که هر فردی تنها به این دلیل که از یک دانشکده فارغ التحصیل شده است تحت عنوان پرستار اجازه فعالیت در مراکز درمانی را نداشته باشد، مگر اینکه موفق شود بر اساس ضوابط تعیین شده در این حوزه کارت صلاحیت حرفه‌ای را اخذ کند.

تصاویر
  • ساماندهی حوزه پرستاری با ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای/ مدرک دانشگاهی تنها ملاک فعالیت پرستاران نباشد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی