ﺳﻪشنبه 22 خرداد 1397
تعداد بازدید: 129
تعداد نظرات: 0

انگیزه های اقتصادی پزشکان نباید تضعیف شود!/سیستم سلامت در تمام دنیا از جمله ایران یک بنگاه اقتصادی است

انگیزه های اقتصادی پزشکان نباید تضعیف شود!/سیستم سلامت در تمام دنیا از جمله ایران یک بنگاه اقتصادی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سیستم سلامت در تمام دنیا از جمله ایران یک بنگاه اقتصادی است که اگر ما انگیزه‌های اقتصادی را در پزشکان ایجاد نکنیم مطمئنا درآمدهای این حوزه به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد و به دنبال آن حوزه بهداشت و درمان سرپا نخواهد ماند.


به گزارش خبرگزاری مهر، همایون یوسفی، در مورد وجود این باور در جامعه که پزشکان افراد پولداری هستند که حقوق‌های چند ده میلیونی دریافت می‌کنند و هیچ مشکل مالی ندارند، افزود: اظهارنظرهایی که در رابطه با حقوق چند ده میلیونی پزشکان و درآمدهای کلان آنها مطرح شده است هیچ کدام دقیق نیستند، چرا که تنها عده محدودی از این قشر چنین درآمدی دارند.

وی ادامه داد: بی‌تردید سیستم سلامت در تمام دنیا از جمله ایران یک بنگاه اقتصادی است که اگر ما انگیزه‌های اقتصادی را در پزشکان ایجاد نکنیم مطمئنا درآمدهای این حوزه به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد و به دنبال آن حوزه بهداشت و درمان سرپا نخواهد ماند.

یوسفی با یادآوری روش موثر حوزه بهداشت و درمان در جهت تامین منابع مالی مورد نیاز این بخش تصریح کرد: متاسفانه در شرایط کنونی در مورد نحوه کسب درآمد جامعه پزشکی یک جانبه‌نگری وجود دارد و بجای اینکه روشی که باعث درآمدزایی توسط حوزه بهداشت و درمان شده است را الگویی برای سایر حوزه‌ها قرار دهیم تنها به برجسته‌سازی ابعاد منفی آن می‌پردازیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، یادآورشد: هم‌اکنون ما بجای اینکه در جهت زیر سئوال بردن سیستمی که برای کشور درآمدزا بوده اقدام کنیم باید تلاش کنیم تا سایر حوزه‌های کشور نیز به همین اندازه درآمدزایی داشته باشند، چرا که اگر این الگو در سایر وزارتخانه‌ها هم استفاده شود می‌تواند نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور داشته باشد.

به گزارش مهر، این اظهارات در واکنش به گزارش درآمدهای چند ده میلیونی برخی پزشکان، عنوان شده است.

تصاویر
  • انگیزه های اقتصادی پزشکان نباید تضعیف شود!/سیستم سلامت در تمام دنیا از جمله ایران یک بنگاه اقتصادی است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی