شنبه 22 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 51
تعداد نظرات: 0

پرستاران در خط مقدم نظام سلامت هستند

پرستاران در خط مقدم نظام سلامت هستند

رئیس شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری با اشاره به فرارسیدن روز جهانی پرستار از جامعه پرستاری به عنوان پیشقراولان نظام سلامت نام برد.


میلاد بلبلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که  پرستاران در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به هم وطنان میهن اسلامی قرار دارند و همواره با جان و دل در راه خدمت به هم نوعان خویش در تلاش هستند ، اظهار داشت:  در روز جهانی پرستار که بهانه ای برای ارج نهادن به زحمات شبانه روزی این قشر خدوم می باشد ، ضمن تبریک این روز بزرگ به جامعه شریف پرستاری کشور ، لزوم توجه بیش از پیش مسئولین و سیاست گذاران حوزه بهداشت و درمان کشور مورد تاکید است .

وی ادامه داد: امروزه در کشور های توسعه یافته پرستاران از جمله نیروهای کلیدی و تأثیرگذار در سیاست گذاری های کلان حوزه سلامت محسوب شده و همواره از نظرات تخصصی و کارشناسی آنان در ریل گذاری خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استفاده می شود . این امر نشان دهنده جایگاه ویژه این قشر زحمتکش در سیستم بهداشت و درمان ملل مختلف و بیان کننده اهمیت توجه به جامعه پرستاری و دغدغه های آنان می باشد.

رئیس شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که امروزه سیاست گذاران کلان حوزه سلامت به این نتیجه رسیده اند که توجه ویژه به نیروهای خدمات رسان در حوزه بهداشت و درمان که در میان آنان ، گروه های پرستاری بیشترین ارتباط با بیماران را دارند ، نقش مستقیمی در بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مردم دارد ، تصریح کرد: آنان بر این باورند که هرچه دغدغه های شغلی نیروهای حوزه علوم پزشکی کمتر و تمرکز آنان بر ارائه خدمات با کیفیت تر باشد ، میزان رضایت مردم جامعه از سیستم بهداشت و درمان کشور بالاتر رفته و بر محبوبیت این سیستم در میان مردم افزوده خواهد شد .

وی با بیان این که متأسفانه در حال حاضر پرستاران خدوم کشور آنطور که شایسته آنان است مورد توجه مسئولین قرار نمی گیرند و در موارد متعددی شاهد تبعیض هایی در شرایط شغلی آنان هستیم که آنان را آزرده خاطر کرده است، گفت: امیدواریم مسئولین امر ضمن توجه و عنایت ویژه به نقش بی بدیل و حساس پرستاران در ارتقاء سطح سلامت مردم جامعه و اهمیت ویژه به این نکته که رفع دغدغه های آنان ، بهبود کیفیت سیتم خدمات دهی بهداشتی و درمانی به مردم را دربرخواهد داشت،موجبات تسهیل وضعیت شغلی و رفع مشکلات جامعه پرستاری کشور را فراهم آورند .

بلبلی در پایان افزود: ضمن تبریک مجدد این روز به تمامی پرستاران و دانشجویان گروه های پرستاری سراسر کشور ، سعادت و موفقیت همکاران پرستاری را از خداوند متعال خواستارم .

تصاویر
  • پرستاران در خط مقدم نظام سلامت هستند
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی