پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 56
تعداد نظرات: 0

ضرورت ارتقا جایگاه مدیر پرستاری در اداره بیمارستان های مستقل/ اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای بازبینی دستورالعمل

ضرورت ارتقا جایگاه مدیر پرستاری در اداره بیمارستان های مستقل/ اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای بازبینی دستورالعمل

رئیس کل جدید سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اداره بیمارستان های مستقل، خواستار ارتقا جایگاه مدیر پرستاری در این دستورالعمل شد.


دکتر اصغر دالوندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری  به موضوع ابلاغ دستورالعمل اداره بیمارستان های مستقل اشاره کرد و گفت: جامعه پرستاری انتظار دارد که درتمامی امور مرتبط با حوزه کاری خود در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها با توجه به این که بیشترین مقدار خدمات و پرسنل را دارد مورد توجه و عنایت بیشتری قرار گیرد.

وی با اشاره به نقد سازمان نظام پرستاری بر دستور العمل اداره بیمارستان های مستقل تصریح کرد: جامعه پرستاری به عنوان بخش عمده ای از ارائه دهندگان خدمات سلامت ،در چنین تصمیمات حساسی شرکت داده نمی شوند که قبلا نمونه های آن طرح استفاده از ظرفیت بیمارستان ها برای تربیت پرستار بوده است .

دالوندی در عین حال به نکات مثبت این دستورالعمل اشاره کرد و افزود: نکته مثبتی که در این دستورالعمل به چشم می آید ، حضور مدیر پرستاری به عنوان یکی از اعضای هیات عامل بیمارستان مستقل است.

وی یادآور شد: آنچه که در ساختار و میزان اختیارات این تشکیلات آشکار بوده این است که روسای اداری، مالی و خدمات به مدیریت حوزه خود ارتقا پیدا کرده و به نوعی همطراز مدیر پرستاری شده اند، این در حالی است که در چارت سازمانی سابق مدیر پرستاری مستقیما زیر نظر مدیرعامل و یا رئیس بیمارستان بوده است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری  افزود: انتظار سازمان نظام پرستاری از وزارت بهداشت این است که با توجه به تعداد زیر مجموعه های مدیران مذکور و میزان خدمات ارائه شده و حساسیت نوع کار سطح مدیر پرستاری که در این تشکیلات با مدیران ارتقا یافته حوزه اداری ، مالی و خدمات موازی شده است و به تعبیر دیگری تنزل یافته است به سطح بالاتری ارتقا یافته و مستقیما زیر نظر مدیرعامل فعالیت خود را ادامه دهد، هرچند که در تبصره 3 این دستورالعمل تلویحا در صورت نیاز و بنابه تشخیص مدیرعامل این ارتباط مستقیم ذکر شده است اما سازمان نظام پرستاری خواهان ارتباط مستقیم مدیرپرستاری با مدیر عامل در این تشکیلات است.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد عملی سازمان نظام پرستاری برای رضایت جامعه پرستاری ارتقا جایگاه مدیر پرستاری به معاون پرستاری است که به تبع آن به دو عنصر رضایت مردم از خدمات پرستاری و افزایش کیفیت خدمات پرستاری توجه بیشتری نشان داده خواهد شد.

دالوندی در پایان اظهار داشت : سازمان نظام پرستاری کشور آمادگی خود را جهت شرکت فعال در جلسات کارشناسی این موضوع را اعلام می نماید.

تصاویر
  • ضرورت ارتقا جایگاه مدیر پرستاری در اداره بیمارستان های مستقل/ اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای بازبینی دستورالعمل
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی