دبیر کل خانه پرستار- محمد شریفی مقدم- پایگاه اطلاع رسانی خانه پرستار
جمعه 30 مهر 1395
تعداد بازدید: 1067
تعداد نظرات: 10

تشدید نارضایتی پرستاران از عملکرد وزارت بهداشت/تقاضا ی استعفای وزیر بهداشت

تشدید نارضایتی پرستاران از عملکرد وزارت بهداشت/تقاضا ی استعفای وزیر بهداشت

وی با اعلام اینکه بیشترین نارضایتی در سطح وزارتخانه های دولت مربوط به وزارت بهداشت است، افزود: اگر ملاک در استعفای وزرا نارضایتی از عملکرد وزارتخانه‌هاست باید وزیر بهداشت نیز استعفاء بدهد.

شریف مقدم افزود تقاضای جامعه پرستاری استعفای وزیر بهداشت است تا شاید وضعیت نظام سلامت در ماه‌های پایانی دولت یازدهم بهبود بخشد.وی افزود: اگر وضعیت در حوزه سلامت به همین روال ادامه پیدا کند قطعا شاهد اعتراضات بیشتری خواهیم بود

محمد شریف مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت عملکرد متولیان نظام سلامت اشاره کرد و گفت: فشار سنگین کار پرستاری به همراه کمبود شدید نیروی انسانی و همچنین تحمیل اضافه کاری و انباشت معوقات ده ماهه پرستاری و عدم پرداخت آن از طرف وزارت بهداشت باعث تشدید نارضایتی کادر پرستاری از عملکرد این وزارتخانه شده است.وی با اشاره به حجم سنگین مطالبات طرف قرارداد وزارت بهداشت اظهار داشت: سنگینی این مطالبات باعث شده که وزارت بهداشت نتواند پاسخگوی نارضایتی پرستاران و پیراپزشکان شود.

شریف‌مقدم با عنوان این مطلب که این نارضایتی امروزه در همه گروه های بهداشتی و درمانی موج می‌زند، افزود: متاسفانه هیچ سیستمی نیست که به فریاد نیروهای درمانی و بهداشتی برسد.

به گفته دبیرکل خانه پرستار بروز چنین وضعیتی ناشی از مدیریت ناکارآمد مسئولین وزارت بهداشت بوده است.شریف‌مقدم از وزارت بهداشت به عنوان کشتی به گل نشسته ای تعبیر کرد که هیچ قدرتی توان نجات آن را ندارد.وی ادمه داد: وزیر و مسئولین وزارت بهداشت به جای راهکارهای مناسب برای حل مشکلات با فرافکنی سعی در سرپوش گذاشتن بر مشکلات دارند.وی افزود: ادامه چنین وضعیتی قطعا به بحران در نظام سلامت تبدیل خواهد شد هر چند در حال حاضر نیز شبه بحران در نظام سلامت به وجود آمده است.دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه وزارت بهداشت بعد از وزارت آموزش و پرورش بیشترین پرسنل را در خود جای داده است، گفت: اکثریت قریب به اتفاق نیروهای این وزارتخانه از وضعیت موجود ناراضی هستند و تنها گروه اقلیل و اندکی در این وزارتخانه نسبت به وضعیت موجود هیچ اعتراضی ندارند.

وی با اعلام اینکه بیشترین نارضایتی در سطح وزارتخانه های دولت مربوط به وزارت بهداشت است، افزود: اگر ملاک در استعفای وزرا نارضایتی از عملکرد وزارتخانه‌هاست باید وزیر بهداشت نیز استعفاء بدهد.

شریف مقدم افزود تقاضای جامعه پرستاری استعفای وزیر بهداشت است تا شاید وضعیت نظام سلامت در ماه‌های پایانی دولت یازدهم بهبود بخشد.

وی افزود: اگر وضعیت در حوزه سلامت به همین روال ادامه پیدا کند قطعا شاهد اعتراضات بیشتری خواهیم بود

تصاویر
  • تشدید نارضایتی پرستاران از عملکرد وزارت بهداشت/تقاضا ی استعفای وزیر بهداشت
نظر بینندگان
نرگس
جمعه, 30 مهر,1395
من با این نظر موافقم
پرستار
شنبه, 01 آبان,1395
با عوض شدن وزیر سیاست اداره ی امور وزارت پزشکان تغيير نخواهد کرد، چون همه دنباله رو هم هستند ما پرسنل غیر پزشک وزارت بهداشت همه ی توان خود را جهت گماشتن غیر پزشک در پستهای کلیدی وزارت بکار بگیریم والله تا زمانیکه تصمیم گیرنده ذینفع هم هست همین آش وهمين کاسه ست
افسانه
شنبه, 01 آبان,1395
موافقم با استعفا
مهران
شنبه, 01 آبان,1395
موافقم با استعفاء وزیر، آقا یه مدیر نیست بزارن جای این پزشکان،ایشان هم بره تو کلینیک نور طبابت بکن،
مرجان
یکشنبه, 02 آبان,1395
با اقاي مقدم موافقم و ادم بي لياقتي چون اقاي هاشمي بايد از اين ورطه برود تا ورشكستگي بزرگتري بر پيكره نظام سلامت نزده است
هادی
یکشنبه, 02 آبان,1395
وزیر بهداشت باید از طرف
مجلس استیضاح بشه!
هادی
یکشنبه, 02 آبان,1395
وزیر بهداشت باید از طرف
مجلس استیضاح بشه!
ف
دوشنبه, 03 آبان,1395
متاسفم برای نحوه قضاوت تون.
واقعا بی انصافیه.
Afshin
چهارشنبه, 15 دی,1395
هاشمی حیا کن،وظارتو رها کن...
jamal
پنجشنبه, 28 بهمن,1395
سلام. من همون موقع اومدن آقای قاضی زاده هاشمی هم گفتم اولین شعار پرستاران باید استعفای میرزا بیگی باشه و هر چند اون استعفا نداد ولی حق به حق دار رسید و حالا هم نوبت سوگلی جناب آقای روحانی (آقای قاضی زاده وزیر دولت سرمایه داری ) رسیده
به یاری خدا پیروزی نزدیک است.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی