جمعه 27 بهمن 1396
تعداد بازدید: 277
تعداد نظرات: 0

در متن قانون ارتقاء بهره وری صراحتاً به نیروهای فوریت ها اشاره شده است/ لزوم پرداخت حقوق مسلم نیروهای فوریت های 115

در متن قانون ارتقاء بهره وری صراحتاً به نیروهای فوریت ها اشاره شده است/ لزوم پرداخت حقوق مسلم نیروهای فوریت های 115

نیروهای فوریت ها در سراسر کشور مدت هاست که معوقات خود اعم از فوق العاده ویژه و مزایای قانون ارتقاء بهره وری را دریافت نکرده اند و این امر باعث شده تا مسئولان امر به فکر پاک کردن کامل صورت مسئله و عدم پرداخت حقوق قانونی این نیروهای شریف و خدمتگزار باشند.


به گزارش خبرنگارخانه پرستار، فضل ا... رزم خواه درانتقاد به نامه اخیر مشاور حقوقی وزارت بهداشت مبنی بر عدم احتساب نیروهای فوریت های 115 در زمره نیروهای بالینی و بالطبع ان عدم تعلق گرفتن مزایای قانون ارتقاء بهره وری به این نیروها، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در متن قانون ارتقاء بهره وری صراحتاً از نیروهای فوریت ها به عنوان نیروی بالین و نیز مشمولان قانون ارتقاء بهره وری یاد شده است، حال چگونه آقایان بعد از گذشت 10 سال با تمسک به این بهانه واهی در فکر نادیده گرفتن حقوق مسلم این نیروهای ارزشمند و خدوم هستند.
عضو هیئت مدیره نظام پرستاری شیراز ادامه داد: نیروهای فوریت ها یکی از سخت ترین نقش های نظام سلامت را ایفا می کنند.حضور در شرایط بحرانی و امداد رسانی به مصدومان و آسیب دیدگان،شیفت های بسیار سخت و نا متعارف، ارائه خدمت در شرایط جوی و موقعیت های جغرافیایی مختلف و از همه مهم تر مواجهه دائمی باشرایط پر تنش و استرس زا از ویژگی های لاینفک شغل فوریت های پزشکی است و آمار بالای تعداد شهدای فوریت ها خود گواهی بر این مدعا است. بنابراین چگونه و با چه دلایلی برخی ها ادعا می کنند که این شغل در زمره مشاغل بالینی نیست.
رزم خواه در ادامه با اشاره به اینکه در حدود 17000 نیروی فوریت در کشور داریم اذعان داشت: بدون شک اصلی ترین دلیل برای اقدام اخیر مشاور حقوقی وزارت بهداشت، بار مالی ناشی از اجرای قانون ارتقاء بهره وری برای فوریت هاست  و هیچ دلیل محکمه پسندی برای این موضوع وجود ندارد. در مراجعاتی که تعدادی از پرسنل فوریت ها به دیوان عدالت اداری برای احقاق حقوق خود داشته اند احکام بسیاری به نفع این نیروها صادر شده است که از الزام وزارت بهداشت بر اجرای قانون ارتقاء بهره وری برای پرسنل فوریت ها خبر می دهد.
وی ادامه داد: حال در اقدامی عجیب مشاور حقوقی وزارت بهداشت در جلسه ای با دیوان عدالت اداری سعی در اقناع این مرجع قانونی داشته تا از این پس نیروهای فوریت ها را در زمره نیروهای بالینی محسوب نکند.
عضو نظام پرستاری شیراز در پایان خاطر نشان کرد: به طور حتم این اقدام وزارت بهداشت از دیده آگاه پرسنل فوریت های 115 پنهان نمانده و این همکاران جهت احقاق حق خود به هیچ عنوان کوتاهی نخواهند کرد. قانون ارتقاء بهره وری ده سال پیش با رأی متقن نمایندگان مجلس تصویب و به تایید مجلس محترم خبرگان رسیده است. بنابراین هر اقدامی جهت رد این قانون به طور حتم با واکنش جدی از سوی مشمولان آن مواجه خواهد شد.
تصاویر
  • در متن قانون ارتقاء بهره وری صراحتاً به نیروهای فوریت ها اشاره شده است/ لزوم پرداخت حقوق مسلم نیروهای فوریت های 115
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی