پنجشنبه 26 بهمن 1396
تعداد بازدید: 362
تعداد نظرات: 0

ابهام در اداره بیمارستان های هیات امنایی/ وضعیت پرستاری بدتر می شود

ابهام در اداره بیمارستان های هیات امنایی/ وضعیت پرستاری بدتر می شود

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، با اشاره به ابهام در شیوه مدیریت بیمارستان های هیات امنایی، گفت: وضعیت پرستاری در این بیمارستان ها بدتر می شود.


علی اشرف رحمان پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، با اشاره به هیئت امنایی شدن بیمارستان ها گفت: ذهنیت و سابقه فکری درست و شفافی از شیوه اداره هیئت امنایی مراکز وجود ندارد .

وی با بیان این که  شاید یکی از اقدامات و برنامه های دولت روحانی که برخلاف افکار و خواسته های مدیریت اجتماعی و گروهی و انتخابی ایشان نتیجه داد ، هیئت امنایی کردن دانشگاه ها بود ، اظهار داشت: هدف ایشان و مجلس ششم این بود که اختیار بیشتر و بهتری به اساتید داده شود تادانشگاه ها علمی تر ، آزاد ترو بدون دخالت افراد غیر دانشگاهی اداره شود. این افراد اغلب به کانونهای قدرت مادام العمری تبدیل شده که دیگر برای همیشه تثبیت شدند و شاید هر چند سال یکبار بطور استثنا یکی از آنها جابجا می شود .

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: اختیارات تام الاختیاری که به این اعضا داده شده همانند جزایر مستقلی عمل می کنند . کانون های قدرتی که بسیاری از قوانین و دستورالعملهای دولت را نیز بلا اثر می گذارند و قوانین را به اختیار اجرا و یا متوقف می کنند  و بر خلاف نیت و تفکر ایجاد کننده بیشتر از انکه انتخابی باشند منصوب و تقریبا دائمی شده اند و اکثریت مطلق نیز در اختیار یک گروه خاص است .

وی خاطر نشان کرد: هیئت امنایی کردن بیمارستان ها به معنی واگذاری مراکز و امکانات دولتی به یک گروه خاص برای منافع گروهی و شخصی است و قطعا دولت با این کار می خواهد بار مسئولیت را از دوش خود بردارد که این امر به نوعی دور زدن قانون اساسی است.

رحمان پناه یادآور شد:  هیئت امنایی کردن اگر با انتخاب اعضا از طریق انتخابات و با تقسیم پست ها بین همه ذی نفعان باشد، می تواند کمی از بار عوارض و عواقب آن  کم کند، در غیر این صورت مشکلات ارائه دهندگان خدمت و گیرندگان خدمت را در پی خواهد داشت .

وی با بیان این که با هیئت امنایی شدن بیمارستان ها وضعیت پرستاری هم بسیار بدتری خواهد داشت ، تاکید کرد: اگر در هیئت امناها از پرستاری عضوی منصوب شود از قبل شرایط ویژه برایش تعریف شده و مانند شیوه نامه اجرای قاصدک  که تمامی منافع پرستاران را نابود کرده ، خواهد بود.

عضو شورای عالی نظم پرستاری افزود: هیئت امنایی کردن هیچ گونه سودی برای مردم و پرستاران نخواهد داشت و جز نفوذ ، قدرت و اختلاف طبقاتی و بی عدالتی بیشتر در پی نخواهد داشت .

تصاویر
  • ابهام در اداره بیمارستان های هیات امنایی/ وضعیت پرستاری بدتر می شود
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی