خانه پرستار- پرستار- پرستاران- نظام پرستاری- حقوق نجومی- وزرات بهداشت - محمد شریفی مقدم
ﺳﻪشنبه 09 شهریور 1395
تعداد بازدید: 640
تعداد نظرات: 2

وزارت بهداشت در صدر بیشترین دریافت‌کنندگان حقوق غیرمتعارف

وزارت بهداشت در صدر بیشترین دریافت‌کنندگان حقوق غیرمتعارف

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه وزارت بهداشت بالاترین تعداد دریافت‌کنندگان حقوق غیرمتعارف را دارد، گفت: برخی دنبال لابی‌گری در شورای حقوق و دستمزد برای متفاوت ماندن سقف حقوق پزشکان از سایر اقشار جامعه هستند.

محمد شریفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به مصوبه شورای حقوق و دستمزد در مورد تعیین سقف پرداخت برای مقامات، مسؤولین و کارمندان دولت، اظهار داشت: این مصوبه شامل 7 بند بوده که ضمن تشکر از تصویب آن باید گفت که این مسئله اختلاف در پرداخت‌ها را شفاف می‌کند.

وی افزود: البته بنده 5 این مصوبه مربوط به کارانه گروه پزشکی شاغل در واحدهای عملیاتی درمانی بوده و بر همین اساس قرار شده است در یک ماه آینده مشمولین این بند دستمزدشان توسط شورای حقوق و دستمزد تعیین شود، لذا این مسئله باعث شده که بابی جدید در ارتباط با موضوع جدید پزشکان ایجاد شود چرا که بر اساس این بند گروهی خاص از جامعه متفاوت و متمایز از دیگر کارکنان و رؤسای قوا دیده می‌شوند.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه این اقدام زیبنده تصمیم‌گیرندگان این مسئله نیست، گفت: برای رؤسای قوا، وزرا و ... سقف حقوق تعیین شده ولی برای یک گروه خاص تفاوت قائل شده‌اند این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته، در حال توسعه و توسعه نیافته برای پرداخت‌ها شاخص‌هایی همچون مدرک، سختی کار، سابقه، تخصص، میزان حضور، ریسک خطر شغلی و ... در نظر گرفته می‌شود.

شریفی‌مقدم اضافه کرد: بر اساس این شاخص‌ها در کشورها حداقل و حداکثر حقوق را مشخص می‌کنند و عرف آن در دنیا حداقل 7 تا 8 برابر و حداکثر 10 برابر است. به طوریکه اگر حداقل حقوق یک میلیون تومان باشد حداکثر حقوق باید 10 میلیون تومان در نظر گرفته شود.

وی گفت: بر اساس این مصوبه میزان کارانه پزشکان را در نظر نگرفته‌اند و این قشر از جامعه علاوه بر حقوق و مزایا پرداخت‌هایی تحت عنوان کارانه می‌خواهند که این مسئله با روح برخورد با پرداخت غیرمتعارف در تعارض است.

دبیرکل خانه پرستار اضافه کرد: وزارت بهداشت قبل از این مصوبه بیشترین تعداد پرداخت غیرمتعارف را داشته است و اگر در این زمینه چند مدیر بانکی داشتیم در وزارت بهداشت اگر مبنای پرداخت متعارف را 15 میلیون در نظر بگیریم چند ده هزار نفر حقوق غیرمتعارف دارند.

شریفی‌مقدم با اشاره به اینکه وزارت بهداشت بالاترین تعداد دریافت‌کنندگان حقوق غیرمتعارف را از لحاظ کمی و بالاترین میزان پرداخت‌ها را دارند، گفت:‌ باید رقم حقوق متعارف صراحتاً تعریف شود و مردم و جامعه پرستاری درخواست دارند که سقف برای پرداخت‌ها به صورت شفاف اعلام شود.

وی تأکید کرد: تمام دریافتی‌های پزشکان باید سقف داشته باشد و این مسئله تنها منوط به حقوق و پرداخت‌ها نباشد همچنین شرط حضور در بیمارستان در ارائه حقوق و مزایا به آنها لحاظ شود چرا که بسیاری از پزشکان در طی شب فقط مهرشان کار می‌کند.

دبیرکل خانه پرستار در پایان خاطر نشان کرد: شورای حقوق و دستمزد تحت عوامل مختلف برای تعیین دستمزد تصمیم نگیرد بلکه بر اساس رعایت عدالت و استاندارد عرف دنیا عمل کند و همچنین توجه داشته باشند که گروهی دنبال لابی‌گری بود که پزشکان را متفاوت از دیگران در میزان پرداختی‌ها قرار دهند. 

به گزارش فارس؛ پیش از این نیز احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس نهم درباره با حقوق‌های نجومی معاون وزیر بهداشت گفته بود:‌ من خودم به آقای هاشمی وزیر بهداشت گفتم یکی از معاون‌های شما که سند حقوقی آن را دیده‌ام نرخ حقوق سال 90 این فرد، 63 تا 81 میلیون تومان در ماه بوده و از یکی از بیمارستان‌های دولتی دریافت می‌کرده است و تعرفه‌ها را بالا می‌برید تا 200 میلیون تومان حقوق بگیرد.

انتهای پیام/

تصاویر
  • وزارت بهداشت در صدر بیشترین دریافت‌کنندگان حقوق غیرمتعارف
نظر بینندگان
سلام از حمایت بیدریغ شما متشکریم
ﺳﻪشنبه, 09 شهریور,1395
سلام ازحمایتهای بیدریغ شما متشکریم
ندا
دوشنبه, 29 شهریور,1395
متشکریم اقای شریفی مقدم
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی