شنبه 09 دی 1396
تعداد بازدید: 403
تعداد نظرات: 0

بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است / تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت کارانه پرستاران

بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است / تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت کارانه پرستاران
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست.

محمد وحدتی هلان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از گذشت 10 سال هنوز اجرایی نشده و خاک می خورد، گفت: این قانون در ششم تیرماه توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد که بر اساس آن بتوان از هزینه های بیمه ها کاست و در کنار این خدمات پرستاری نیز دیده شود اما متاسفانه بخت این قانون با گذشت 10 سال هنوز باز نشده و اجرای آن به سبب کمبود منابع به تعویق افتاده است.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جامعه پرستاری در صف مقدم درمان بیماران قرار دارند، افزود: پرستاران نقش بسیار عمده ای در بهبود وضعیت بیماران و تامین سلامتی آنها بر عهده دارند و در واقع کار آنها تمامی ندارد به گونه ای که برخی از آنان به علت سختی و فشار کار جان خود را از دست می دهند.

اضافه کار اجباری پرستاران سلامت آنها و ایمنی بیماران را به خطر می اندازد

وی با انتقاد از اینکه اضافه کار اجباری پرستاران سلامت آنها و ایمنی بیماران را به خطر می اندازد، تصریح کرد: هر چند اجرای طرح تحول سلامت نتایج خوبی در جامعه به همراه داشته است اما متاسفانه در این طرح به پرستاران بی توجهی شد.

افزایش چندین برابری فشار کاری پرستاران با اجرای طرح تحول

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه با اجرای طرح تحول سلامت فشار کاری پرستاران چندین برابر افزایش یافت اما متاسفانه افزایش حقوق آنها مورد توجه واقع نشد، تصریح کرد: از سویی فاصله کارانه پرداختی پرستاران با پزشکان افزایش یافت و باعث عمیق تر شدن شکاف پرداختی کارانه ها نسبت به گذشته شد.

ضرورت کاهش فاصله بین پرداختی پزشکان و پرستاران

وحدتی هلان با تاکید بر ضرورت کاهش فاصله بین پرداختی پزشکان و پرستاران، افزود: حق و حقوق پرستاران باید ایفا شود تا بتوانند به درستی به وظیفه خود عمل کنند.

تاخیر 15 ماهه در پرداخت کارانه پرستاران

وی با انتقاد از تاخیر 15 ماهه در پرداخت کارانه پرستاران، گفت: بی توجهی نسبت به پرداخت کارانه ظلمی بزرگ و آشکار در حق آنان است برای پرداخت سریع تر کارانه پرستاران می طلبد مجلس و دولت همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند.

نگاه ویژه مجلس به رفع مشکلات پرستاران و حوزه سلامت در لایحه بودجه 97

نماینده مردم بستان آباد در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس نگاه ویژه ای به رفع مشکلات پرستاران و حوزه سلامت در لایحه بودجه 97 خواهد داشت، افزود: در لایحه بودجه 97 به رفع مشکلات طرح تحول سلامت توجه شده است البته برای تصویب بندهای مربوط به این طرح و جامعه پرستاری در بودجه تلاش لازم را خواهیم داشت.

بهبود وضعیت پرستاران مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت/ تمامی خدمات پرستاری باید تعرفه گذاری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست و گفت: با تامین منابع پایدار پرداختی های پرستاران به موقع انجام می شود البته  تعرفه هایی که برای خدمات پرستاری وجود دارد اشفاف نبوده و باید تمامی خدماتی که این قشر ارائه می کنند تعرفه گذاری شده و برای پرداخت آن بودجه لازم پیش بینی شود./

تصاویر
  • بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است / تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت کارانه پرستاران
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی