ﺳﻪشنبه 21 آذر 1396
تعداد بازدید: 476
تعداد نظرات: 0

سهم کارانه پرستاران از لایحه بودجه ۹۷ تفکیک شود

سهم کارانه پرستاران از لایحه بودجه ۹۷ تفکیک شود
نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه سهم کارانه پرستاران باید در لایحه بودجه ۹۷ جدا شود، گفت: این اقدام باید در راستای اجرای لایحه برنامه ششم توسعه و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سقف کارانه‌ها صورت بگیرد.

دکتر سیدرضا مظلوم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه در اوایل امسال بندی اضافه شد که کارانه پرستاران طبق قانون تعرفه‌گذاری در سقف کارانه‌ها پرداخت شود، ادامه داد: بر این اساس باید کارانه پرستاران در بودجه سالانه سقف جداگانه‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه بودجه کارانه پرستاران باید از سایر اعتبارات تیم سلامت جدا باشد، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت کارانه امسال بر مبنای مبتنی بر عملکرد و قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پرداخت شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد با بیان اینکه این بحث از ابتدا در نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت مطرح بود، افزود: تاکنون آئین‌نامه‌ای در این‌باره تدوین و تصویب نشده است.

مظلوم با بیان اینکه شاید یکی از علل آن تصویب آن پس از بسته شدن لایحه بودجه ۹۶ بود، افزود: اما هم‌اکنون لایحه بودجه در هیئت دولت مطرح و بزودی به مجلس تقدیم می‌شود و جامعه پرستاری انتظار دارد در بحث کارانه‌ها سهم جداگانه‌ای برای آنها دیده شود.

وی یادآور شد: همچنین می‌توان در تصویب نهایی بودجه ۹۷ با کمیسیون‌های بهداشت و درمان، برنامه و بودجه و حتی کمیسیون تلفیق مجلس، رایزنی‌های لازم را انجام داد.

تصاویر
  • سهم کارانه پرستاران از لایحه بودجه ۹۷ تفکیک شود
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی