جمعه 17 آذر 1396
تعداد بازدید: 447
تعداد نظرات: 0

اعضای کمیسیون بهداشت مجلس را از دخالت در امور درمان مردم خلع ید کنید.

اعضای کمیسیون بهداشت مجلس را از دخالت در امور درمان مردم خلع ید کنید.

این روزها (نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس) خالقی، قربانی ،نوبخت، حرف هایی بر زبان می آورند که از سه سال پیش تا کنون، هر کس بر زبان آورد متهم به حسادت و روانی بودن و... متهم شد و در نهایت، متهم به همراهی با صدای منافقین و ضد انقلاب کردند، کارشناسانی که در رشته ی اقتصاد سلامت و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی درس خوانده بودند و اتفاقا هیچ نفعی از بیان گفته های خود نداشتند، به حاشیه رانده شدند و اتفاقا حرف های آنها همین حرف هایی بود که این روزها قربانی بر زبان جاری می کند، به راستی چرا اعضای کمیسیون بهداشت مجلس که (منهای مرندی دور قبل و پزشکیان در هر دو دوره) موضع خود را از حمله ی بی امان به بیمه ها و تهدید به استیضاح وزیر رفاه، به سمت بررسی ضعف های وزارت بهداشت در اجرای طرح موهوم تحول سلامت تغییر داده اند!؟

به گزارش خبرنگار رصدفضای مجازی خانه پرستار مهدی اسفندیاری خبرنگار حوزه سلامت در کانال تلگرامی نه به عوام فریبی نوشت:

اعضای کمیسیون بهداشت مجلس را از دخالت در امور درمان مردم خلع ید کنید.

این روزها خالقی،قربانی،نوبخت، حرف هایی بر زبان می آورند که از سه سال پیش تا کنون، هر کس بر زبان آورد متهم به حسادت و روانی بودن و... متهم شد و در نهایت، متهم به همراهی با صدای منافقین و ضد انقلاب کردند، کارشناسانی که در رشته ی اقتصاد سلامت و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی درس خوانده بودند و اتفاقا هیچ نفعی از بیان گفته های خود نداشتند، به حاشیه رانده شدند و اتفاقا حرف های آنها همین حرف هایی بود که این روزها قربانی بر زبان جاری می کند، به راستی چرا اعضای کمیسیون بهداشت مجلس که (منهای مرندی دور قبل و پزشکیان در هر دو دوره) موضع خود را از حمله ی بی امان به بیمه ها و تهدید به استیضاح وزیر رفاه، به سمت بررسی ضعف های وزارت بهداشت در اجرای طرح موهوم تحول سلامت تغییر داده اند!؟
حدود هجده ماه پیش،دقیقا مو به موی همین حرف ها را در بررسی و نقد واقعی طرح تحول سلامت که توسط سازمان نظام پرستاری در همایش ویژه ی همین موضوع بنده ی حقیر ‌و بسیاری از بزرگان حوزه ی سلامت بیان کردیم، متاسفانه با آنکه صورت مسئله مشخص بود و بحران در حال بلعیدن کشور بود و بدهی ده ها هزار میلیاردی بر گرده کشور تحمیل می شد، شهریاری ها و قربانی ها و نوبخت ها دنبال به زیر کشیدن صندوق های بیمه ای و استیلای وزارت بهداشت بر آنها بودند، تا همه چیز را در حوزه ی درمان در چنته ی وزارت بهداشت در بیاورند، حال که صندوق بیمه ی سلامت را بر خلاف عقل و تجربه ی دنیا در اختیار ذینفعان قرار دادند و دست مردم را از اموال خود و نظارت بر حقوق خود کوتاه کردند،تازه متوجه شده اند که وضعیت وخیم مدیریت وزیر بهداشت بر حوزه ی درمان کار را به جایی رسانده که هزینه حمایت از این طرح را هیچ کس در تاریخ این کشور به جان نخواهد خرید. 
جای بسی تاسف است که طرفداران کم سواد این طرح بدون انتقال واقعیات پشت پرده ی این طرح و فسادهای آشکار شده ی آن به مراجع محترم عظام، سعی می کنند دلسوزی های آنها را مصادره به مطلوب کنند.سوال اینجاست، چرا آنهایی که حتی دعوای مطالبات خود از بیمه ها را از رسانه ها به بیوت مراجع کشاندند ، مشخص نیست که چرا اکنون که بیمه ی سلامت در اختیار آنها قرار گرفته است ، به جای پرداخت بدهی مراکز درمانی ، اقدام به کاهش حقوق برخی از رشته ها کرده اند، چرا امروز نوبخت یادش افتاده که عده ای در کتاب بین المللی کالیفرنیا دست برده اند و به نام بومی سازی دست مزدها ی خود را افزایش داده اند!؟ به راستی هشدار رهبر انقلاب در مورد ، مواظب باشید این طرح به ضد خودش تبدیل نشود را چه کسانی باید جدی می گرفتند!
چرا امروز زبان اعضای کمیسیون بهداشت به مطالبی باز شده است که از بدیهیات مدیریت درمان یک مملکت هست اما سال ها بیان نمی کردند!؟
امروز ملت مظلوم ایران هم آزاد شدن نرخ انرژی را متحمل شدند و هم ده درصد از درآمد خود را صرف این مضحکه ی تحول کرده اند و هم اینکه بی اعتبار شدن دفترچه های بیمه ی همگانی را در بخش خصوصی شاهد هستند!؟براستی چه کسانی در کشور مرتکب این همه خبط و خطا شده اند؟
آقایان کمیسیون بهداشت و درمان و از همه مهمتر مجلس نشینان، شما  که آبروی کشور به لحاظ سطح مبانی حقوقی هستید، آیا نباید به این بیندیشید که به چه دلیل تعارض منافع را در نظام تصمیم گیری کشور به مهد قانون گزاری تسری یافته و با آن مقابله نمی کنید، تا کی باید شاهد تجمع پرستاران، اعتراض پزشکان ، بیماران و فشار بر مردم مستضعف برای تامین هزینه های درمان بود!! مسبب وضع موجود چه کسانی هستند، تا کی می بایست به بهانه ی مطالبه ی رهبری ، پول در حلقوم درمان ریخته شود !؟ آیا رهبری مطالبه ای برای رفع فقر ‌و گرسنگی و معیشت مردم از شما ندارد! ؟ آیا رهبری مطالبه ای برای ازدواج جوانان، اشتغال ‌و اقتصاد ندارد!؟این صداهای درخواست افزایش بودجه برای درمان به بهانه ی لبیک به ندای رهبری را نباید به درستی مورد کنکاش قرار دهید تا ببینید که حب علی در کار است یا جیب و منافع شخصی!؟
 مجلس نشینان، تا روزی که اوضاع تزریق پول در بخش درمان این است ، هر فریاد شما برای فقر و فلاکت مردم را آدرس اشتباه دادن باید ترسیم کرد. شما نمایندگان مردم و متولی مهد حقوق کشور هستید که 250 نفر از شما به وزیری رای دادید که بدون ذره ای توجه به مبانی علمی مدیریت درمان ،کشور را در باطلاق بدهی گرفتار کرده است ، شما با تحقیق و تفحص هم مخالفت کردید، حال باید و می بایست اشتباه خود را در رای اعتماد به اعضای کمیسیون بهداشت و درمان جبران کنید! ؟آنها را از این حوزه خلع ید کنید تا ناظری بر این وزارت به اصطلاح بهداشت پیدا شود که بی طرف باشد ، آگاه باشد، عالم باشد و شنوای واقعیات.
این قلم من مهدی اسفندیار هست که حتی یک ریال از روابط عمومی وزارت بهداشت نگرفتم و حتی یک ربع سکه نگرفتم.

کانال ؛ نه به عوام فریبی 

 

تصاویر
  • اعضای کمیسیون بهداشت مجلس را از دخالت در امور درمان مردم خلع ید کنید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی