ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396
تعداد بازدید: 377
تعداد نظرات: 0

اندر چرایی آغاز طرح کمک پرستاری/ آیا معامله ای پنهان در جریان است

 اندر چرایی آغاز طرح کمک پرستاری/ آیا معامله ای پنهان در جریان است

مجریان طرح ، بسیار زیرکانه دلایل را به جامعه القاء میکردند که شنوندگان را دچار یک سردرگمی محض نمایند و آخر سر همین تناقص و درگیری اذهان شنوندگان ناچارا خود را قانع میکردند . ولی برای جامعه پرستاری که خود در بطن کار و حرفه بود بسیار سخت و دشوار بود قانع شدن با این توجیهات نادرست.

لینک کانال:کمپین #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری 

به گزارش خبرنگار رصد فضای مجازی خانه پرستار آقایی فعال صنفی پرستاری در کانال تلگرامی کمپین #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری نوشت:

#معامله_پنهان
#اندر_چرایی_آغاز_طرح_کمک_پرستاری
من یک زمانی خیال میکردم مقدم تر از هر مسئله ای ایمان است. اما الان دریافتم مقدم تر از ایمان مقوله (اخلاق) می باشد.
آدمی که تهی از #اخلاق باشد ایمان هم پیدا نخواهد کرد.
حال چرا به مسئله اخلاق پرداختم؟؟
دلیلش چگونگی  ظهور یک طرح سوال برانگیز بنام #کمک_پرستاری ست. که توسط معاونت سابق پرستاری وزارت بهداشت کلید خورد. برای پی بردن به دلایل اجرای طرح فوق مصاحبه های #جناب_میرزا_بیگی معاونت سابق را مرور میکردم استدلالات ایشان به شدت درست و در عین حال به شدت #نادرست بنظرمی آیند. کل مصاحبه های ایشان را با دقت مطالعه کردم و هر چه مطالعات جلوتر میرفت این #تناقص درست و غلطی حرفهای ایشان در ذهن بیشتر نمود پیدا میکند. مصاحبه ها و #توجیهات ایشان را هر بار خوانده شود به این دریافت خواهیم رسید آنچه حرفها و توجیهات ایشان را در اذهان درست و منطقی جلوه می داد ناشی از تماسی است که این شیوه جملات و استدلالها با فهم و باورهای اشتباه قسمتی از جامعه دارد که شناخت درستی از حرفه پرستاری ندارند و آنچه صحبتهای معاونت سابق (مجریان طرح مذکور) را غلط و نادرست می نمود تناقص آن استدلالات با قوانین و مسایل حرفه ای پرستاری است. هر چند آگاهی ما از قوانین و مسایل صنفی و حرفه ای از چندسال سابقه کار در سیستم درمان و بهداشت و مطالعات پراکنده و .... بیشتر نیست اما بنظر همین مقدار آگاهی برای شناخت آنچه نامتجانس است کافی باشد .
#مجریان_طرح ، بسیار زیرکانه دلایل را به جامعه القاء میکردند که شنوندگان را دچار یک سردرگمی محض نمایند و آخر سر همین تناقص و درگیری اذهان شنوندگان ناچارا خود را قانع میکردند . ولی برای جامعه پرستاری که خود در بطن کار و حرفه بود بسیار سخت و دشوار بود قانع شدن با این توجیهات نادرست. 
#اعتراضات جامعه پرستاری و سازمان و نهادهای صنفی پرستاران رو به فزونی بود حتی برنامه ریزی تجمع اعتراضی کلید خورد تا اینکه تیم معاونت با اعضای شورای نظام پرستاری به جلسه نشست و توافقاتی در حضور حراست وزارت بهداشت حاصل شود مقرر شد نام دوره تک اسمی و کمک پرستاری باشد. شرح وظایف تعدیل و به شرح وظایف کمک بهیاری با کمی تغییر برگردد و لباس فرم نیز به رنگ کرم و یاسی باشد. مسئله تمام شده تصور میشد اما مگر میشود از منافع چند هزار میلیاردی چشم پوشی کرد؟؟؟ آیا همین نام بهیاری یکساله و لباس فرم سپید و شرح وظایف تخصصی باعث جذب متقاضیان و پرداخت مبلغ دلخواه طراحان ومجریان نبود؟؟ بهمین جهت تیم معاونت سابق که مجریان و ذینفعان اصلی طرح بودند باز شیطنت ها را آغاز کردند و با توجه به تغییر معاونت پرستاری همچنان تفکر غالب بر معاونت همان تفکر و سیاست پیشین است برنامه ریزی اعتراضات ساختگی کمک پرستاران ،تشکیل کارگروه تخصصی برای این دوره مهارتی ، استان گردی و تشکیل جلسات برای جذب و بکارگیری مهارت دیدگان این دوره و ....  .
واقعا چه شد که معاونت پرستاری تبدیل به معاونت کمک پرستاری شده است؟؟؟
#آیا_معامله_ای_پنهان_در_جریان_است
#امیدآقایے

لینک کانال:کمپین #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری 


تصاویر
  •  اندر چرایی آغاز طرح کمک پرستاری/ آیا معامله ای پنهان در جریان است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی