شنبه 11 آذر 1396
تعداد بازدید: 381
تعداد نظرات: 0

طرحی بنام سلامت و مردم و به کام بعضی از پزشکان

طرحی بنام سلامت و مردم و به کام بعضی از پزشکان
ملتمسانه و مجدانه و برادرانه از حضرتعالی که از اصحاب رسانه هستید استدعا دارم در رساندن صدای مظلومانه پرستاران رنج کشیده و مورد ستم و بی عدالتی قرار گرفته، از هیچ تلاشی مضایقه نفرمایید. بنده به نمایندگی از تمامی پرستاران زحمتکش که اسامی چند نفر از آنان را در ذیل ذکر مینمایم این مشکلات و مصایب را که تنها گوشه ای از بی عدالتی های موجود در وزارت بهداشت بود را نوشتم اسامی همکاران بنده عبارت است از:

(امضاء و اسامی محفوظ)

به گزارش خبرنگار رصد فضای مجازی خانه پرستار فعال صنفی یزد درکانال تلگرامی توفان یزد نوشت:

طرحی بنام سلامت و مردم و به کام بعضی از پزشکان 

رنجنامه ای از پرستاران بخش دولتی
از وقتی طرح به اصطلاح تحول سلامت توسط وزیر محترم بهداشت اجرایی شد از همان ابتدا به نام مردم و به کام پزشکان بود!اون هم نه همه پزشکان؛ که فقط طبقه هفت درصدی پزشکان هیٱت علمی. تعرفه های پزشکی سه برابر شد و پرداخت تفاوت اون بر عهده بیمه ها گذاشته شد به این ترتیب سیل پول بود که به جیب این اقلیت هفت درصدی سرازیر شد. در ظاهر پرداخت از جیب مردم کم شد ولی این فقط یک روی سکه بود. با وجود هشدارهای مکرر کارشناسان خبره در امر درمان این طرح کذایی مع الاسف ادامه یافت به طوری که سایر کادر درمان به ویژه پرستاران که به شدت احساس تبعیض و بی عدالتی میکردند و می کنند آن را طرح تمول پزشکان نامگذاری کردند!!! به هر حال همان طور که انتظار می رفت این طرح هم مثل سایر طرح های غیر کارشناسی به بن بست رسید و بیمه های درمانی رسما اعلام کردند که توانایی پرداخت تفاوت طرح را ندارند و بیمه سلامت که به همین منظور شروع به کار کرده بود عملا غیر فعال گردید به طوری که مراکز خصوصی از پذیرفتن دفترچه بیمه سلامت سر باز زدند و حتی مراکز دولتی نیز در صدد این کار بر آمده‌اند، و به این ترتیب بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی دولتی و خصوصی به ارقام نجومی رسید به نحوی که مراکز دولتی علی الخصوص بیمارستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور توان پرداخت مطالبات پرسنل خود اعم از پرستاران و پزشکان و سایر کادر اداری را از دست دادند. الآن که این حقیر این مطالب را برای شما می نویسم پرداخت قریب به ده ماه کارانه پرسنل درمانی به خصوص قشر زحمتکش و رنج دیده پرستار به تعویق افتاده که با توجه به وضعیت نا به سامان اقتصادی موجود عملا باعث مشکلات عدیده ای برای این گرامیان گردیده است. جالب این جاست که حتی با وجود مشکلات فوق الذکر باز هم بی عدالتی و تبعیض در پرداخت کارانه ها به چشم می خورد به طوری که به پرسنل ستادی و آموزشی دانشگاه بیش از نیمی از مطالبات پرداخت شده در حالی که به پرسنل درمانی حتی یک ماه کامل پرداخت نشده است و هر از چند گاهی حد اقل کارانه آن هم به صورت نصفه یعنی پنجاه درصد پرداخت میشود که واقعا شرم آور میباشد.
من بعد از بیست و دو سال خدمت صادقانه در حرفه سخت و مشقت بار و پراسترس پرستاری به خاطر مشکلات فوق که تنها مسبب آن زیاده خواهی برخی از پزشکان کاسب کار که متاسفانه در راس وزارت بهداشت هم هستند و از درد بیماران کسب درآمد میکنند نه از درمان آنها و به خاطر فقر و فشار مالی که حتی بر روی زندگی خانوادگی این حقیر اثر بسیار نامطلوبی گذاشته مجبور شدم به چند بیمارستان خصوصی درخواست کار بدهم!!! مشکل اینجاست که مراکز خصوصی هم به دلیل اینکه به طور ناگهانی با حجم زیاد تقاضای کار مواجه شده اند دیگر نیازی به نیرو ندارند!!! در حالی که در گذشته نه چندان دور برای جذب پرستار التماس میکردند. ملتمسانه و مجدانه و برادرانه از حضرتعالی که از اصحاب رسانه هستید استدعا دارم در رساندن صدای مظلومانه پرستاران رنج کشیده و مورد ستم و بی عدالتی قرار گرفته، از هیچ تلاشی مضایقه نفرمایید. بنده به نمایندگی از تمامی پرستاران زحمتکش که اسامی چند نفر از آنان را در ذیل ذکر مینمایم این مشکلات و مصایب را که تنها گوشه ای از بی عدالتی های موجود در وزارت بهداشت بود را نوشتم اسامی همکاران بنده عبارت است از:

(امضاء و اسامی محفوظ)

لینک کانال: توفان یزد

تصاویر
  • طرحی بنام سلامت و مردم و به کام بعضی از پزشکان
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی