چهارشنبه 08 آذر 1396
تعداد بازدید: 383
تعداد نظرات: 0

همه چیز از یک ادعا شروع شد!؟

 همه چیز از یک ادعا شروع شد!؟
لینک کانال: «نه به عوام فریبی»
به نظر می رسد ، کلکسیونی از تصمیمات و رفتارهای نا متعارف سبب شده است که سازمان نظام پرستاری کشور به عنوان ملجاء و پناه پرستاران در کلکسیونی با مشکلات بی سابقه ای در دور جدید روبرو شود که مطالبه ی بیست هزار نفری کمک پرستاران برای تحت پوشش قرار گرفتن این سازمان یکی از این چالش هاست،  تعرفه گزاری خدمات پرستاری نیز با وجود دستور مجدد دفتر ریاست جمهوری با سکوت علی ربیعی به محاق رفته است


به گزارش خبرنگار فضای مجازی خانه پرستار به نقل از کانال «نه به عوام فریبی»
در میان کمبود شدید و بحرانی متخصصین چشم و ...در کشور ،نا گهان ، متخصصی عهده دار،  درمان کشور شد که ادعا کرد،  کمبود بحرانی تا صد هزار پرستار در کشور وجود دارد!؟ در حالیکه اصلا مجوز جذب پرستار نداشته است!؟!
 تعریف پرستار مشخص است ، پرستار یعنی یک کارشناس بالینی،  دارای تحصیلات مناسب در آناتومی، فارماکولوژی، فیزیولوژی ، پاتولوژی و ....یعنی کسیکه به شکل دانشگاهی ،از امور درمان سر در بیاورد و در غیاب پزشک اوضاع بیمار را رصد کند و مشاوره بگیرد و عمل کند... موضوعی که کاملا تخصصی هست و باید در دانشگاه حل و فصل شود
اما در خلا آشنایی مردم با نقش فوق العاده حساس پرستاران در درمان بیماران، به ناگاه بحث کمبود پرستار و بحران و چالش آن در امواج رسانه ها پیدا می شود و باز هم شعارهای لزوم حفظ کرامت مردم و بیماران و .... در بوق می شود، خیلی سریع موج سواران دست به کار می شوند ،تبلیغات فریبنده و قول های پوچ و تداخل وظایف و تنزل سطح آموزش به تعاونی های دوستانه و‌ دریافت حدود چهارمیلیون وجه از خیل عظیم جویندگان کار و تربیت قریب به بیست هزار نفر تحت عنوان کمک پرستار!؟
اما سوال اینجاست که اگر قرار بر تربیت نیروهایی در سطح کمک بهیاری بوده، چرا از همان مدارس قانونی تربیت کمک بهیاری که مورد تایید مراجع قانونی کشور بوده استفاده نشده است !! !؟
چرا معاونت پرستاری مجوز تربیت کمک پرستاران را صادر کرده است !؟ در حالیکه امر آموزش در اختیار معاونت آموزشی وزارت بهداشت بوده است!؟ 
اما چرا به یکباره شرکت رفاه پرستاران،  تغییر نام داده و تبدیل به شرکت تعاونی کارکنان نظام سلامت شده و یکباره معاونت وقت پرستاری وزارت بهداشت از هیئت مدیره ی آن مستعفی شده و شرکت رفاه را به شرکت کارکنان نظام سلامت تغییر نام داده و مجوز را به همکاران خود در این شرکت می دهد و البته فرزند یک عضو کمیسیون بهداشت کشور هم از آن بهره مند می شود!؟
از اساس سوال این است که هدف از واگذاری امر آموزش به چنین شرکتی با هدف تامین نیروی انسانی آموزش دیده چگونه صورت گرفته است ،در حالیکه چنین رسالتی برای آن معقول به نظر نمی رسد !؟ 
اما نکته ی مهمتر اینکه چرا و به چه حقی این شرکت با دریافت مبالغی از افراد حقیقی و حقوقی اقدام به فروش مجوز تربیت کمک پرستار به افراد ثالث کرده است!؟  پروتکل های آموزشی کجا تعریف شده است و چه منبعی آن را تایید کرده است!؟  
حالا به کررات مطرح می شود که قرار نیست کمک پرستاران، وظایف پرستاران را در سیستم درمانی کشور بر عهده بگیرند!؟  اگر چنین است پس چرا دلیل تربیت کمک پرستاران را کمبود پرستار اعلام کرده اند!؟
به نظر می رسد ، کلکسیونی از تصمیمات و رفتارهای نا متعارف سبب شده است که سازمان نظام پرستاری کشور به عنوان ملجاء و پناه پرستاران در کلکسیونی با مشکلات بی سابقه ای در دور جدید روبرو شود که مطالبه ی بیست هزار نفری کمک پرستاران برای تحت پوشش قرار گرفتن این سازمان یکی از این چالش هاست،  تعرفه گزاری خدمات پرستاری نیز با وجود دستور مجدد دفتر ریاست جمهوری با سکوت علی ربیعی به محاق رفته است ، اکنون به نظر می رسد ، آش میرزابیگی آنقدر برای جامعه پرستاری شور است که حفظ وضعیت موجود برای پرستاران را باید شق القمر این سازمان دانست...... اما اکنون همان هایی که تا دیروز در لباس مسئولیت رمقی برای دفاع از اجرای قانون تعرفه گزاری خدمات پرستاری نشان نداده اند، با وجود اینکه هزار سنگ جلوی پای سازمان نظام پرستاری جدید انداخته اند، در گوشه ای نشسته و با ژستی دایه وار از عملکرد دور جدید سازمان خرده می گیرند. گوش های ما و‌ ذائقه های ما ایرانیان پر است از لالایی و آش های دایه هایی از این دست ، مراقب ادعاهایی که می شنویم باشیم.

لینک کانال؛ نه به عوام فرببی
تصاویر
  •  همه چیز از یک ادعا شروع شد!؟
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی