ﺳﻪشنبه 07 آذر 1396
تعداد بازدید: 386
تعداد نظرات: 0

شعارکار مردم بر زمین مانده است/مثل معروفی است که از هر کجای ضرر برگردی منفعت است ...

شعارکار مردم بر زمین مانده است/مثل معروفی است که از هر کجای ضرر برگردی منفعت است ...
وقتی در گامی سوال برانگیز، تعرفه های پزشکی را در سایه ی سکوت تمام بیمه ها و شورای عالی بیمه و وزارت رفاه و تشکلهای کارگری و تامین اجتماعی و ..... متوسط سیصد درصد افزایش دادند ،متوجه شدیم که هدف اصلی طراحان این پروژه ،در واقع همین گام بوده و سایر اقدامات در واقع تلاش برای پوشاندن این اقدم و در سایه قرار دادن آن بوده است .

به گزارش خبرنگار رصد فضای مجازی خانه پرستار، کانال تلگرامی «کمپین "نه" به پزشک سالاری» نوشت: خاطرم هست حدود سه سال و اندی پیش پروژه ای کلید خورد به نام طرح تحول نظام سلامت ..

راستش ما کارکنان این نظام ناسلامت سلامت خیلی خوشحال شدیم و ...
اما با آغاز عملیات اجرایی طرح ،همان اول متوجه شدیم که هیچ تحولی مد نظر نیست و متاسفانه ماجرا چیزی جز افزایش بهای تمام شده ی خدمات درمانی نیست .
وقتی در سایه ی پول فراوان واریز شده به حساب وزارت بهداشت تعداد زیادی دفترچه ی بیمه در اختیار مردم قرار گرفت و دستور داده شد تمام مایحتاج بیماران در داخل مراکز تامین شود و ... ما خوشحال بودیم ،گرچه دادن دفترچه بدون حساب و کتاب نگران کننده بود ،ولی کم کردن سهم بیمار و .. چراغ امید به تغییر را روشن می کرد .
اما یک باره وقتی در گامی سوال برانگیز، تعرفه های پزشکی را در سایه ی سکوت تمام بیمه ها و شورای عالی بیمه و وزارت رفاه و تشکلهای کارگری و تامین اجتماعی و ..... متوسط سیصد درصد افزایش دادند ،متوجه شدیم که هدف اصلی طراحان این پروژه ،در واقع همین گام بوده و سایر اقدامات در واقع تلاش برای پوشاندن این اقدم و در سایه قرار دادن آن بوده است .
البته طراحان بسیار زیرک بودند و تعرفه های چشم پزشکی را بیش از بقیه افزایش دادند تا یک عده قلقلک شوند و پی آثار این اقدام را نگیرند .
تمام آثار طرح تحول این روزها در حال پاکسازی است الا افزایش تعرفه ها ، 
ببینید چه پروژه ی هوشمندانه ای طراحی و اجرا و حتی مورد حمایت ائمه ی جمعه و آیات عظام قرار گرفت و طوری شد که توهینهای وزارت بهداشت به فرماندار و ائمه ی جمعه و سرداران و ...  را هم پوشش داد .
جالب است که با شعار ((کار مردم بر زمین مانده است )) برای خودشان معاونتی که سرش از تعرفه ها کوتاه مانده بود ،کلاهی ساخت و سر وزیر و مردم و جوانان کشور گذاشت و هر چه گفتیم کار مردم به دلیل عدم جذب و به کارگیری نیروهای غیر حرفه ای به نام کمک بهیار بر زمین مانده ،بیایید بی فوت وقت این نیروها را که مقل همه جای دنیا آموزش دیده اند و از پس کارهای مهارتی اولیه هم بر می آیند ،جیبهای گشاد برخی مانع از دیده شدن حقیقت شد و با استفاده از رانت موجود و قدرت دولتی حضور در معاونت اقدام به کاسبی کردند تا مبادا سرشان بی کلاه بماند ..
ما همه ی مسایل را به موقع گوشزد کردیم ولی گوش شنوایی نبود و الان هم متاسفانه نیست ...

:"نه " به  پزشک سالاری
یعنی نه به ذی نفعان بخش خصوصی و تاکید بر کارکرد غیرصنفی نظام سلامت جامعه. 
یعنی خواستن جامعه ای سالم نه بیمار

تصاویر
  • شعارکار مردم بر زمین مانده است/مثل معروفی است که از هر کجای ضرر برگردی منفعت است ...
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی