دوشنبه 28 تیر 1395
تعداد بازدید: 818
تعداد نظرات: 0

حیف از روپوش سفید پاکى که بر تن شماست!

حیف از روپوش سفید پاکى که بر تن شماست!

آقای دکتر، سعى نکنید بی‌لیاقتی، بی‌کفایتى و بی‌مسئولیتی خود و برخی همکارانتان را زیر نقاب الفاظی نظیر صنعتی سنتی که فقط خودتان معنای آن را می‌دانید و احتمالا سخت گرفتارش هستید پنهان نمایید.

به گزارش خبرگزاری فارس، متن کامل یادداشت داریوش مهرجویی به پرشک بیمارستان جم به شرح زیر است:

"در پاسخ به رفتار فرد پلاکارد به دست مقابل بیمارستان جم؛

آقای دکتر، سعى نکنید بی‌لیاقتی، بی‌کفایتى و بی‌مسئولیتی خود و برخی همکارانتان را زیر نقاب الفاظی نظیر صنعتی سنتی که فقط خودتان معنای آن را می‌دانید و احتمالا سخت گرفتارش هستید پنهان نمایید.

حیف از روپوش سفید پاکى که بر تن شماست.

بهتر بود به‌جای این دلقک‌بازی‌ها خود شما به عنوان یک پزشک هرچه زود‌تر آشکار می‌کردید که چه کسی و چه کسانی باعث مرگ دلخراش کیارستمی عزیز ما شدند.

انگار باید براى شما بازهم تاکید کنم که خطاب من به کل جامعه پزشکى نبوده و نیست، فقط خطاب به پزشکانى است که در طول درمان کیارستمى سهل‌انگارى کردند و تمام شواهد و مدارک آن نزد خانواده کیارستمى موجود است.

بد نیست فیلم آسمان محبوب من را ببیند که چگونه از یک پزشک متعهد و با وجدان که جان خود را فداى بیمارانش مى‌کند، تقدیر کرده‌ام."

 

انتهای پیام/

http://fna.ir/3CTLOJ

اخبار مرتبط

دنبال کسی هستیم که اجازه داد کیارستمی به فرانسه برود/ پزشکان و هنرمندان خویشتن‌دار باشند۹۵/۰۴/۲۷ - ۱۷:۲۷قصور پزشکان به وفور؛ پاىِ جان آدمی در میان است۹۵/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۹
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
ناشناس
۱۴:۵۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
گل به دهنت
رضا
۱۷:۱۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شاید این کامنت من ربطی به موضوع نداشته باشه ولی دلم پره اینجا می نویسم. فارس خواهش میکنم منتشر کنید. اون مدیران بهداشت و درمانی که اینقدر ادعا دارند توجه کنن لطفا : دیروز مریضم رو از بیمارستان فاطمیه همدان مرخص کردم خدا رو شکر که نجات پیدا کردیم. مسخره ترین بیمارستانی که توی عمرم دیدم، بسیارشلوغ، کمبود کادر اداری و صف های طولانی پذیرش وصندوق و ترخیص و ... ، صندلی های اوراق و شکسته، دیوارهای کثیف و سقف نمور و ترک خورده، در و پنجره های آسیب دیده و رنگ و رو رفته، نور ناکافی و تکه های جدا شده از سقف راهروها که فضایی رعب آور ایجاد کرده، نمازخونه برای همراهان مرد نداره، توالتهای کثیف و محوطه کثیف و بی روح واقعا وحشتناکه! دریغ از یک وجب فضای سبز و حیاط که همراهان بیمار خستگی شون رو اونجا درکنن. به نظر من مدیریت این بیمارستان باید عوض بشه. این بود طرح هتلینگ! این بود طرح تحولی که وزیر گفت! من که از شهرستان همراه خانومم رفته بودم به خاطر مشکل مالی نتونستم برم هتل و مجبور بودم یکهفته شب ها توی پارکی که خیلی دورتر از بیمارستان بود بخوابم واقعا زجرآور بود خدا ازشون نگذره
ناشناس
۱۹:۰۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
دیگه وقت ورود مجلس به وضعیت بخش بهداشت و کارانه های پزشکان است. کارانه هایی را که این یکی دو سال گرفته اند را هم بازپس بگیرید.
ناشناس
۲۰:۱۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
وزیر بهداشت باید استیضاح بشه
رضا
۰۰:۲۶ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
اگر اینجوریه باید در همه کشورهای جهان هر روز یک وزیر عوض شود.ضمنا در خصوص جان آدمی فرقی بین یک کارگر و یک کارگردان نیست.لطفا ...
امین
۲۲:۴۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مردم من همسرم پزشکه فقط همینو بدونین که یکی سخت ترین شغل هاست که بعد از 11 سال درس خوندن تا گرفتن تخصص شغلش خواب و زندگی رو ازش گرفته. از شیفت شب گرفته تا فشار روانی سر و کله زدن با بیمارا... خواهشا چشم بسته قضاوت نکنید
مرتضی
۰۷:۴۸ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
سر و کله زدن با بیمارا ؟
چه واژه و عبارت زشتی
ناشناس
۰۸:۴۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
قابل درک هستید ، البته توسط افراد معقول
طبیعیه که بسیاری از افرادی که در فضای مسموم فرهنگی ما نفس میکشند ، قدر پزشکان ، مهندسان ، نیروی انتظامی و سایر دلسوزان به مملکت را ندانند.
ناشناس
۰۹:۵۷ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
اگر بنا به قدر شناسی است همه باید قدر یکدیگر را بدانیم هر کسی به جای خود اگر فلانی پزشک یا مهندس است دلیل بر ارجحیت نسبت به دیگران ندارد همه اگر خوب باشیم انسانیم و لایق انسانیت در غیر اینصورت یعنی هیچ...
ناشناس
۰۹:۰۳ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
آیا این دلیل بر این میشه که با جان مردم بازی کنند ؟!
من هم در زمینه ی کاری خودم تحصیل کردم و زجر کشیدم ولی کارم رو درست انجام میدم نه اینکه بگم من درس خوندم و فلان بعد بیام توی کارم کم بزارم .
پزشکی که دیگه شوخی بردار نیست ، بحث جان مردمه
اون دکتری که دنبال پول و ثروت باشه و مریض رو بیچاره میکنند و آرزوی مرگ برای مریض بهتر از مراجعه به این پزشکان است
شما هم یکطرفه قضاوت نکنید
ناشناس
۰۱:۱۵ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
از این بیمارستان چند تا عکس میگرفتی برای اینکه مردم ببینن، شاید چند تا از این دست اندرکاران کمی خجالتزده بشن. شرمشان باد.
ناشناس
۰۹:۱۲ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
همیشه گفتم باز هم میگویم ، دو قشر از جماعت ایرانی به دلیل شهرت کاذب ، ثروت بی حساب گرفتار کبر و غرور بیجا شده اند و فکر میکنند مجاز هستند در این مملکت هر حرفی بزنند و هر خطایی بکنند چرا که جامعه نیاز مند ایشان است و اگر به این جماعت توجه نشود جامعه به وظیفه خود در قبال این دو صنف عمل نکرده و یا باید تاوانش را بدهد یا قهر میکنند و میروند فرنگ البته در این دو قشر قطعاً استثنا هم وجود دارد لکن غالباً مشمول همین موضوع هستند هنرپیشه ها و فوتبالیستها / متن این جناب را یکبار دیگر بخوانید اوج وقاحت و غرور را ببینید ....
ناشناس
۱۵:۰۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اقای فارس چرا از پزشکان اینقدر بدبین هستین به قران خدا پزشک نیستم اما پزشکان فعلا تا ۵ سال قبل باسواد با فهمترین افراد جامعه بوده اند با تقلبی مدرک نگرفته اند نمیدانم از راه دور و نزدیک مدرک نگرفته اند پودمانی حضوری غیر حضوری مدرک نگرفته اند نخبگان واقعی جامعه هستند حالا هر کسی از اونطرف بلند میشه بر ضد نخبگان مینویسد شما تایید میکنید
ناشناس
۱۵:۲۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نخبه؟! والله الان هرکی یه لیسانسی داره دوباره کنکور پزشکی میده که قبول میشه.تازه الان داوطلب هم بیشتره.ببین چند سال قبل قبول شدنش چقد راحتتر بوده.
ناشناس
۱۶:۱۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شما خودت بیا کنکورش رو بده....
بعدا اگه قبول شدی ادامش بده ببین واقعا میتونی ادامه بدی یا نه....
اون موقع هس که میفهمی یه پزشک واقعا نخبس...
علی
۱۷:۲۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اگر یک پزشک نخبه است یک نفر با مدرک دکتری مهندسی برق شریف کیست؟ هنوز یادمان نرفته است که دانش آموزان درجه دو یا چند نفری که به هر علتی علاقمند بودند به رشته تجربی می رفتند. البته الان قضیه فرق کرده است. دلیلش هم معلوم است. این همه درس وحشتناک مهندسی را تا دکتری بخوانی بعدش هم اگر کار گیرت آمد حقوقت زیر 4 میلیون باشد.
ناشناس
۱۷:۴۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
من فارغ التحصیل مهندسی برق سال ۸۴ از دانشگاه دولتی هستم. تو رشته خودمم موفقم. اون لیسانسیه هایی که عرض کردم فیزیک و ریاضی و شیمی و مهندسی کشاورزی و پرستاری بودند که دوباره کنکور دادن و همه پزشکی قبول شدتد. اگه حالا یکی مثل ما بیاد دوباره کنکور بده که مثل اون فارغ التحصیلای خواجه نصیر رتبه دو رقمی تو تجربی میارن نخبه!
ناشناس
۱۷:۴۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
تا سال 81 که دانش آموزهای باهوش تر اکثرا میرفتن رشته ریاضی و مهندسی و درجه دو ها که مخشون ریاضی نمیکشید میرفتن تجربی و پزشک میشدن. ما هم اگه می دونستیم یه روزی میاد که 80 میلیون کارانه میدن به پزشکا میرفتیم پزشکی. راحتترم قبول میشدیم و اسم خودمونم نخبه میذاشتیم.
ناشناس
۰۰:۳۵ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
شما به برکت دانشگاه آزاد مهندس شدی و الا باید زیر پای پزشکارو تمیز میکردی نه اینکه پزشک شی
رضا
۱۷:۴۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
تو رو بدون کنکورم بفرستن پزشکی یه ترمم نمیتونی دووم بیاری.
ناشناس
۱۹:۰۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نترس امتحانات پایان ترم پزشکی تستیه از رو دست بغل دستی میزنه.
reza
۱۵:۲۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بنده تعداد زیادی دوست و نزدیکلن پزشک دارم .99 درصد پزشکان به این کار نگاه فقط بیزینسی دارند و بیماران رو به چشم کالا می بینند و بعنوان مثال اگه یه مریض رو بشه به یکی از 2 روش دارو یا عمل درمان کرد حتما پیشنهاد عمل جراحی میدن که پول بیشتری گیرشون بیاد
مرتضي
۱۶:۴۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
حالا چون نزديكان شما اينطورين فكر كردي همه پزشك ها همين جورين ؟!
ناشناس
۱۷:۱۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
خوب نگاه کن نگفته همه، گفته 99 درصد البته اگه میگفت 99.9 درصد هم قابل قبول بود.
مهدی
۱۷:۲۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
متاسفم که من هم باید حرف ایشون رو تایید کنم. متاسفانه غالب بدنه جامعه پزشکی , حرفه شریف طبابت رو با بیزنس داغ اشتباه گرفتند. حالا این که بگید نه من افرادی را میشناسم که اینجوری نیستند , کلیت ماجرا را تغییر نمیده. حتما بالاخره این قشر رفتار خاصی از خودشون نشون دادن که جامعه اینجوری موضع میگیره.
مهندس
۰۸:۵۶ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
خوبه به بقیه صنوف هم نگاه بکنی ، ببینی چطور کارمیکنند ،
توی این وضع فرهنگی که امثال مهرجویی‌ها درست کرده‌اند ، چه کسی دنبال پول نیست؟
ناشناس
۱۷:۵۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نزدیکان ما هم همینجوری فکر کردن. طرف دانشجو دندونپزشکی بود.
ناشناس
۱۵:۴۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
تو کی هستی که میگی پزشکان فهیم ترین هستند؟
به شعور مردم توهین نکن و برو دنبال کارت.
ناشناس
۱۶:۱۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
عزیز شما اگه خدای نکرده مریض بشی چجوری خودت رو درمان میکنی....
پزشکا که همه بدن...
حتما میمونی خونه با دانش بومی خونتون!خوددرمانی میکنی...
ناشناس
۱۷:۵۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
الان اینترنت بهتر انسانو راهنمایی میکنه. حد اقل دیگه اینترنت خودشو نمیگیره.
علی
۱۸:۵۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شما الان تو خیابون چوب جمع میکنی زندگی میکنی؟ اینهمه مهندس و کارگر تو زندگیه شما نخبگان والا مقام بی تاثیرن؟
ناشناس
۱۵:۵۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
چه ربطی داشت؟ اصلا خودت فهمیدی؟ هر کسی در قبال اشتباهاتش باید پاسخگو باشه،
skandary
۱۶:۰۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
ناشناس خان عملکرد ضد مردمی پزشکان در این چند ساله اونها را نزد مردم این گونه بد معرفی کرده
ناشناس
۱۶:۱۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
هر کسی که می ره دانشگاه یه نوعی نخبه است اگر در گروهاي پزشکی و باز کنن همه دکتر میشن اینا با پول من ملت درس خوندن من و امسال من مجبور بودیم ازسهممون بدیم تا اینا دکتر بشن پس هیچ منتی سر ما ندارن خودشون و تافته جدا بافته ندونن اینا مریضی پدر مرا اشتباه تشخیص دادن و پدرم فوت کرد بعد از ده سال همان آقای دکتر را گرفتن و الان تو زندان است چون الکی مریضها رو عمل ميکره تا پول بگیره حالآ هی از اینا بت بسازیم
ناشناس
۱۶:۲۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بله تا زمانی که پزشکی عشق بود و تبدیل به تجارت نشده بود.
ناشناس
۱۶:۳۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
این تز جدیدی است که در حال شکل گرفتن است تا دکترها را آدمهایی باهوش تر معرفی کند!
ناشناس
۱۶:۵۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
چند سوال در مورد نظر شما
۱.نخبه بودن یعنی چه؟؟ هوش زیاد، با اخلاق بودن، بهره ده بودن به جامعه یا تک بودن و ویژگی منحصر به فرد؟ کدام یکی اصلا تعریف نخبه یعنی چی؟ چه کسی نخبه است؟ پزشک ؟ مهندس؟ حسین رضا زاده، عباس کیا رستمی؟ قهرمان رکورد دار پارا المپیک ؟ دانشمند ایرانی ناسا؟ حافظ کل قرآن؟شهدا؟
۲.آیا نخبه بودن مجوز گرفت حقوق ها و مزایای چند برابر و اصلاحا خون مردم را شیشه کردن را می دهد؟
۳.آیا شغلی در کشور داریم که طرف با پول بیت المال تحصیل کرده باشد و حالا برای یک عصب کشی دندان مجبور باشی برای ۴۵ دقیقه کار به او ۷۰۰ هزار پول بدهید؟
۴. آیا در قانون کشوری که شما در آن زندگی می کنید برای اجرای قانون باید باتوجه به پزشک و کارگردان و مهندس و کارگر بودن فرد تمایز قائل شود؟ مثلا امکان شلاق زندن به یک کارگر و جود داشته باشد ولی امکان دستبند زدن به پزشک وجود نداشته باشد و سازمان نظام پزشکی حتی به قتل انجام شده توسط پزشک رسیدگی کند؟
۵.چرا باید یک رشته مهندسی با ۳۰ واحد آزمایشگاه باید بدون آزمایشگاه تدریس شود و کسی نترسد از این که پل ساخته شده در آینده شاید روزی خراب شود و هزار نفر را بکشد ولی به بهانه به خطر افتادن جان مردم امکان اضافه کردن ظرفیت پذیرش پزشکی نباشد؟
۶.چرا کار فنی مملکت به ایتالیا و فرانسه و ... سپرده شود چون ارزانتر و باکیفیت تر انجام می دهند ولی بخش سلامت به نیروی خارجی سپرده نشود تا رقابت بوجود آید؟
ناشناس
۱۷:۱۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پزشکی تنها حرفه ای در کشور است که چه درست عمل کند چه اشتباه، دستمزد خود را بطور کامل دریافت می کند. در کدام حرفه اینگونه می باشد؟ متاسفانه سیاست های اشتباه وزارت بهداشت تنها در جهت پر کردن جیب پزشکان بوده است. اگر یک نظرسنجی در کشور انجام شود مشخص می شود که تمام مردم از پزشکی ایران ناراضی اند.
روزبه
۱۷:۱۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
هركس به هر اندازه كه خداوند متعال به او هوش داده و حالا نخبه شده يا پودماني نسبت به عملكرد خود مسوول است. اين روزها خطاهاي جامعه پزشكي نخبه... به مراتب بيشتر و گران تر از تحصيلكرده هاي پودماني است. اين را بدانيد هر اندازه كه هوش يك فرد بيشتر ميشود و زحمت بيشتري ميكشد وظيفه او در قبال جامعه به مراتب بيشتر است.
ناشناس
۱۷:۳۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
کسی همه پزشکا رو زیر سوال نبرده فقط 99درصدشون به جای طبابت بیزنس میکنن با جان و سلامتی مردم تا یکی هم صداش در میاد برای تهدید میگن تصور کنید جامعه ای رو که پزشک نداشته باشه من به اون ناپزشک تاجری که این حرف رو میزنه میگم تصور کن جامعه ای رو که رفتگر نداشته باشه اونوقت آشغال از هیکل توی بیسواد بالا میره.
ناشناس
۰۹:۰۷ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
دقیقا
ناشناس
۰۹:۲۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
اقايمحترم صحبتهاي كاملاٍ متيناست ولي بايدواقعيتهاي جامعه رانيز گفته شودپزشكانواقعاٌ هم كارشان سخت وبامسوليت زياد مي باشد اين نوشته براي بعضي از دكترها كه فقط پول برايشان ملاك عمل مي باشد صحيح است
گمنام
۱۵:۰۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
احسنت به غیرتتان. اگر مدیران بخش بهداشت و درمان ما غیرت شما را داشتند ، گلستان بودیم. یا علی
خوش انصاف
۱۵:۱۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
حالا همچین کیا رستمی کیا رستمی کنید انگار کارگردان فیلم ترمیناتور مرده . بابا جمع کنید این جنگولک بازیها رو . اگه اینقدر از این بابا خوشت می اومد و برات عزیز بود با زودتر میفرستادینش پیش سفید پوشهای اجنبی . ضمنا اون هنر مند نبود کارگردان بود آیکیو. کارگردان بودن هنرمند بودن نیست
محمود
۱۵:۳۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
خوش انصاف:))))))) چقدر راحت واژه ها رو با مزخرفاتی که میگیم دفرمه میکنیم.
ناشناس
۱۶:۱۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
انشاالله گذرت به این پزشکان تاجر صفت بیفتد آنوقت میقهمی این آقا چی میگه
ناشناس
۱۶:۲۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
کارگردان بودن، هنرمند بودن نیست؟!
آخرین فیلمی که دیدی، چی بوده؟! اخراجی‌ها؟ یا رسوایی؟
ناشناس
۲۰:۰۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
با این سینمایی که ما داریم اینا فقط ادعای هنر دارند وگرنه فقط بند به هنر هستند و هنر چون مترسکی در اسارت اینان قرار داره. ما که از این سینما جز فساد و بی بند و باری و بی اخلاقی چیز بخصوصی ندیدیم.
ناشناس
۲۰:۴۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شما که خیلی هنرمندی چطور اخراجی و رسوایی را تمسخر می کنی؟ آخرین فیلمی که ایشان دیده است همین فیلمی است که الان امثال شما بر صحنه ایران زمین در حال بازی کردنش هستید یعنی حمایت از چیزی و کسی که نمی دانید و نمی شناسید و تاختن به آنچه که نمی دانید و نمی شناسید
ناشناس
۱۶:۳۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آشپزی هنره اما کارگردانی هنر نیست!!
ناشناس
۲۰:۰۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بستگی به این داره که هنر در اختیار چه کسی قرار بگیره و چه کاری باهاش انجام بده یک سفال ساز از گل و خاک بهترین ظروف رو میسازه ولی خیلی از این مدعیان هنرمندی با داشتن امکانات دولتی و رانت نه تنها چیزی به مملکت اضافه نکرده اند بلکه فرهنگ را هم مستقیما نشانه رفته اند
ناشناس
۱۶:۵۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
قبول دارم که سینماگر و بازیگر جزو هنرمندان نیستند اما انصافا کیارستمی به خاطر نگاه خاصش سینما را به مرحله هنر رسانده بود
ناشناس
۱۹:۲۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نگاه خاصش همون شیرینه که با پاره آجر به سینماها حمله کردین ؟
ناشناس
۲۰:۰۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اون وقت چه نگاه خاصی ؟ یه چیزی شبیه فیلم 5 که کلا 5 تا سکانس بیشتر نبود ؟! مطمئنم خودتونم یکبار فیلمهاش رو تماشا نکردین .
ناشناس
۲۱:۱۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سینما و خوانندگی به معنای عام جزو سرگرمی یا entertainment هستند.
ناشناس
۱۵:۱۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سخن صواب مشکل بر دل (برخی) پزشکانی که دچار کبر و غرور و حرص و آز شده اند بنشیند. اما شما فریادتان را بزنید...
ناشناس
۱۵:۱۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اقای مهرجویی حق توهین نداشته و ندارند و اگر هم اشتباهی صورت گرفته باید از مجاری قانونی که خدا را شکر کم هم نیست پیگیری شود نه با الفاظ زشت و توهین امیز از طرف کسی یا کسانی که خود را پرچمدار فرهنگ کشور می دانند
ایرانی
۱۵:۳۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سلام ، بهتر است سکوت کنید آقا ، شما که آقای مهرجویی نیستید
تهرانی
۱۹:۲۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مهر جویی بودن دلیلی بر بی احترامی کردن و زدن حرف های زشت میشه ؟
سیاسی کاری بس است
۱۵:۳۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پزشکان و پرستارانی که روزانه در بیمارستان ها و مطلب ها بیماران را نیست و نابود می کنن اصلا توهینی به انسانیت نمی کنند اما اگر بهشون بگی بالای چشمشون ابرو چون مدت طولانی تری درس خوندن و بادی به غبغب دارن بهشون توهین شده...
علی
۱۹:۰۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بد بخت پرستار! شیفتای ۱۸ ساعته میره با حقوق ۱.۵ در ماه، اینهمه توهینم بشنوه!
ناشناس
۲۱:۴۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پرستاران زحمت کش و پزشکان قراردادی با حقوق قراردی، از گناه تهمت زدن ملتی که در قهقهرای فرهنگی در حال غرق شدند نخواهد گذشت از جمله شما.
ناشناس
۱۶:۲۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
درکشور ما چیزی که وجود ندارد قانون است که اگر قانون وجود داشت اینقدر مصایب نداشتیم تاجایی هم که بنده چند مورد خطای پزشکی منجر به فوت دیدم که شکایت شده نتیجه ای نداشته است پس لطفا دم از قانون نزنید
ناشناس
۱۷:۳۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
به نام خدا / سلام علیکم: آماده ام پرونده ی پزشکی برادر جانبازم که در سال ۱۳۹۲ برای کنترل کراتینین خون با عدد ۲/۲ به یکی از بیمارستان های فوق تخصصی! مراجعه کرده و پس از ۳۸ روز جنازه ایشان را با این علائم به ما تحویل دادند را جهت قانونمداری! و هر چه که اسمش را می گذاری بفرسنم مطالعه کنی و اگر خواستی با اهل فن مشورت کنی سپس نظریه ی پزشکی را پس از ۲ مرحله کمیسیون تخصصی ! با محتویات پرونده پزشکی برادرم مقایسه کن ! شاید محترمانه نر در خصوص جان انسان ها صحبت کنی!سر دردشدید به نحویکه برای ایشان پرونده دریافت مرفین تشکیل دادند! فلج شدن پیش رونده متعاقب نمونه برداری از نخاع به نحویکه کنترل ادرار و مدفوع و در روزهای آ کنترل بلع را هم از دست داد!مسمویت شدید خون به نحویکه در روز آخر با نصب وسیله پزشکی در ناحیه ی گردن قرار بود خون ایشان به طور کامل تعویض شود !خونریزی در ناحیه عنکبوتیه! پاره شدن سرخ رگ آئورت و مرگ! نکته مهم : دکتر معالج متخصص کلیه در صبح روز مرگ ایشان فرمودند : ایشان از ناحیه کلیه مشکلی نداشتند و نمی دانم چرا ۳۸ روز ایشان را در بخش جراحی وپیوند کلیه بستری کرده بودند!
ناشناس
۲۰:۴۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
دوست عزيز من خودم هستم و افتخار ميكنم كه اقاي مهرجويي نيستم كه با اين سن و سال دچار احساسات ميشن و اين كلمات زشت را بيان ميكنند كه شخصيت واقعي ايشون را نشان مي دهد
ناشناس
۱۵:۲۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پزشکان در آمریکا باعث ۳۳% همه مرگها هستند. در اسرائیل باعث ۵۱.۲% همه مرگها و در ایران ؟
هیچ آماری نیست. همین نشان می دهد که این جامعه چقدر سالم هست. اگر از امروز به ۳۰۰ سال پیش بازگردیم، هیچ دارویی تولید نشود و هیچ پزشکی هم کار نکند و این سمومی که آقایان از فرمولاسیون آنها و از چپ گرد یا راستگرد بودن ایزومرهای آنها هیچ ایده ای هم ندارند و فقط چند واحد بیو شیمی به زور پاس کرده اند و بس، تجویز نشود قطعا آمار مرگ میر به شدت پایین می آید.
پدر من هم توسط پزشکان معتبر این کشور کشته شد.
۳ سال مرتب به پزشک و بیمارستان درجه یک مراجعه می کرد آخر در حالی که به دلیل سلامت از بیمارستان داشت ترخیص می شد یک دانشجوی پزشکی آشنا مرضش را تشخیص داد ولی خیلی دیر شده بود.
دوست ورزشکارم هم که سرطان کبد داشت از طرف دکتر ها بیمار قلبی تشخیص داده شد و آماده عمل قلب باز می شد (که از سزارین هم برای دکترها سودمندتر است) که نظافت چی بیمارستان به ما گفت چهره ایشان شبیه بیماران کبدی است.
بلافاصله رفتیم آنزیم های کبدی را تست کردیم و دیدیم که بله سواد و دلسوزی نظافت چی بیمارستان از همه پزشکان بیمارستان درجه یک تهران بیشتر است اما چه سود که شیمی درمانی با داروهای تقلبی باعث مرگ فوری وی شد.
ترجیح می دهم که بیماری را تحمل بکنم و خودم خوب بشوم اما با مشتی سودجو ملاقات نداشته باشم.
حامد
۱۵:۳۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
من کارمند وزارت بهداشت و دکترای مدیریت بیمارستانی هستم. این آمار از کجا آوردی؟
ناشناس
۱۷:۲۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
این آمار رو از اونجا آورد که تو بایگانی وزارتخونه داره خاک میخوره یکم تحقیق کن بعد ابزار وجود کن سر برج اومد بدو کارانه صد میلیونیوم بگیر
ناشناس
۱۵:۲۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پزشکان خیلی مفت دارن پول در میارن. بحث جراحان جداست که واقعا تخصص دارند. اما پزشکی که در عرض 5 دقیقه فقط دوتا سوال از بیمار میکنه و براش دارو مینویسه چرا باید برای هر ویزیتش 35 تومن بگیره?!
امید
۱۵:۳۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نون تو روپوش سفیده
ناشناس
۱۶:۲۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شما از کجا تشخیص دادی مفته...
اصلا مگه تخصصی تو زمینه پزشکی داری که اظهار نظر میکنی...
پزشک خوب از عمومی تا سخت ترین تخصصش همگی دانششون بالا هس و قابل احترام...
اگه تو زمینه پزشکی اطلاعات نداری که واضحه نداری پس اظهار نظر نکن...
ناشناس
۱۷:۲۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اظهار نظر در مورد حقوق پزشکان هیچ نیازی به تخصص در مورد پزشکی نداره. دوران استفاده این مزخرفات برای سرکیسه کردن مردم گذشته.
ناشناس
۱۷:۵۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
من پزشک فوق تخصص در مرکز طوبی مازندران در ساری می شناسم رفتی تو مطلبش برات دارو می نویسه بعد همان پزشک در زمانی که داشت یکی را آندسکوپی می کرد خطاب به منشی اش گفت امروز مشتری نداریم
ناشناس
۱۷:۵۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
تو هم درس بخون دکتر شو تخصص بگیر هر دو دقیقه سی و پنج تومن بگیر
الان دوستان اشاره کردن قبول شدنش هم راحته
ناشناس
۰۰:۱۵ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
نه عزیز اگر انسانیتت از یاد میره نرو مگه حالا چون سخت قبول میشن انسانیت نداشته باشن و مردم رو سرکیسه کنن مگه از رسول خدا بالاترید که میگه انا بشر مثلکم
ناشناس
۱۵:۲۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
احسنت استاد، پزشکان بی وجدانی رو که به خاطر تعطیلات نوروز و سفر ، بیمار تازه عمل شده رو ول کردن باید محاکمه و لغو مجوز طبابت بکنن.
ناشناس
۱۵:۳۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
تنها جای کشور هستش که یک صنفی انتخابات برگزار می کنند تا بر خودشون نظارت بشه!
وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، همواره طرفدار همکاران پزشک خود بوده اند تا بیمار نگون بخت از همه جا بی خبر،
باید نظارت پزشکان به گونه ای تغییر کند که افراد غیر پزشک (حقوق دان، مهندسین پزشکی و ....) خارج از مجموعه وزارت بهداشت هم نظر بدهند.
در مورد تخصص لازم می شه از بیمارستان های بقیه ال.. سپاه و یا علوم پزشکی ارتش استفاده کرد تا پزشکی خارج از مجموعه وزارت بهداشت، در مورد پرونده ای نظر دهد.
ناشناس
۱۷:۵۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اون مهندسین پزشکی که فرمودین منو کشته!
ناشناس
۰۸:۴۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
دانشمند عزیز،
دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک تهران) سال هاست دارای دانشکده مهندسی پزشکی هستند
وظیفه این دانشکده تربیت مهندسین آشنا به طراحی؛ عملکرد، ساخت و تعمیر و نگهداری وسایل پزشکی است.
سر فصل دروس این دانشکده، ترکیبی از دروس پزشکی (آناتومی، داروشناسی و ...) با دروس مهندسی است که در 3 گرایش بیوالکتریک، بیومکانیک و بیومتریال دانشجو می پذیرد.
و کسانی هستند که می توانند در مورد صحت عملکرد تجهیزات پزشکی اعمال نظر کنند
نه این که پزشک محترم با خطای خود، بیمار را به لقا ال.. رسانده و بر گردن خرابی تجهیزات بیاندازد!
محمد
۱۵:۳۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مشکل از پزشکان نیست لزوما. همه صنف ها درگیرند.

آموزش های دوره ای و ضمن خدمت. گواهی های حرفه ای غیر از مدارکت دانشگاهی و انجمن های نظارتی خصوصی باید راه اندازی شوند و کنترل از این طریق اعمال گردد. وزیر بهداشت که از صنف خودش بد نمیگوید. (همینطور هر صنف دیگری)
حقیقت
۱۵:۴۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آفرین به این شجاعت و رک گویی
آفرین
کاش از شما یاد میگرفتن استاد
کاش
کاش . . .
ناشناس
۱۵:۵۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نمي دانم واقعا در عجب هستم كسي خلافي در كار و حرفه خود انجام دهد خلاف كار است و بايد توبيخ شود و خسارت را جبران كند چه پزشك چه دانشمند چيك ادم بي سواد و رفتگر خلاف خلاف است وهيچ فرقي ندارد ولي پزشكان با جان ادمها سر و كار دارند بايد به شدت مجازات شوند تا بازدارندگي ايجاد شود و خلاف و اشتباه را به حداقل برساند
ایرانی
۱۵:۵۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اقای فارس یکی کیارستمی میشه همه میفهمند چه بلائی سرش امده هر روز این اتفاق برای مردمان این سرزمین می افتد کسی بدادشان نمیرسد شما بعنوان رسانه بداد این مردم برسید
ناشناس
۱۵:۵۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
یک پزشک برای گرفتن 10 میلیون پول که حداقل است ، باید 10 میلیون صفحه کتاب بخواند . مگر یک پزشک با خواندن 50 هزار ( حدااکثر صفحات ) هر صفحه را چند حساب می کند ؟ مگر میشود یک پزشک به درستی کارش اعتماد نداشته باشد ولی برای گرفتن پول با یقین 20 میلیون هزینه عمل بگیرد ؟ یعنی استرس کاری ارزش 20 میلیون را دارد ؟ من هر روز 10 برابر شما استرس دارم ، اما 1 هزارم شما درآمد ماهیانه دارم ! پزشک باید با یقین هزینه بگیرد و حدااقل یکبار الگوی شیخ پزشکان ابن سینا را یکبار بخواند .
ناشناس
۱۷:۲۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
ده میلیون حداقل است؟ شما بگو یه پزشک بیشتر کتاب خونده یا یه دکتری برق یا مکانیک؟ چرا اینقدر اختلاف درآمد هست؟ همینه که پزشکارو پرو کرده و در قبال جامعه پاسخگو نیستن.
ناشناس
۱۸:۲۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
دوست عزیر ما هم که پیاده از پشت کوههای ناکجا آباد آمدیم. خیال کردی قشر مهندس و یا هر علوم دیگری علم و دانش رو به ارث بردند؟ اینها هم هزاران صفحه کتاب خوندن و دود چراغ خوردند و تحقیق کردند. الان طرف با پول میره یکی از این کشورهای همسایه شمالی بعد چهار سال برمیگرده با مدرک دندان پزشکی (از خارجه) مردم رو سر کیسه می کنه. مهران مدیری که فیلم رو خوب ساخته بود، جیغ و داد کردن جلوشو گرفتن!
ناشناس
۱۹:۴۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
والا پول درآوردن از راه مهندسی هنر میخواد این روزها. تولید کار ساده ای نیست.
آرمان
۱۶:۰۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
احسنت
پزشکان در کشور مافیایی ایجاد کرده اند که مهندسان و وکلا هم چنین وضعی ایجاد نکرده اند
نمونه بارزش تفاوت تعرفه های نظام پزشکی و ساختار آن با نظام مهندسی است
رضا
۱۷:۵۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
چرا پزشکان از مشتری هاشون تعهد می گیرند که هیچ مسئولیتی ندارن اما مهندس ها مجبورن به مشترهاشون تعهد بدن که در مقابل اشخاص ثالث در کارگاهشون حتی بعد از ده هاسال هم مسئولند . یک سنگ از نما ساختمان روی سر یکی بیوفته حتی ورثه مهندس آن ساختمان جوابگو هست اما همان بی چاره ایی که سنگ افتاده به سرش توی بیمارستان صاحب نداره .
ناشناس
۱۶:۰۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
این پزشکان قسم خوردند فقط بفکر پول در اوردن باشند بهر قیمتی اصلا درس خواندند برای پول نه کمک به هم نوع
علی
۱۶:۴۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مشکل دقیقا همینجاست. کسی که اصلا برای پولدارشدن و یک زندگی مرفه رفته کنکور پزشکی داده، درس خوانده و هی لحظه شماری کرده که کی می تواند وارد بازار شود و کیسه اش ر اپر کند نمی توان با خواهش و تمنا و گماردن یک سیستم نظارتی که افراد آن هم از میان همین قشر هستند به راه اصلی که در سوگند نامه آنها هست برگرداند. البته سیستم پرداخت ها هم که بوسیله وزارت بهداشت تنظیم شده واقعا مشکل دارد. پزشکان شریف زیادی هم هستند که وقتی از آنها درباره درامد زیادشان سوال می شود می گویند که طبق قانون این مقدار به آنها این مقدار پرداخت شده است بنابراین تقصیری ندارند. مثلا یکی از آشنایان برای هر عمل سزارین در یکی از بیمارستانهای خصوصی یک میلیون و 700 هزار تومان به او حق عمل خود بیمارستان می دهد. خوب چکار کند بگوید نمی خواهم.
ناشناس
۱۸:۰۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
الان فکر میکنی خیلی گرفته برای یه عمل سزلرین!
برو املاکی سر خیابونتون بگو میخوام یه خونه قولنامه کنم ببین چند بهت پیشنهاد میده!
البته فکر کنم استرس اون املاکیه خیییلییی بیشتره!
علی
۱۹:۲۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اگر می خواهید پزشکی ر ابا املاکی سر خیابان مقایسه کنید و با این مقایسه درامد پزشکان را توجیه کنید من چیزی ندارم بگویم. فقط می توانم بگویم التماس دعا.
حامد
۱۶:۰۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سلام
من بر اثر یک شکستگی ساده که 2 سال پیش اتفاق افتاد بدلیل احمال پزشکان پام رو از دست دادم دستم هم به هیچ کس نمیرسد
ناشناس
۱۸:۰۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شکستگی ساده منجر به قطع عضو نمیشه یاور!
ناشناس
۱۲:۵۸ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
شما کجا تشریف داشتید که اون مرد نگون بخت در بیمارستان را پایش را جابجا عمل کردند و آخرش هم فوت کرد !
پس ببین که میشه !
ماسمالی کردن کار خیلی زشتیه
ناشناس
۱۶:۱۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آفرین بر آقای مهرجویی که حرف دل ملت ایران را بیان می کند !
ناشناس
۱۶:۱۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵

به سلامتی پزشکان ماهیانه 80 میلیون کارانه میزنند در جیب مبارک!
سال به سال هم با نرخ تورم این رقم رسما درصدی اضافه خواهد شد.
فیش های نجومی در حال کار کردن هستند دوستان.
نجومی بگیران را ناراحت ننمائید!
دکتر زرنگ
۱۸:۰۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آقا اون که کارانه است "حقوق" محسوب نمیشه
قدیما مفاسد که پول نزول می دادند اصل پول را پس می گرفتند بعد یک شکلات را طرف نزول دهنده به نزول گیر می داد و آن شکلات را به قیمت کارکرد ربای پول حساب می کرد و فکر می کرد نعوض بالله خدا را هم اینطور می تواند کلک بزند

حالا الان اون جور مفاسد در وزارت پزشکان میان حقوق میدن و میگیرن بعد وقتی میگی حقوق شما چرا بالای 30-40 میلیون؟ قسم خدا و پیغمبر می خورن والا "حقوق" ما یک دهم اون مبلغ هم نیست
بنده خدا ما رو سر کیسه کردی حالا اون خدای بالا سری رو میخوای چی کار کنی؟؟
ناشناس
۱۸:۰۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
راه کنکور بازه
هر کی از این حقوقا میخواد شتاب کنه!
خیلی سخت نیستا
چند سالی باید پشت کنکور باشی
۷ سال بخونی که بشی پزشک عمومی که سه سالش دوشب یه شب کشیکی و تابستان و بین ترم و عید و... نداره
بعد دوسال تشریف ببری ناکجا آباد خدمت کنی به اجبار
بعد دوباره بشینی بخونی برای تخصص بسته به زجری که بکشی برای قبول شدن یه سال دو سال سه سال طول بکشه که قبول بشی
بعد ۴ سال تخصص بخونی و همزمان همه کارای بیمارستانای دولتی رو انجام بدی با حقوق ماهی ۷۰۰ تومن(الان حساب کن ببین تو این مقطع چند سالته و بقیه دوستات کجا هستن)
بعد بین دو تا ۴ سال مجددا برو مناطق محروم خدمت کن
بعد بیا تو شهر خودت از صفر شروع کن
حالا دیگه میتونی حقوق نجومی بگیری
دیدی چقدر راحت بود!
ناشناس
۱۹:۰۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بعدش میای جیب مردمو خالی میکنی تلافی اون سختی بشه
ناشناس
۱۲:۵۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
جیب مردم به کنار ، با جان و سلامتی مردم هم بازی میکنند و تازه طلبکار هم هستند !
ناشناس
۱۶:۲۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
احسنت بر مهرجويى
ناشناس
۱۶:۲۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اشتباهات محرز پزشكى چيزيه كه هست لطفاً لا پوشانى نكنيد
ناشناس
۱۶:۳۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
باید قانون آمره تصویب و رضایتنامه ها را مقید کند این رضایتنامه ها حکم مرگ را دارند پزشکان باید در هر حال پاسخگو باشندمانند همه اقشار که باید پاسخگوی عملکرد خود هستند ! دیدید چگونه دولت پاسخگوی حقوقهای کلان بود ؟!!! خب شما هم باشید.جواب : خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است
مرتضي
۱۶:۴۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آدم خوب و بد در هر جامعه اي و هر صنفي پيدا مي شه ، آيا اين درسته با ديدن يك خطا همه اون جامعه را زير سؤال ببريم ؟! مگر در بين سينما گران عده اي از همين بازيگرها داد نزدند سينماي ايران پر شده از فساد ! حالا خوبه اين فساد و به همه بازيگرها و كارگردانان نسبت بديم ... ؟! حالا چون رسانه ها با شما بايد هوچي گري در بياوريد ؟
ناشناس
۱۷:۱۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
حرف شما درست است. اما این درست نیست که چون ما تعداد بسیار کمی پزشک مسوولیت پذیر داریم بخواهیم اکثرا پزشکان را پشت آن ها قایم کنیم. کلیت پزشکی کشور ما دچار اشکالات اساسی می باشد. از درآمدهای میلیاردی گرفته تا وقت بسیار کمی که برای درمان می گذارند. آیا تا بحال دیده اید که پزشکی یک عمل را اشتباه انجام دهد و بعد اشتباه خود را بپذیرد و هزینه درمان را به بیمار برگرداند؟ پزشکان چه درست عمل کنند چه اشتباه دستمرد خود را بطور کامل می گیرند. در کدام حرفه اینگونه است؟
هموایی
۱۷:۱۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اشتباهات محرز پزشكى چيزيه كه جان مردم را مرتب به خطر میندازه..کسی هم نیست جلوشون رو بگیره و برخی هاشون روز به روز بد تر و آزمندتر می شوند..تو رو خدا مسولین جلوی اشتباهات این قشر هم بگیرید. چرا اینقدر به جامعه پزشکی باج می دهید..چرا!؟
خداترس
۱۷:۱۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
وقتی کفه ترازو به سمت بدی سنگینی میکنه ، اونوقت نظرت چیه؟ باز هم باید گفت خوب وبد همه جا هست. دست بردارید از این عقاید کوچه بازاری. تو عصر عدد و درصد و محاسبات گفتن این حرف ها یعنی چه ؟
رضا زندی
۱۷:۵۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پزشکان متعهد و با سوادو دلسوز در کشور اصلا کم نداریم تعدادی بسیاری از انها فخر کشور و حتی جامعه بین المللی هستند . اما متاسفانه هرجا که بحث پول باشد لاجرم فساد هم میاید . در هر رشته ای هم هست مگر فوتبالیست ناجور نداریم ؟ روضه خوان مداح روحانی معلم استاد دانشگاه نانوا کارگر کارمند و.......... ناجور نداریم ؟
در هر صنفی ادم ناجور هست تازگی هم ندارد . منتها به دلیل گسترش شبکه ها ی خبری و مجازی اینها سریعتر منتشر میشوند و همه گیرتر . من خانم دکتری را میشناسم که یک ساعت پای حرف بیمار سالخورده می نشیند !! و میگوید قند و چربی و فشار درمانش موجود است اینها مرهم دل میخواهند ! دکتری فوق تخصص میشناسم که در محلات پایین به عنوان دکتر عمومی کار میکند و می گوید اگر عنوانم روی تابلو باشد مریض از خوف هزینه شاید مراجعه نکند !! مگر در همین کشور پزشکان بسیاری نبودند که در جبهه ها پی در پی بدون خواب و خوراک چندین ساعت گاه تا 72 ساعت یکسره عمل میکردند ؟ در محله جوادیه خراسان شوش چندین مطب هست که پزشکانش ویزیت نمیخواهند كم نبودند پزشکانی که در حادثه سوختن بچه های شین اباد یا اسید پاشی ها متکفل جراحی ترمیمی شدن و هرچه توانشان بود بی مزد انجام دادند صدایشان هم درنیامد پس اینکه همه را دزد و تاجر بنامیم خطاست و اینکه همه را پاک بدانیم انهم خطاست
در اخر اینکه ادم خوبها هرگز کار خوبشون را جار نمیزنند واسه همین شاید بنظر بیاد خوبی کم شده اما انصاف باید نگه داشت
ناشناس
۱۸:۱۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
احسنت دوست عزیز
ناشناس
۱۸:۱۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
کارانه ها را بردارید و ظرفیت کنکور را برای رشته پزشکی سالی بیست هزار نفر کنید مشکلات خود به خود حل میشود.
علی
۱۶:۵۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
منم خودم کادر بدبخت بیمارستانم کاش یه رسیدگی به درامد نجومی پزشکان میشد تو کجای دنیا یه پزشک میتونه هرچندتا عمل خواست تو یک روز یا هفته ... بکنه انگار نمیدونن اینا انسانن نه ... خلاصه تو کجای دنیا یک پزشک وزیر بهداشته خوب معلومه طرف ...میگیره خلاصه پزشکی تو مملکت ما تجارت بعضی پزشکامون خونشون تو خارج ولی کارشون تو ایرانه
ناشناس
۱۶:۵۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اکثر پیغامها بیشتر عقده گشایی کسانیست که بعد سالها درس خواندن حالا به هر دلیلی به نتیجه نرسیدن و از موفق بودن پزشکان را گویا عامل مشکلات خود میدانند...
آقای به ظاهر محترم و هنرمند مهرجویی عزیز
اگر مشکلی در جامعه پزشکی از نظر اخلاق حرفهای وجود دارد و یا بهتر بگوییم در کا جامعه بخاطر مدعیانی همچون شماست که فرهنگ و اخلاق جامعه که زیر بنای همه چیز است را از بین برده اید... شما و امثال شما با پر مدعا بودن و همچون طبل تو خالی فرهنگ جامعه را به ابتذال کشیدید و از ارزش تهی کرده اید حال در نقش طلبکار ظاهر شده اید که البته نقش بازی کردن را خوب بلدید روزهایی که با همکارانتان برای هم کف میزنید و سوت می کید و از اثار درجه 10 تقلیدی به عنوان هنر و هنرمند تقدیر می کنید چه انتظاری دارید؟ آیا فرهنگ و علم پزشک شما باید درجه یک باشد؟
خواهشمند است با توجه به حجم بالی توهینها به پزشکان این متن منتشر گردد. در ضمن اینجانب پزشک نیستم و حتی از خدمات پزشکی هم راضی نیستم اما ریشه این بی اخلاقی را جای دیگری می بینم جایی میبینم که به پزشک متعهد باسواد اما اتوبوس سوار احترام نگذاشتیم اما فلان کلاه بردار بنز سوار را بالای مجلس جا دادیم امروز جامعه پزشکی ما نتیجه رفتار دیروز ماست
ناشناس
۱۳:۰۲ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
منم از پزشکان دل پر خونی دارم
ولی نظر شما را 100 درصد باهاش موافقم
احسنت به نکته سنجی شما عالی بود
امير
۱۷:۰۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
در حيرتم از بي ارزش بودن جان انسان ها در اين سرزمين كه به جامعه پزشكي كشور هم رسيده،فرشته هاي سفيد پوشي كه بايد نجات دهنده انسانها باشند،البته كه ازين فرشته هاي واقعي كم نداريم ولي وقتي در مورد انسان سر شناسي مثل كيارستمي عزيز كوتاهي ميشه واي به حاله من وشما .كاش تو اين سرزمين كسي مريض نميشد...
ناشناس
۱۷:۰۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اشتباه و سهل نگاري توي هركاري ممكنه پيش بياد وپزشكان از اين نظر مستثني نيستن ،ولي چون با جون ادما سروكار دارن بيشتر بچشم مياد و دردناكتره ومثل هركار و شغل ديگه اي پزشكم ماهر وزير دست و پزشك بد داريم پس نبايد به همه پزشكان به يك چشم نگاه بشه اقاي مهرجويي هم كه فرمودند منظورشون پزشكاي اقاي كيارستمي بودن نه همه پزشكان..يادبگيريم بهم احترام بگذاريم
شناس
۱۷:۱۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
همه جا فساد هست
بین مهندسان
بین ادیبان
سینماگران
حقوق دادن ها
اقتصاد دانان و ....
من فسادی ک تو این اقشار دیدم کمتر پزشکا نبوده
منتها درآمد بالای پزشکان مقداری حرص منتقدین رو هم دراورده!
ناشناس
۱۷:۱۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
لطفا بنويسيد كه چرا به كارانه پزشكان و ميزان دريافتي واقعي شان نگاهي نمي شود.
محمد
۱۷:۲۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اکثر جامعه پزشکی آلوده به پول ومال دنیا شده اند واخلاق پزشکی ندارندبه سوگندی که می خورند وفادار نیستند پول زیر میزی میگیرند حقوق بیماران را پایمال می کنند ووجدان کاری ندارند در آمدشان عادلانه نیستند واز مردم بدبخت وبیچاره ارتزاق می کنند فاقد احساس هستند وبه مردم رحم نمی کنند.
ناشناس
۲۲:۱۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
فکر کنم فوتبالیست ها که با یک توپ قرارداد های چند صد میلیونی می بندند از نگاه شماها به عدالت نزدیکترندچون وقتی فوتبال می شه اونقدر مشتاقید که در ورزشگاه ها سرودست می شکنید ودنبال صندلی جلو می گردید ونگران پولشان هم نیستید..
شناس
۱۷:۳۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
همه جا فساد هست
بین مهندسان
بین ادیبان
سینماگران
حقوق دادن ها
اقتصاد دانان و ....
من فسادی ک تو این اقشار دیدم کمتر پزشکا نبوده
منتها درآمد بالای پزشکان مقداری حرص منتقدین رو هم دراورده!
علي
۱۷:۳۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مزخرف ميگي مهرجويي. خودتون رو خيلي دست بالا گرفتيد.
ناشناس
۱۹:۱۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بفرما
اینم نماینده ای از جامعه فهیم پزشکان با این پیغامش!
بزن گاراژ
اینجا گردوخاک نکن
غیرپزشک
۱۶:۰۲ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
دوست عزیز پزشکان بویژه متخصص بیکار نیستند که بیان اینجا کامنت بگذارند ونگرانی هم از این کامنت های بی خرج ندارند چون اتفاقی نیفتاده اینو من از نزدیک اطلاع دارم
ناشناس
۱۹:۱۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
بله همین نگاه بالا به پایین شما پزشک ها است که اجازه نمیده این همه نارضایتی که از نحوه عملکرد شما میشه رو ببینید و فکر میکند قضیه عقده گشایی و حسادته.
ناشناس
۱۹:۲۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
یک نمونه از ادبیات پزشکی .
ناشناس
۱۷:۳۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شرم باد بر کسانی که اینهمه به جامعه پزشکی بیهوده توهین میکنند
ناشناس
۱۹:۰۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شرم باد بر پزشکانی که جز پول به چیز دیگری فکر نمیکنند.
ناشناس
۱۹:۱۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
و ننگ بر پزشکانی که برای گرفتن مردم بیماران پول یامفت میگیرند
علي همداني
۱۷:۴۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
نامه مهرجويي را منتشر كرديد ، لطفا بيانيه نظام پزشكي را هم منتشر كنيد
ناشناس
۱۷:۴۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
يعني اينهمه ستاره در اسمان اين مرز و بوم خاموش ميشوند از اتش نشاني كه جان داد تا جان يك پيرزن ٩٥ ساله را نجات دهد تا سربازاني كه در مرزهاي كشور بدست نامردان وطن فروش مثله ميشوند و يا جواناني كه خارج از كشور در ماموريت مستشاري ارامش را با خون سرخشان براي اقاي مهرجويي ارمغان اورده اند كمتر از مرحوم كيارستمي جايگاه دارند ؟ درست است انمرحوم يكي از بزرگان سينماي ايران بوده لاكن ادبيات تند و زشت اقاي مهرجويي در مراسم زنده ياد براي كسي كه دم از ارزش ميزند زيبنده است . مگر مملكت قانون ندارد كه با قلتشن بازي و جوسازي ساحت پزشكي پزشكان را خدشه دار نمود و مگر ايا در اصناف ديگر الوده نداريم مگر در همين سينماي به اصطلاح ارزشي اكترهاي بد نام نبوده و يا نيست حالا بايد تابلو بگيريم و ليچار بار هم نماييم . خداوند به همه صبر بدهد در ناملايمات ان شاالله
ناشناس
۱۹:۱۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آنها مانند پزشکان داعیه نجات جان انسان نداشته و ندارند
بیصدا میسوزند و فخر نمیفروشند
ولی
پزشکان پرمدعا هم پول میستانند هم جان
وطن دوست
۱۵:۱۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
چون بی صدا میسوزن اتفاقا امثال ماها باید بیشتر حساس باشیم. اقای کیارستمی ادعا کرد و پولشم گرفت به مشکلات درمانی خورد ایا با کسی که بدون ادعا داره ایثار می کنه یکیه؟ واقعا منطق امثال شماها شرم اوره. یعنی هرکی ایثار می کنه می تونه نکنه به ما چه ولی کسی که ادعا می کنه برای ما مهمه.
ناشناس
۱۷:۵۳ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
اگر کل نظام پزشکی و درمانی فعلی از ایران حذف بشه مرگ و میر و مشکلات مردم خیلی کمتر می شود!
ناشناس
۱۹:۰۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
دقیقا موافقم
ناشناس
۲۳:۳۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مجید بابا! راهش خیلی ساده س مریض شدی نرو دکتر گلم!
ناشناس
۱۳:۰۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
والا بخدا آدم نره دکتر سالمتره
حداقل میدونه که اونجا نمی کشنت و دارویی به خوردت نمیدن که یک سال بیچارت کنه
من خودم رفتم دکتر دردم رو درمان کنم دکتر زد بدترش کرد
مرگ بهتر از مراجعه به دکترای پول پرست و از خدا بیخبره
ناشناس
۱۷:۵۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
من هم دکترهای زیاری دیدم که به این شغل شریف مثل یک کار تجاری پر سود نگاه می کنند و سعی می کنند با معاینه دو دقیقه ای بیشترین تعداد ویزیت رو طی روز داشته باشند و پول بیشتری بگیرند. رفتاری که با مادر بنده بارها و بارها تکرار شد. البته دکترهای خوب و با وجدان هم همیشه هستند و از آنها شاکریم. در آلمان و اتریش که بنده مطلع هستم، یک پزشک عمومی و یا متخصص (نه کلینیک خصوصی) همیشه در طی روز تعداد محدودی بیمار رو به دقت و با صرف وقت ویزیت میکنه و پول رو از اداره بیمه دریافت میکنه و نه از بیمار.

شاید بد نباشد تا وزارت خانه های بهداشت و درمان، شرکت های بیمه (تامین اجتماعی) و وزارت کار با هماهنگی هم، یکی از این الگوهایی که در آلمان و یا اتریش در حال اجرا هست رو بررسی و در ایران اجرایی کنند.
مجتبی
۱۷:۵۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
قبول دارم که بعضیی از پزشکان در کارشون بیزینس رو بر درمان و وجدان ترجیح میدن چون پزشکان هم بخشی از جامعه هستند و متاسفانه جامعه ما داره هر روز بدتر و بدتر میشه و کسی هم جلودارش نیست ..دزدیهای ملیاردی..حقوق انچنانی..ریاکاری و کلاه برداری..گدایی با ماشینهای لوکس و....خود سینما از ده تا کارش یه فیلمش هم سازنده نیست متاسفانه سینما اثار بدی بر جامعه گذاشته و در داخل سینما فساد بسیار نفوذ کرده و اینو خود بازیگران به کرات گفتن...همه مقصریم
ناشناس
۱۸:۰۰ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
روحش شاد شهيد سلحشور رحمت الله عليه
ناشناس
۱۸:۰۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
درود بر شرفت آقای مهرجویی . خوب جوابش رو دادی
م
۰۲:۲۷ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
ما هممون به پزشکا مدیونیم شرم بر کسایی که تهمت ناروا میزنن شرم بر مهرجویی که قضاوت میکنه شرم بر مهرجویی که هنرمند ولی اینقد بی ادب
ناشناس
۱۸:۱۲ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
به هر حال ایشون الفاظ خیلی بدی به زبان آورده
اونم زمانی که هنوز هیچی معلوم نیست
گویا فوت مرحوم کیا رستمی بر اثر سکته بوده که اصلا ربطی به بیماری اولیه نداره
صادق
۱۸:۱۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سلام،من خودم دانشجوی پزشکی هستم،این اعتقاد رو دارم که در هر صنفی ادم بد پیدا میشه،ولی نباید کل جامعه رو پول پرست وبیسوادو....در نظر بگیریم!
نسبت به اون افرادی که گفتن پزشک ها الکی و راحت یه روپوش میپوشن وپول در میارن وفقط پول در میارن بگم که اینطور نیست قبول شدنش تو کنکور از هفت خوان رستم باید بگذری ،بعدشم هفت سال ( حداقل برای پزشک عمومی)باید شب بیداری بکشی! بعد دوسال میندازنت یه جای ایران طرح بگذرونی با حقوق اندک ،بعد میخوای تخصص امتحان بدی که دیگه اون عبور از دهان شیره! چهار پنج سالی شب بیداری میکشی برای تخصص ،فوق تخصصشم یه دو سه سالی از عمرتو میگیره طرح های اجباری هم بعد از هر دوره داری!
حالا بعد از گذروندن این مسیر سن شناسنامت۳۴،۳۵ سالت میشه!
بعد میری مطب بزنی اگه بذارن!
بعد ارعمری برمیگردن به خاطر اشتباه یه نفر دیگه به کل صنفت فحش میدن!
بازهم عیبی نداره،همونایی که فرهنگشان در فحش دادن در جا زده به خاطر یه سرماخوردگی ساده به دیدارت میایند انگار نه انگار!
ولی تو معامله ات را باخدا کرده ای تا وسیله ای باشی برای صفت طبیب بودنش!
یاحق
ناشناس
۱۹:۰۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
در عوضش میدونی که 35 سالت بشه بیکار نمیمونی و ماهی از 20 تومن تا یک میلیارد در میاری.
ناشناس
۱۹:۵۹ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
آره شاید یک درصد از دکترها وجدان کاری دارند ولی 99 درصد باقی بیزنسی فکر می کنند و دنبال پول گرفتن و عمل های بی مورد هستند. این دکترهای بیزنسی خیلی هم خراب کاری می کنند. تو یه مورد به اشتباه بجای پای طرف، دکتر مجرب انتهای روده بزرگ بیمار رو 5 سانت درآورده بود. شما هم فعلا دانشجویی عزیز. ببینم وقتی متاهل شدی بازم همین نظرات رو داری یا بیزنسی میشی. همیشه به بچه میگن خوب درس بخون دکتر بشی، پول دربیاری! اینه فرهنگ امروز ما متاسفانه.
ناشناس
۲۳:۵۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
شما توضیح بده نابغه جان چرا این وضع فقط تو ایرانه؟ چرا اروپا از این خبرا نیست؟نکنه شما فقط نابغه ای؟
ناشناس
۱۹:۱۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
منظورش از اون پزشک فداکار در فیلم آسمان محبوب همون یارو جادوگر است که رفت پشت کوه یک گلی رو بیاره و وسط فیلم همه اهالی هنر و رسانه تو سالن برج میلاد از خنده دل درد گرفته بودن
ناشناس
۱۹:۱۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
من اگر پزشک بودم و این همه نارضایتی را از کارم میدیدم (که یک نمونه اش از نظرات مردم در همین نوشته مشخصه)قطعا به رفتارهای خودم و همکارانم شک میکردم که چی کار کردم که این همه شاکی هستند.به جایی اینکه این ها را از سر عقده گشایی و حسادت بدونم.
۱۹:۳۵ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
دوستانی که در کنکور پزشکی مردود شده اند ویا موقعیت پیش نیامده موفق شوند سعی کنند فضای مجازی را فرصت تاخت و تاز قرار ندهند بلکه خودشان سعی کنند از طریق دیگری پیشرفت کنند .راه رسیدن به تعالی این روش ها نیست.انسان می تواند در عرصه های دیگر هم بهترین ها باشد و خودش هم بهره‌مند شود وبه اجتماع نیز خدمت کند.
ناشناس
۱۹:۵۴ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
هیچ قصور و اشتباهی از سوی پزشکان ایران در خصوص درمان صحیح ایجاد نشده

بسیار در این مورد تحقیق و جستجو کردم
اطمینان کامل دارم
ناشناس
۲۰:۰۱ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
دفاعیات پزشکان و طرفدارانشان در کامنتهای این خبر خودش مهر تاییدی بود بر ایراد کار این فرقه.
طرف خودش را دکترای مدیریت بیمارستانی می داند اما آمارهای منتشر شده رسمی که هیچ یک سرچ ساده در اینترنت هم نکرده است.

ببینید پزشکی سنتی ایرانی بر اساس پیشگیری از مرض بنا شده بود زیرا پزشک ساسانی و هخامنشی فردی مرفه بود که برای گسترش علم به پزشکی می پرداخت. حتی بوعلی هم فردی مرفه بود که از پزشکی برای خود به دنبال کسب درآمد نبود.
در دوران گذشته بسیار دور حکومت برای هر پزشک منطقه ای را قائل می شد و بودجه درمانی را در اختیار او می گذاشت. این به نفع پزشک بود که مردم به کمترین تعداد بیمار بشوند تا بیشترین مقدار بودجه را برای گسترش علم و کشف دارو های جدید استفاده بکند. به همین دلیل شما می بینید که پزشکی سنتی ایران بر مبنای پیشگیری است نه درمان.
اما پزشکی غربی:
در پزشکی غربی شما به عنوان پزشک علت بیماری را درمان نمی کنید بلکه علامت را کم می کنید! در نتیجه بیمار در اصل درمان نمی شود و پزشک به سود حداکثری می رسد که این ذات سیستم غربی است.
دوست جوانی داشتم در آمریکا که بر اثر تزریق واکسن آنفولانزا به کل فلج شد و دو سال درمانش کردند و آخر هم مرد. می بینید که پیش گیری های اینها هم مشکوک هست.
در زمان جنگ ایران و عراق در اسرائیل پزشکان به دلیل دستمزد ناچیز اعتصاب کردند و چون اعتصاب به ماه دوم رسید، دولت اشغالگر قدس یک نامه از پرسنل مرده شورخانه ها به عنوان تشکر برای پزشکان فرستاد به همراه یک آمار رسمی. در این آمار نشان داده شده بود که تعداد مرگ و میر در یک ماهه گذشته نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به کمتر از نصف رسیده است.
پزشکان محترم (پزشکان اسرائیلی هم که می دانید شهرت جهانی دارند) که خودشان می دانند چی به چی هست بلافاصله اعتصاب را شکستند و سر کار حاضر شدند و دیگر هم حرفی از اضافه حقوق نزدند.
یادم می اید که ۴-۵ سال پیش یک روشی را برای یافتن گاز و پنس و سوزن و .... که در بدن بیمار جا می ماند یافته بودیم. پزشکان سر از پا نمی شناختند که روش ما را برای اولین بار تست بکنند تا اینکه یکی از اینها پرسید هزینه این کار به ازای هر گاز استریل چقدر می شود که من گفتم ۱۰۰۰ تومان. بلافاصله دادش درآمد که آقا خیلی زیاد است شاید ۲۰ تا گاز من مصرف بکنم در یک عمل جراحی! من گفتم خوب ۲۰ میلیون می گیری ۲۰ هزارش کم. زیر بار نرفت که نرفت! آخر هم کار انجام نشد. امار داریم که در بیمارستانهای بزرگ هر روز حداقل در آمریکا یک بیمار دچار جا مانده ها می شود اما در مورد ایران هیچ آماری وجود ندارد. در آمریکا سالی ۱.۸ میلیارد دلار هزینه این جا مانده ها هست و معمولا بیمار با عقونتهای بسیار شدید غیر قابل کنترل مواجه می شود اما این هزینه در ایران چقدر هست؟ باور کنیم که آمار ندارند؟
دیده
۲۰:۱۷ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سلام.یک مورد مستند هم ازروانپزشکی بشنوید.فرزند باهوش زیادم درابتدای نوجوانی حالش بد شدپیش یک روانپزشک معروف بردم.
ابتد وضعیت اورافسردگی چند ماه بعد دوقطبی سال بعد دوقطبی مختلط ،خلاصه بنویسم درپایان سال نهم به اوسمت اسکیزوفرنیک داد.سالهای که باداروهای سنگین کارابامازپید،لیتیوم،آرتان،کلونازپام و...(روزی حدودا 20قرص)درخانه دربستر ی18ساعت خواب بود.باناامید شدنم ازروان پزشکی (روان -دارویی)یاجابجا کردن روان بادارویافتن راه درست پس ازپنج سال اکنون اوبدون دارو درحال ادامه ادامه زندگی عادی وسرکارمیرود.راهنمایی کنید چگونه میتوانم ازاتلاف عمرفرزندم توسط این روانپزشک(روان داروگری)شکایت کنم درحالیکه هیچ سندی مثل پزشکی معمولی (سونو،ct،پاتولوژی) درکارنبوده ونیست؟باتشکر
ناشناس
۲۱:۲۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
درود به شرف شما آقای مهرجویی

متاسفانه برخی پزشکان روز به روز در حال پر رو تر شدن هستند و هیچ کسی هم نمی خواد جلوشون رو بگیره. پزشکی که باید به فکر حفظ جان و نجات بیماران باشه چرا فقط دنبال پول درآوردن هست. پزشکی که می تونه یه بیمار رو توی بیمارستان درمان کنه چرا اون رو به مطب خودش یا بیمارستان های خصوصی می کشونه .


ضمنا اگر کسی نخبه باشه دانشجویان رشته های ریاضی فیزیک از قبیل فیزیک و شیمی و رشته های مهندسی هستند. رشته های تجربی هیچ نیازی به ضریب هوشی بالا یا توانایی خاصی ندارند چون همانطور که از اسمشون مشخص هست تجربی هستند.
ناشناس
۲۱:۳۸ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
حتی اگه قصور کردن خطاب کردن احمق و بی لیاقت یعنی بی ادبی ....
کار مهرجویی درسته
۰۲:۳۱ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
قرآن می‌فرماید:
لا یُحبُ اللهُ الجَهرَ بِالسوءِ الا مَن ظُلِم.
اینجا وقتی کسی بهش و به هم صنفانش ظلم شده از سوی پزشکان، حق داره صداش رو به این ترتیب بلند کنه ولو بالسوء.
اگر این کار را نمی‌کرد قرآنی و الاهی عمل نکرده بود آقای مهرجویی.
ناشناس
۱۲:۲۶ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
آره باید نوازششون کرد و بخاطر جنایتی که میکنند باید ازشون تقدیر و تشکر هم کرد
جمع کنید این بساط رو دیگه داره حالم از این جانبداری های چندش آور بهم میخوره
اینقدر این دکترای بیزینس من پول ازمون کشیدن بیرون که آدم بمیره بهتره تا بره پیش اینا
میری یک درد رو برطرف کنی صدتا درد دیگه سراغت میاد
رفتم دکتر یک مشکلم رو حل کنم داروهایی به خوردم داد که به والله قسم زمین و زمان جلو چشام تیره و تار شد و دردم صد برابر شد وقتی بهش گفتم یارو اصلا اینگار نه اینگار که این بلا سرم اومده
تا عمر دارم از این دکترا متنفرم
بخدا اگرم بمیرم دیگه نمیرم دکتر
اونوقت شما ژست ادب میگیری !
وقتی جون یکی دوستان من بخاطر حماقت و کودن بودن یک پزشک گرفته شد من و امثال من حق داریم اینها رو احمق خطاب کنیم
ناشناس
۲۱:۴۶ يکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
مادر من بخاطر قصور پزشکان یک پایش را از دست داد و برای همیشه زمینگیر شد.چیزی که شک ندارم این است که هیچوقت آنها را بخاطر زجری که بر مادرم تحمیل کردند نخواهم بخشید.
بهروزی
۰۰:۲۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
آقای مهرجوئی لطفا ادب را رعایت کنید و اینقدر فیلم بازی نکنید. کافی است.
فناوری
۰۰:۴۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
این پزشگان چرا خودشان را از جامعه ایرانی و اسلامی جدا میکنند هرچه دارند از این ملت قیور مسلمان ایران دارند اگر تن ما را کالبد شکافی و یا پدران ما را به اشتباه نمی کشتید الان دکتر نبودید شما هم جزیی از این ملت مسلمان ایران هستید و بخواهید جامعه خود را از جامعه ایرانی تفکیک کنید منفورترین قشر خواهید شد
مصطفي
۰۲:۱۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
سلام دوستان من خودم پزشك هستم هرشب همين الان ساعت ٢شب ميرسم وقتي كه همه خوابن.هرروز كلي ادم معتاد و عوضي اعصابمون رو خرد ميكنن و ميفرستن خونه.
اتفاقا درس و زحمت و وقتي كه گذاشتم اگه تو راه ديگه اي بود خيلي بيشتر جواب داده بود متاسفانه علاقه زيادي به اين رشته و علاقه ام به كمك به همنوع ام بود كه باعث شد انقدر تلاش كنم ولي با ديدن بعضي افراد و رفتارها صدبار لعنت ميفرستيم به همه چي
خيلي از دوستان مون الان تو دهات ها دور از خانواده ان .خيلي ها تا ٤٠-٥٠ سالگي فقط درس ميخونن و ديسك گردن و ضعف چشم ميگيرن
خيليهام با ديدن اينقدر مريضي و مرگ هيچكدوم اميد خاصي ندارن و عملا عمرشون رو براي بقيه فدا كردن .
درسته كه اشتباه و قصور تو اين پرونده بوده ولي اين اقا حق ندارن با اين ادبيات ملت رو به پزشكان جامعه بدبين كنن
اين اقا بهتر هست هميشه قبل حرف زدن فكر كنن در اين صورت از نظر تمام پزشكان يه فرد عادي به حساب نميان.
ناشناس
۱۲:۲۰ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
دل ما از دست پزشکان پول پرستی که داریم به وفور تو جامعه می بینیم خون است
پزشکانی که به بیمار فقط به عنوان یک مشتری تجاری نگاه میکنند و از هیچ راهی برای خالی کردن جیبشان دریغ نمیکنند
پزشکانی که بجای درمان فقط فکر جیبشان هستند و با سلامتی و جان بیمار بازی میکنند و روز به روز بر تعداد این پزشکان از خدا بی خبر اضافه میشود
پزشکان خوب هم داریم ولی درصدشان خیلی کم است و این چیزی نیست که شما بخوای ماسمالیش کنی و کتمان کنی چون مردم چشم دارن و باهاشون سر وکار دارند
دلی پر خون داریم از این به ظاهر پزشکان
حالا شما هی بیا اینجا مثنوی تعریف کن
سید سعید
۰۲:۳۵ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
من واقعا متاسفم برای مردم کشورم . زجر می کشم . تا 3 سال قبل پزشکی ایران حرف اول رو تو منطقه و جزو بهترینها تو دنیا بود ولی چند تا بی تدبیر گل سرسبدشون همین وزیر بهداشت و امثال مدیری پول پرست و ... مردم رو در روی این صنف قرار دادن و با این شبکه های اجتماعی و مردم خاص ایران که یه شبه صفحات خیلی از آدمارو تو دنیا پر از حرفهای رکیک می کنن کیه بتونه جلوی این هجمه ها رو بگیره ؟ به خدا قسم مردم رو درروی هم نباشید ولله دودش تو چشم خودمون میره اگر به جای پزشک ایرانی مثل قبل پزشک هندی و پاکستانی بیارن .
ناشناس
۰۳:۵۸ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
راه کنکور بازه
هر کی از این حقوقا میخواد شتاب کنه!
خیلی سخت نیستا
چند سالی باید پشت کنکور باشی
۷ سال بخونی که بشی پزشک عمومی که سه سالش دوشب یه شب کشیکی و تابستان و بین ترم و عید و... نداره
بعد دوسال تشریف ببری ناکجا آباد خدمت کنی به اجبار
بعد دوباره بشینی بخونی برای تخصص بسته به زجری که بکشی برای قبول شدن یه سال دو سال سه سال طول بکشه که قبول بشی
بعد ۴ سال تخصص بخونی و همزمان همه کارای بیمارستانای دولتی رو انجام بدی با حقوق ماهی ۷۰۰ تومن(الان حساب کن ببین تو این مقطع چند سالته و بقیه دوستات کجا هستن)
بعد بین دو تا ۴ سال مجددا برو مناطق محروم خدمت کن
بعد بیا تو شهر خودت از صفر شروع کن
حالا دیگه میتونی حقوق نجومی بگیری
دیدی چقدر راحت بود!
ناشناس
۰۸:۵۵ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
وزیر بهداشت باید حامی مردم و بهداشت جامعه باشه نه فکر همکاران گرگش
ناشناس
۱۱:۵۴ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
آقاي مهرجویی نظام پزشكي ايجاد شده تا گندكاري پزشكان رو ماسمالي كنه پرونده هاي از روز روشن را آقايان مختومه مي كنند .چرا هيچ كس كنترل نمي كنه
سعید تفضلیان
۱۳:۳۰ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
پزشکی یک شغلی شریف است (همانند خیلی مشاغل دیگر). در این شغل هم افرادمسوول و متعهد وجود دارد هم افراد غیر متعهد (همانند مشاغل دیگر). کسی که وارد این شغل میشود باید متوجه سختی ها و حساسیت بالای آن باشد. از آنجا که این حرفه با جان مردم ارتباط مستقیم دارد: انتظارات از آن بسیار بالاست. کوچکترین اشتباهات منجر به بزرگترین فاجعه ها میشود. و البته باید متناسب با آن هم از ایشان تقدیر کرد.
پزشک امین مردم است. مردم باید به پزشک اعتماد داشته باشند. پزشک باید عاشق شغل خویش باشد تا بتواند برای دیگران مثمر ثمر باشد. نباید به پزشکی بعنوان یک منبع و جایگاه کسب درامد نگاه کرد (چیزی که متاسفانه در کشور رخ داده است). این بزرگترین چالش در این رابطه است. واقعا در کشور ما معیار های مادی شده اند. و واقعا در عمل برای علم و دانش کسی تره هم خورد نمیکند. و این شده است که بعضی افراد که به پزشکی رو میاورند هدف خویش را کسب درامد و حواشی داستان کنند. اینجاست که کار گره میخورد. اینجاست که دیگر تعهد نقش میبازد. عشق به همنوع معنایی ندارد. این اتفاقی است که افتاده و روز به روز بیشتر خواهد شد.
کسی به این جنبه کار توجه نمیکند. اگر شخصی به طمع حواشی کاری به سمت آن حرکت کرد و نه خود آن. قطعا موفقیتی ندارد. چون عشقی به کار ندارد. حضرت مولا چنین میفرماید:

قصد گنجی کن که این سود و زیان
در تبع آید تو آن را فرع دان

هر که کارد قصد گندم باشدش
کاه خود اندر تبع می‌آیدش

که بکاری بر نیاید گندمی
مردمی جو مردمی جو مردمی

حواسمان باشد در تعلیم به کودکان در هدایت آیندگانمان افراد را به سمت علایق
ایشان سوق دهیم . نه صرفا به خاطر حواشی آنها. این یک معضل فرهنگی است. که بسیار جا برای کار دارد. این است که امروزه بیش از نیمی از افراد داوطلب ورود به دانشگاه از رشته تجربی هستند. این یک فاجعه است. چرا برای رشته های دیگر در جامعه ارزشی قایل نیستیم (البته در عمل .وگرنه در حرف خیلی ارشمند هستند).
مهمترین قسمت پزشکی تشخیص است. واین کار میسر نیست جز با عشق و علاقه! باید افرادی وارد این حرفه بشوند که به کار خویش عشق میورزند. آن وقت دیگر این مشگلات که امروزه گریبانگیر جامعه ما هست و کسی هم نمی تواند آنها را انکار کند و نادیده بگیرد چون همه ما با آن درگیر هستیم و از نزدیک لمس میکنیم. وجود نخواهد داشت. این که مردم انتقاد میکنند و اینهمه اعتراض وجود دارد. حتما مشگلی هست دیگر!!! نمی توانیم که چشم خویش را ببندیم بروی این مسایل!
باید همانگونه که این قدر حقوق و مزایای این حرفه به نسبت مشاغل دیگر بالاست (البته فقط در کشور ما!) باید پاسخگویی ایشان هم بالا باشد. اگر کسی تخلف کرد باید پاسخگوی باشد.

این بدین معنا نیست که هر کس در این شغل در حال فعالیت است تاجر است و بی تعهد!
من خودم شخصا بارها با پزشکانی در کشور برخورد کردم که اینقدر اینها بزرگوار بوده و هستند که انسان را به وجد میاورند.
ناشناس
۱۴:۱۳ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
آقای مهر جویی شما لطفا کار خودت رو انجام بده و اجازه بده افراد صلاحیت دارد هم کار خودشون رو انجام بدن. ضمنا رطب خورده منع رطب چون کند؟ این اقای دکترپاسخ الفاظ و عبارت زشت شما رو داد. مسلما انتظار نداشتید که تاییدتان کنند.
تصاویر
  • حیف از روپوش سفید پاکى که بر تن شماست!
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی