شنبه 17 شهریور 1397
تعداد بازدید: 127
تعداد نظرات: 0

پرستاران زیر خط فقر

پرستاران زیر خط فقر

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات اقتصادی پرستاران، گفت: اکثر پرستاران درآمد آنها زیر خط فقر بوده و مجبورند جهت گذراندن امور زندگی خود 37 ساعت پشت‌ سر هم در چندین بیمارستان فعالیت کنند.


به گزارش خبرنگار خانه پرستار، محمد شریفی‌مقدم اظهار داشت: روزگار پرستاران در حال حاضر خوب نیست معوقات آ‌نها مدت زیادی است که پرداخت نشده و حقوق آنها مدتهاست که افزایش نیافته است.

وی افزود: درآمد پرستاران بسته به محل فعالیت آنها بین 1.5 تا 4 میلیون تومان است که درصد کمی حداکثر درآمد را دارد و می‌توان گفت اکنون پرستاران زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه برخی از پرستاران برای گذراندن امور زندگی 37 ساعت یکسره در چند بیمارستان مشغول فعالیت هستند، گفت: افزایش حقوق این قشر از جامعه باید حتما مدنظر مسئولان قرار گیرد. این افراد ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد و خستگی آنها و فشار کاری می‌تواند سلامت بیماران را تهدید کند.

شریفی‌مقدم گفت: برخی از پرستاران به دلیل نبودن جذابیت شغلی در کشور و درآمدهای حداقلی به خارج مهاجرت کرده و در صورتی که تمهیدات لازم پیش‌بینی نشود این میزان در آینده با رشد بیشتری همراه خواهد بود.

منبع : فارس
تصاویر
  • پرستاران زیر خط فقر
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی