ﺳﻪشنبه 06 شهریور 1397
تعداد بازدید: 200
تعداد نظرات: 0

چرا داروسازی کشور به خاک نشست؟!؟

چرا داروسازی کشور به خاک نشست؟!؟
متاسفانه با وخامت شدید وضعیت بیمه ها که به دلیل اجرای طرح تحول سلامت قادر به افزایش حقوق بازنشستگان نیستند؛ همچنان وزیر بهداشت از ادامه ی این طرح حمایت کرده و به طرف تسلط کامل این صندوق ها توسط وزارت بهداشت حرکت کند؛ بسیاری از فعالان بیمه ای از همان سال اول اجرای طرح تحول؛ بارها به روحانی در مورد خطر ادامه ی طرح تحول و ورشکستگی بیمه هشدار داده بودند' اما روحانی منتقدان را بی سواد خواند و آنقدر این طرح را ادامه داد که صندوق های بیمه ورشکست شدند و اکنون امکان افزایش حقوق بازنشستگان وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار فضای مجازی خانه پرستار مهدی اسفندیار در کانال تلگرامی نه به عوام فریبی نوشت

 دولت بدهکار بزرگ صنعت داروسازی/۵۷۰ روز بعد پول می دهند

🔸 نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، با انتقاد از اقدامات نسنجیده دولت در حوزه سلامت، گفت: اجرای طرح تحول سلامت باعث شد که دولت به یک بدهکار بزرگ به صنعت داروسازی کشور تبدیل شود.

🔸 دکتر عباس کبریایی زاده بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما( دارو و صنایع وابسته)، اظهارداشت: حال و روز صنعت داروسازی خوب نیست و این مسئله ناشی از بی تدبیری ها و اقدامات نسنجیده و ناپخته دولت در این حوزه است.

🔸 وی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت، دولت به یک بدهکار بزرگ صنعت داروسازی کشور تبدیل شده است، بطوریکه دوره وصول مطالبات صنعت داروسازی به ۵۷۰ روز رسیده است. در حالی که طی ۱۰ سال اخیر دوره وصول مطالبات، ۳۰۰ روز بود.

🔸 کبریایی زاده با عنوان این مطلب که مشکلات صنعت داروسازی ربطی به تحریم ها ندارد، گفت: دشمنی با صنعت داروسازی در داخل کشور است. زیرا، از وقتی طرح تحول سلامت اجرا شد، از همان موقع هشدار دادیم فکری به حال نقدینگی صنعت داروسازی بکنید، چون در غیر این صورت نابود می شود.

🔸 وی ادامه داد: هزینه های صنعت داروسازی ۳ برابر شده و روز به روز دارد از جیب می خورد و به سمت نابودی می رود.

به نقل از: پزشکان و قانون

پ.نوشت: متاسفانه با وخامت شدید وضعیت بیمه ها که به دلیل اجرای طرح تحول سلامت قادر به افزایش حقوق بازنشستگان نیستند؛ همچنان وزیر بهداشت از ادامه ی این طرح حمایت کرده و به طرف تسلط کامل این صندوق ها توسط وزارت بهداشت حرکت کند؛ بسیاری از فعالان بیمه ای از همان سال اول اجرای طرح تحول؛ بارها به روحانی در مورد خطر ادامه ی طرح تحول و ورشکستگی بیمه هشدار داده بودند' اما روحانی منتقدان را بی سواد خواند و آنقدر این طرح را ادامه داد که صندوق های بیمه ورشکست شدند و اکنون امکان افزایش حقوق بازنشستگان وجود ندارد. متاسفانه تمامی پیش بینی های منتقدان "بی سواد" روحانی از آینده ی طرح پوپولیستی تحول به واقعیت پیوست و اکنون دولت با قریب به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که اخیرا روحانی مصوبه ای در دولت تصویب نموده که بدهی "دولت" به خیلی از نهادها را به "دولت بخشید؟ اکنون حتی وضعیت داروسازی کشور نیز به وخامت کشیده شده و.... به راستی اگر وزیر بهداشت و پزشکان عضو کمیسیون حرف کارشناسان را می شنیدند؛ اکنون امکان افزایش حقوق بازنشستگان و جلوگیری از ورشکستگی صنعت بیمه و دارو نبود؟! نکته ی انحرافی موضوع این است که عباس کبریایی زاده در زمانی که خود رئیس هیئت مدیره تامین اجتماعی بود؛ در این موضوع سکوت اختیار کرده بود. 

به یزدان که گر ما خرد داشتیم 

کجا این سرانجام بد داشتیم؟!
تصاویر
  • چرا داروسازی کشور به خاک نشست؟!؟
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی