ﺳﻪشنبه 16 مرداد 1397
تعداد بازدید: 176
تعداد نظرات: 0

تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران

تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران

دبیرکل خانه پرستار گفت: قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران عملا اجرا نمی شود.


محمد شریفی‌مقدم دبیر کل خانه پرستار در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: پرستاران همانندنیروی های جهادی در کشور مشغول به فعالیت هستند و این جهادگران به دلیل شرایط سخت و ویژه در مراکز درمانی، به صورت بسیجی‌وار عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: پرستاران به عنوان یکی از گروه‌های پزشکی در صف اول ارائه خدمات بهداشتی درمانی قرار دارند و این افراد در زمان 8 سال دفاع مقدس نیز در خط مقدم دوشادوش رزمندگان در عملیات‌های مختلف شرکت و کمک شایانی به زخمی‌ها می‌کردند.

شریفی‌مقدم عنوان کرد: پرستاران در زمان 8 سال دفاع مقدس تحت عنوان گروه اضطرار در شب‌های عملیات حاضر بوده و شهدای زیادی را در زمان 8 سال دفاع مقدس تقدیم کشورمان کرده اند.

وی تأکید کرد: پرستاری یک خدمت بسیجی گونه در کشور محسوب می‌شود، زیرا این افراد در قبال زحمت فراوانی که می‌کشند از حقوق و مزایای بسیار پایینی برخوردار هستند.

لزوم کاهش ساعات کاری پرستاران در محیط های بالینی

وی با اشاره به اینکه روحیه ایثارگری در بین پرستاران به وضوح دیده می‌شود، گفت: قانون ارتقاء بهره‌وری با این هدف به تصویب رسید که حضور پرستاران در محیط‌های بالینی کاهش پیدا کند ولی متأسفانه با مدیریت نامناسب که در سیستم بهداشتی درمانی است، ساعت کاری‌شان نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه افزایش پیدا کرده است.

شریفی‌مقدم یادآور شد: متأسفانه جایگاه پرستاری تنزل پیدا کرده است و همین مسئله باعث آسیب‌های جدی به این گروه می‌شود.

تصاویر
  • تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی