چهارشنبه 27 تیر 1397
تعداد بازدید: 82
تعداد نظرات: 0

ضرورت واگذاری امور پرستاری به سازمان صنفی/اهمیت آموزش ضمن خدمت

ضرورت واگذاری امور پرستاری به سازمان صنفی/اهمیت آموزش ضمن خدمت
رئیس نظام پرستاری شهرستان یاسوج، خواستار واگذاری کامل امور مربوط به صدور پروانه صلاحیت حرفه ای، به سازمان صنفی پرستاران شد.

دکتر مهران پوزش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با تأکید بر ضرورت واگذاری امور اجرایی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به نظام پرستاری گفت: اما این موضوع کافی نیست.

وی با بیان این‌که هر نهاد صنفی باید عهده‌دار امور صنفی جامعه خود باشد، در ادامه اظهار کرد: با این وجود واگذاری امور اجرایی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به نظام پرستاری کشور گامی رو به‌جلو است اما باید برای واگذاری همه امور تلاش کرد.

رئیس نظام پرستاری یاسوج با تأکید مجدد بر این‌که این اقدام معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پرستاری کشور گامی مثبت، رو به جلو و اعتمادساز است، افزود: اغلب فارغ‌التحصیلان پرستاری آموزش‌های لازم را در دانشکده‌های پرستاری می‌بینند و مهارت‌های علمی و عملی لازم را کسب می‌کنند البته برخی دانشگاه‌ها استانداردهای لازم آموزشی را ندارد با این وجود آموزش‌های ضمن خدمت برای کارکنان و شاغلین پرستاری در طول خدمت در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که در این‌باره(اموزش‌های ضمن خدمت) سازمان هم می‌تواند موثر باشد، افزود: هم‌اکنون برای صدور پروانه‌های صلاحیت حرفه‌ای شاخص‌ها و استانداردهایی تعریف شده و یا می‌شود البته نمی‌توان منکر شد که این پروسه در طی مسیر پخته‌تر و کارآمدتر می‌شود.

پوزش با بیان این‌که در صورت وجود شرط برگزاری آزمون باید کمیته‌ای متشکل اعضای هیئت علمی سازمان، دانشکده‌ها و کادر پرستاری تشکیل شود، گفت: این می‌تواند ملی، استانی، بومی یا منطقه‌ای باشد تا در تدوین راهکار اجرایی و یا برگزاری آزمون از نظرات آن‌ها استفاده شود.

 

تصاویر
  • ضرورت واگذاری امور پرستاری به سازمان صنفی/اهمیت آموزش ضمن خدمت
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی