اخبار -پرستاری - پرستار -پرستاران-خانه پرستار - دبیرکل خانه پرستار -محمد شریفی مقدم - پایگاه اطلاع رسانی خانه پرستار - نظام پرستاری-صلاحیت حرفه ای - تعرفه گذاری - خدمات پرستاری - وزارت بهداشت -مجلس شورای اسلامی - خانه ملت - حقوق پرستاران - دولت - فیشهای نجومی - عدالت - تبعیض -

بودجه سلامت تحت تاثیر جریانی خاص قرار دارد که منافع آنها در این بودجه دیده می شود.
جمعه، 29 دی 1396 - 09:25
شریفی مقدم توضیح داد: پیش بینی بودجه ۹۷ از درآمد نفت در سال آینده ۱۰۱ هزار میلیارد تومان است، یعنی اگر کل این پول به نظام سلامت اختصاص داده شود تنها ۷۰ درصد این منابع را تامین می کند و اگر ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر از رقم کل یارانه ۶۰ میلیون ایرانی تخصیص یابد، می توان بودجه نظام سلامت را تامین کرد.
مسئولان بدانند دوران وعده های پوچ و بی اساس به سر رسیده است/ پرستاران نیاز به رسیدگی دارند
جمعه، 29 دی 1396 - 15:11
سال هاست که با وجود تمامی تبعیض ها و بی عدالتی ها در نظام سلامت پرستاران در شرایطی بسیار سخت و تحت فشارهای روحی، روانی، مادی و مالی همچنان به ایفای نقش حساس خود در تیمهای درمان مشغولند. به راستی آیا مسئولین اندکی تصور کرده اند که اگر پرستاران از فرط بی عدالتی های حاکم بر نظام سلامت تنها برای یک روز ...
پرستاران در آستانه روز پرستار منتظر وصول معوقات خود هستند
جمعه، 29 دی 1396 - 14:54
نزدیک به 11 ماه است که معوقات ما پرداخت نشده است و این موضوع در کنار موضوعاتی نظیر شیفت های طولانی مدت، اضافه کاری های اجباری و تبعیض های موجود در سیستم درمان باعث وارد آمدن فشار مضاعی بر پرستاران شده است.
طرح تحول ناکارآمد سلامت باعث تحمیل بیشتر هزینه به وزارت بهداشت شده است/دفاع اقبال محمدیان از عملکردش در جلسه سوال از وزیر بهداشت و درمان
پنجشنبه، 28 دی 1396 - 13:54
نماینده مردم رامهرمز در مجلس با استناد به اصل ۷۹ قانون اساسی در خصوص اتفاقات جلسه سوال از وزیر بهداشت و درمان در مورخ ۲۴ دی‌ماه توضیح داد و از عملکرد خود دفاع کرد.
طرح DRG می تواند از فشار کاری پرستاری کم کند
پنجشنبه، 28 دی 1396 - 12:41
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اراک با بیان این که شاید با اجرای طرح DRG و کاهش خدمات القایی و ماندگاری بیمار فشار کاری پرستار هم کاهش یابد، گفت: اما طرح DRG ربطی به شیوه بازتوزیع کارنه ها ندارد.
پزشک خانواده و نظام ارجاع ابزار ارتقای شاخص های سلامت
پنجشنبه، 28 دی 1396 - 11:44
 پزشک خانواده و نظام ارجاع باید در کشور اجرا شود و  این برنامه ها ابزارهایی برای رسیدن به اهدافی مانند افزایش دسترسی مردم به خدمات، پیشگیری از بیماری ها و جلوگیری از تقاضاهای القایی و در نهایت بهبود شاخص های سلامت است.
ادعای قصور پزشکی در مورد یکی از مقامات سیاسی غیر مسئولانه و خلاف است
پنجشنبه، 28 دی 1396 - 10:41
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه قصور در رسیدگی به بیماری یکی از مقامات سیاسی کشور که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، اظهار نظری غیرمسئولانه و خلاف است، گفت: در روند درمان بیماری ایشان هیچ‌گونه کوتاهی صورت نگرفته است.
ضرورت تشکیل کارگروه های بررسی صلاحیت بیمارستان های آموزش پرستار
پنجشنبه، 28 دی 1396 - 09:36
نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور با تأکید بر ضرورت تشکیل کارگروه های بررسی صلاحیت بیمارستان ها تا پیش از آغاز نیم سال دوم تحصیلی گفت: در جلسه مردادماه که با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار و مقرر شد که در اسرع وقت کارگروه های ارزیابی صلاحیت بیمارستان های منتخب برای ترب...
شرط و شروط بخشودگی جرائم بدهکاران بانکی در سال 97/گام 50هزار میلیارد تومانی مجلس برای توسعه اشتغال
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 12:02
 به منظور تشویق مشتریان بانک و تسویه مطالبات بانکها و موسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی خود را تا پایان شهریورماه 97 تسویه کنند ،بانکها مکلف هستند جرائم مربوطه را ببخشند .
لایحه تدابیر ویژه با قید فوریت ارائه و بررسی شود
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 09:42
با توجه به شرایط کشور و نیاز به استفاده از روش‌ها و سیاست‌های کارآمدتر و به روز، پیشنهاد می‌نمایم با همکاری صاحب نظران، کارشناسان، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و تعامل قوا به قید فوریت "لایحه تدابیر ویژه" با تأکید بر حل معضلات موجود و چالش‌های پیش رو و پاسخگویی به انتظ...
ناامیدی پرستاران از مجلس/ قدرت لابی نداریم
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 08:03
 طبق بند ۳ ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا کند اما عزمی برای اجرای آن نیست. این در حالیست که سازمان بیمه سلامت موفق شد ۵۵۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه جاری به خود اختصاص دهد.
وجود نگاه تبعیض آمیز در جامعه پرستاری / پرستاری یکی از کاربردی ترین رشته های جامعه
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 07:36
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: متاسفانه پرستاران مورد بی مهری قرار گرفته اند و قانون برای همه یکسان اجرا نمی‌شود.
مصوبه کمیسیون تلفیق برای بخشش مشروط جرایم بدهکاران بانکی/بررسی بودجه از ۸ بهمن در صحن مجلس
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 07:01
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت که بودجه هشتم بهمن ماه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.
دستگاه ها موظف به ارایه اطلاعات مبارزه با پولشویی شدند
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 06:58
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درتشریح نشست کمیسیون متبوع خود گفت:‌ مواد ۵ و ۶ لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مورد تصویب قرارگرفت.
کمبود نیروی پرستاری در بوشهر/ تاخیر در پرداخت مطالبات پرستاران
ﺳﻪشنبه، 26 دی 1396 - 13:49
میانگین کشوری ۱.۲ الی ۱.۸ پرستار به ازای هر تخت در کشور وجود دارد و این میزان در استان بوشهر ۰.۹ پرستار به ازای هر تخت است
صفحه 1 از 186ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها