مواضع دبیرکل

اخبار

چهارشنبه, 01 اسفند,1397 پژمانفر: پزشکان ۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند

با استناد به گزارش مرکز پژوهش‌ها

پژمانفر: پزشکان ۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت که طبق مستندات مرکز پژوهش‌های مجلس پزشکان ۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 01 اسفند,1397 معمای چند مجهولی فشار بر تولید/ اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری

فارس گزارش می‌دهد

معمای چند مجهولی فشار بر تولید/ اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری

در حال حاضر تولید به علت هزینه‌های زیادی که از سازمان‌های مختلف مانند تأمین اجتماعی و سازوکار حق بیمه قرارداد به آن تحمیل می‌شود مشکلات زیادی دارد. در این شرایط با جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان می‌توان بدهی دولت به این سازمان را تسویه و از فشار بیش‌تر بر تولید جلوگیری کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 30 بهمن,1397 زمانی در حوزه پرستاری بحران وجود داشت / بیش از ۱۰ هزار پرستار و نیروی تخصصی در شرکت آواپزشک جذب کردیم

معاون سابق وزارت بهداشت:

زمانی در حوزه پرستاری بحران وجود داشت / بیش از ۱۰ هزار پرستار و نیروی تخصصی در شرکت آواپزشک جذب کردیم

صدرالسادات: زمانی در حوزه پرستاری بحران وجود داشت. شرکتی با توان اینکه بتواند نیرو تامین کند، تاسیس کردیم  که در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار پرستار و نیروی تخصصی مشغول فعالیت هستند و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارائه خدمت می‌کند. این شرکت نیز در قالب آوا پزشک ایجاد شد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 30 بهمن,1397 رسیدگی به معیشت پرسنل و نیروی انسانی وزارت بهداشت  و  شفاف عمل کردن

دو خواسته وزیر بهداشت از معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی؛

رسیدگی به معیشت پرسنل و نیروی انسانی وزارت بهداشت و شفاف عمل کردن

نمکی با بیان اینکه بزرگ‌ترین خواسته من از معاون توسعه و مدیریت این است که از معیشت پرسنل و نیروی انسانی وزارت بهداشت غفلت نکند، اظهارکرد: کارکنان حوزه سلامت نباید مشکل معیشت داشته باشند و مورد هجمه دستگاه‌های دیگر قرار گیرند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 30 بهمن,1397 وزارت بهداشت نباید فضای بخش خصوصی را بگیرد / شعار من اعتماد به مردم است، باید به مردم ثابت کرد که مدیران پاکدست هستند

معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت:

وزارت بهداشت نباید فضای بخش خصوصی را بگیرد / شعار من اعتماد به مردم است، باید به مردم ثابت کرد که مدیران پاکدست هستند

سیدکامل تقوی نژاد: اینکه منابع کشور به سختی تامین می‌شوند را مردم نیز شاهد هستند، باید به مردم ثابت کرد که مدیران پاک هستند. اینکه ‌خدمات کجا و با چه قیمتی ارائه می‌شود، بسیار مهم است و مردم باید شاهد آن باشند. شعار من اعتماد به مردم است ‌و معتقدم باید به منابع اضافه کنیم زیرا دوستی و سلامت در مدیریت اداری حرف اول است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 29 بهمن,1397 چرا هر تغییری در وزارت بهداشت با سیبل قراردادن جامعه پرستاری اتفاق می‌افتد؟؟!!

یادداشت؛

چرا هر تغییری در وزارت بهداشت با سیبل قراردادن جامعه پرستاری اتفاق می‌افتد؟؟!!

آیا بعد از گذشت صدسال از قدمت پرستاری در ایران و آوازه توانمندی پرستاران ایران در جهان که همه کشورها خواهان جذب پرستاران ایران هستند ، زمان آن فرا نرسيده که تیمی قوی برای بهبود وضعیت آموزشی و تعریف رده های مختلف آن تشکیل شود ؟؟!!
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: 5.0
دوشنبه, 29 بهمن,1397 آیا فکر می کنید با ایجاد اداره کل و یا معاونت اخلاق پزشکی می توانیم خدمات همکارانمان را اخلاقی تر کنیم؟ / بنا داشتم از تجارب و تلاشتان محروم نمانم

پاسخ مبسوط وزیر در پذیرش استعفای ایازی؛

آیا فکر می کنید با ایجاد اداره کل و یا معاونت اخلاق پزشکی می توانیم خدمات همکارانمان را اخلاقی تر کنیم؟ / بنا داشتم از تجارب و تلاشتان محروم نمانم

درمتن نامه سعید نمکی در پاسخ به استعفای معاون اجتماعی وزارت بهداشت، آمده است: مرقومه جنابعالی که علاوه بر تبیین جایگاه معاونت اجتماعی، بیانگر عدم تمایل حضرتعالی به همکاری با اینجانب بود را دریافت نمودم. مستحضرید چند سال قبل در زمانی که در جایگاه معاون سازمان برنامه و بودجه بودم به دلیل سوابق ارزنده تان به عنوان مشاور در امور سالمندان از همراهیتان بهره مند شدم و در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بنا داشتم از تجارب و تلاشتان محروم نمانم.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 29 بهمن,1397 حفاظت از خط قرمز جامعه پزشکی/ نیازمند پالایش درونی هستیم

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

حفاظت از خط قرمز جامعه پزشکی/ نیازمند پالایش درونی هستیم

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، با اشاره به تخریب هایی که علیه جامعه پزشکی صورت می گیرد، بر ضرورت پالایش درونی جامعه پزشکی به منظور شناسایی مشکلات و اصلاح آنها، تاکید کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 29 بهمن,1397 اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد

اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تا کنون حدود ۴ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 28 بهمن,1397 از ادغام معاونت‌ها تا تاکید وزیر بهداشت بر شفافیت عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه

فارس منتشر کرد:

از ادغام معاونت‌ها تا تاکید وزیر بهداشت بر شفافیت عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه

تغییرات جدید در وزارت بهداشت نشان می‌دهد که وزیر جدید بهداشت معتقد است در راستای چابک‌سازی سیستم تعداد معاونت‌های وزارت بهداشت باید به تعداد معاونت‌هایی که سازمان مدیریت استخدامی تعیین کرده است برسد، در این راستا دو معاونت باید در معاونت‌های دیگر ادغام شود و روز گذشته نیز سعید نمکی معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگی را در معاونت توسعه ادغام کرد و برای یک نفر حکم صادر شد.

نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 28 بهمن,1397 شفاف سازی گردش منابع در تمامی دستگاه های تابعه و دانشگاه های علوم پزشکی  / رسیدگی به معیشت تمامی همکاران در همه رده ها و پرداخت هر چه سریع تر مطالبات معوق

۸ ماموریت وزیر بهداشت برای معاون توسعه مدیریت و منابع؛

شفاف سازی گردش منابع در تمامی دستگاه های تابعه و دانشگاه های علوم پزشکی / رسیدگی به معیشت تمامی همکاران در همه رده ها و پرداخت هر چه سریع تر مطالبات معوق

شفاف سازی گردش منابع در تمامی دستگاه های تابعه و دانشگاه های علوم پزشکی از ضرورت های دیگری است که انتظار می رود در صورتی که شبهه ای از عدم شفافیت وجود دارد در اسرع وقت مرتفع گردد. رسیدگی عاجل به مجموعه شرکت های موجود و حسابرسی و ارائه گزارش، کوچک سازی و تجمیع آنها از اولویت های ویژه است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 27 بهمن,1397 برخي هاي ميخواهند از سر چهار راه پرستار بياورند/ چرا از ظرفيت هاي فعلي پرستاري استفاده نمي شود؟

عضو شوراي مركزي خانه پرستار عنوان كرد:

برخي هاي ميخواهند از سر چهار راه پرستار بياورند/ چرا از ظرفيت هاي فعلي پرستاري استفاده نمي شود؟

هدف اصلی مافیای پزشک سالاری که عمدتا سهامداران بخش خصوصی هستند و تصمیم گیرندگان اصلی وزارت پزشکان نیز هستند از دیرباز تامین نیروی پرستاری ارزان قیمت بوده تا بقول خودشان از سر چهار راه پرستار بیاورند.

نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 27 بهمن,1397 تقوی‌نژاد از سازمان امور مالیاتی رفت/حکم جدید:معاون وزارت بهداشت

با حکم وزیر بهداشت؛

تقوی‌نژاد از سازمان امور مالیاتی رفت/حکم جدید:معاون وزارت بهداشت

سید کامل تقوی نژاد با حکم وزیر بهداشت به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی ‏راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت منصوب شد.وی پیش از این رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بود.
‏ 
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 27 بهمن,1397 احیای طرح شکست خورده بهیاری و کاردانی پرستاری/ وزیر بهداشت به سیاست های غلط پرستاری خاتمه دهد

دبیرکل خانه پرستار مطرح کرد؛

احیای طرح شکست خورده بهیاری و کاردانی پرستاری/ وزیر بهداشت به سیاست های غلط پرستاری خاتمه دهد

محمد شریفی مقدم، در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در حال حاضر شرایط به نحوی است که متاسفانه دیوار بی اعتمادی پرستاران نسبت به سیاست های وزارت بهداشت، در حوزه پرستاری بسیار بلند است. بنابراین بایستی این وزارتخانه و در راس آن وزیر، ضمن آسیب شناسی این موضوع و عملکرد وزرای پیشین در مواجهه با پرستاران، اجازه ندهد این بی اعتمادی بیش از این در جامعه پرستاری ریشه بدواند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 26 بهمن,1397 شکست "شب نامه ها" در انتخابات نظام پزشکی/دیگر نمی توان بدون سند با جامعه ی آگاه صحبت کرد

مهدی اسفندیار فعال حوزه سلامت؛

شکست "شب نامه ها" در انتخابات نظام پزشکی/دیگر نمی توان بدون سند با جامعه ی آگاه صحبت کرد

امروز کسی در سالن انتخابات نبود که از وضعیت جامعه ی امروز پزشکی به لحاظ صنفی راضی باشد و کاندیدایی که مسئولیت نظام پزشکی حاضر را داشت پیروز شد.
نویسنده: مدیر سایت
2 نظرات
رتبه مطلب: 3.0
RSS
12345انتها

آخرین اخبار

آیا سازمان تامین اجتماعی دو سرپرست دارد؟!
مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

آیا سازمان تامین اجتماعی دو سرپرست دارد؟!

مهدی اسفندیار

به گزارش خبرنگار خانه پرستار مهدی اسفندیار فعال صنفی حوزه سلامت در کانال نه به عوام فریبی نوشت: 

 

یادداشت تحلیلی "محمد علی شهابی" در مورد وضعیت کنونی سازمان تامین اجتماعی اگرچه تحلیل و اظهار نظر شخصی این نویسنده ی کاملا قابل احترام و سلیم النفس از وضعیت موجود می باشد و البته در خور تامل؛ منتهی به اعتقاد اینجانب بخشی از آن برآمده از برخی شایعات رایج در تامین اجتماعی؛ کاملا به انحراف رفته است؛ بطور مثال روز سه شنبه یکی از کارکنان بیمارستان شهید فیاضبخش با بنده تماس گرفته و عنوان می دارد که آیا واقعیت دارد که سرپرست جدید دستور قطع کلیه ی مزایای کارکنان را صادر کرده است؟!" 


به شدت از خبر مذکور جا خوردم و موضوع را از طریق برخی از منابع پیگیری کردم و دیدم که بله ماجرایی که ظن نوعی از موزیانه گری می رود از سوی فردی  جهت شکل گیری این رویکرد شکل گرفته اما تیزبینی سرپرست در این مورد سبب شده که موضوع ابتر بماند؟!


اما اینکه این نوع اعمال تحت برنامه ریزی باشد و قصد انداختن اصطلاحا پوست خربزه به زیرپای سرپرست داشته باشند یا نه با سه تحلیل قابل ارزیابی است:

۱_ اولا حکم سرپرستی یعنی ایجاد قلقلک برای عده ای جهت اجرای زیرپاکشی؛ البته در جاهای اقتصادی احتمالا اینکه انگیزه از زیرپاکشی تا بارنداز هم پیش برود معمولا بسیار است؛ شاید همین واقعیت سبب شد که مقام وزارت در روز معارفه حضور محسنی بندپی را تا پایان کار دولت قطعی بداند.


۲_ کمی تعلل محسنی بندپی در صدور احکام جدید؛ قطعا زمینه ساز برخی از شایعات خواهد شد؛ خصوصا در برخی جاها مثل امور نظارتی و یا دفتر؛ می بایست تا کنون احکامی صادر شده باشد؛ بخصوص نگاهی به انتصابات مدیران عامل قبل حکایت از ان دارد که در بازه ی دو هفته ی اول چند حکم صادر شده است؛ همین اتفاق سبب شده است که فضای افکار عمومی و بخصوص ستاد مرکزی که مدیران عامل قبل و احکام آنها را در دو هفته ی اول دیده است؛ به طرف آن برود که برخی شایعات در آن شکل بگیرد که شاید قرار است اتفاقات دیگری شکل بگیرد.

۳_ آیا دوستانی که چنین تحلیلی مبتی بر شکل گیری کانون های قدرت تصمیم گیری مستقل در تامین اجتماعی جدید دارند؛ تحلیلی مبتنی بر جامعیت ارائه داده اند؟! مثلا آیا خبر از سیر انتقال دو نفر از مدیران از بیرون تامین اجتماعی و مذاکره و مصاحبه ی مدیرعامل با برخی افراد جهت قبول تصدی برخی مسئولیت ها دارند؟! آیا ....... بگذارید چندتا مگوی اخلاقی را نیز اضافه کنم.


با این وجود معتقدم با نگاهی به پیشینه ی سیاسی و اجتماعی و مدیریتی محسنی بندپی در سیستم هایی که قبلا محسنی بندپی آنها را اداره کرده است؛ قطعا می توان ضعف و نقد به بخش هایی از آن وارد کرد؛ اما تنها بخشی که هیچ نقدی به آن وارد نیست " خلل در اتوریته و اقتدار وی است" کمی صبر باید کرد.


مهدی اسفندیار

=======


متن یادداشت محمد علیی شهابی

 

خطاب به محسنی بندپی ؛ سرپرست تامین اجتماعی 

✅همدلی بکارید، موفقیت درو کنید

📌عباس اورنگ؛ کارشناس تامین اجتماعی

✍️بر کسی پوشیده نیست جنابعالی سکاندار سازمانی شده اید که بدترین روزهای دوران حیاتش را سپری می نماید، بی گمان برای پذیرش این مسوولیت جز به عاشقی و ایثار واژه دیگری نمی توان مصداق نمود، شرایطی که 
- انتظار از دولت در تادیه قسمتی از بدهی ها چیزی ست تقریبا در حد معجزه 
- گسترش پوشش بیمه ای برای خلق منابع جدید تقریبا بن بست 
- امید به سود حاصل سرمایه گذاری، امیدی است واهی 
- انجام اصلاحات پارامتریک و مدیریت اصولی و قانونی منابع و مصارف نیز با مجلسی که به دنبال رای برای دوره آینده است غیر ممکن

🔹پس راهکار چیست؟

✍️باید هرچه سریعتر تغییرات مثبت شروع شود. نیک می دانید؛ تنها پیشنهاد کارشناسی برای خروج از شرایط اورژانسی موجود مشابه یک حالت اضطراری در بیمارستان نه انتقال بیمار به یک مرکز مجهز و نه فرصت برای خرید تجهیزات فوق پیشرفته و نه امکان دعوت از ظرفیت های بیرونی است. در این شرایط باید به بضاعت موجود که اتفاقا واجد عالی ترین ظرفیت کارشناسی است اعتماد نمود.

✍️از این رو باید به بدنه سازمان امید تزریق گردد تا بدنه کارشناسی ایمان بیاورد

✍️با شناختی که از ظرفیت های موجود سازمان دارم، در هزارتوهای سازمان منابعی نهفته است که اگر همدلی بکارید قطعا موفقیت درو خواهید کرد ولی با انگیزه تحلیل رفته همکاران نمی توان به روزهای روشن امید داشت. 

✍️تیمی بی طرف به واحدهای اجرایی در سطح شهرستانها بفرستید خواهید دید نارضایتی بدنه اجرایی همچون موریانه ریشه های سازمان از درون به زوال می برد.

✍️قابل باور نیست در سطح سازمان مدیرانی بدون حکم انتصاب توسط ۵ سکاندار اخیر سازمان یعنی آقایان دکتر نوربخش، فیروزی، مرتضوی، موسویان، حافظی بدون هیچگونه تغییری بر یک مسند، در یک اطاق و بر یک صندلی استقرار داشته اند، چرا؟ 

✍️چون حکم انتصاب آنها توسط ششمین مدیرعامل قبل صادر شده است، این بدین معناست که قریب به یک دهه تغییری در چرخه کاری امثالهم نبوده است، این یعنی اینکه بسیاری از مدیران عامل پیشین یا توجهی به تغییرات نداشته یا تغییرات مدیریتی آنها بیشتر تحت تاثیر نمایندگان مجلس بوده است.
چه بسا بسیاری از این مدیران مادرزادی امیدوارند تا پایان دوره جدید نیز در همان مسئولیت خدمت نمایند.

✍️شما  بر آمار و اطلاعات سازمان دسترسی و تسلط کامل دارید. در شرایط جاری بیش از هر دوره دیگری سازمان نیازمند همدلی و همراستایی در سطوح مختلف علی الخصوص همدلی عمیق بین کارکنان و مدیران است. 

✍️مستحضرید تغییر و جابجایی در حوزه منابع انسانی مهمترین اهرم در افزایش سطح رضایتمندی درون سازمانی است. 

✍️بدون شک نقطه مقابل تغییرات سازنده، سکون نامتعارف است. سکون بیش از حد جز تکرار ودلزدگی و از همه مهمتر ممانعت از بروز نوآوری پیامدی نخواهد داشت.

✍️سکون بیش از حد در عرصه مدیریت شائبه مالکیت مادی و معنوی را پدید آورده و همان میزان مخرب و بحران زاست که مقابل آن بی ثباتی و تغییرات بی مبنا و مکرر.

✍️شاید به همین دلیل است که در شرایط ایده آل عمر مطلوب مدیریت در یک مجموعه را سه تا چهار سال در نظر می گیرند و بیش از آن موجبات دلزدگی مدیران علی الخصوص مرئوسان می دانند. 

✍️خطرناک آنکه اگر دلزدگی به جمع مرئوسان رخنه نماید، فصل جدید چرخه دورانی بی انگیزگی، تشدید یاس و ناامیدی و مقاومت های مدنی در بین مرئوسان کلید خواهد خورد. 

✍️بی گمان کارکنان در صورت بروز ناامیدی، هرگونه اقدام اثربخشانه را عاملی موثر در تثبیت وضعیت موجود می دانند و چه بسا اقدامات بازدارنده و مقاومت مدنی را برای تاثیر بر اراده مدیران ارشد مبنی بر لزوم تغییرات دستور کار قرار خواهد داد. 

✍️ترویج این قبیل مقاومتهای مدنی در شرایطی که سازمان  نیازمند همدلی و سینرژی در جهت جبران کسری و رفع شکاف درآمدی در موازنه منابع و مصارف بوده بیش از هر دوره دیگری مدیران ارشد را ملزم می سازد، سیاه چاله های ثبات نامتعارف را شناسایی و به این فضای حساس توجه بیشتری داشته باشند.

✍️به نظر می رسد مدیریت منابع انسانی سازمان می بایست پویاتر عمل نموده و قبل از هرگونه دلزدگی پرسنلی، تغییر  مدیرانی که بیش از چهارسال است در مسئولیتی انجام وظیفه نموده اند را کلید بزند.

✍️بدون شک سکون بیش از حد، علاوه بر تملک مادی و معنوی، هرگونه نوآوری و خلاقیت را در نطفه خاموش خواهد ساخت.

✍️شاید وقت آن رسیده است که از ظرفیت مدیرانی که نزدیک به یک دهه است بدون هیچ تغییر و جابجایی در یک پست سازمانی در یک دفتر کار جلوس کرده اند، بمثابه کشورهای توسعه یافته در موقعیت های جدیدی همچون مسوولیت خطیر مشاور انتصاب یابند تا با انتقال تجربیات مثبتشان، به مدیران نسل های بعدی بهره جست تا یکباره این تجارب که سرمایه های یکسازمان هستند با بازنشستگی از بین نرود.

مطلب قبلی "نظام ارجاع"؛ نوشداروی نظام سلامت
مطلب بعدی بررسی کمبود پرستار در اولویت برنامه های کمیسیون بهداشت مجلس/تلاش برای تحقق مطالبات پرستاری
Print
82 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

پنجشنبه، 11 آبان 1396 - 17:25
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: داوطلبان بهیاری از مجوز مراکز آموزشی اطمینان حاصل کنند.
شنبه، 18 آذر 1396 - 09:32
آیا از طرح تحول سلامت با آن هزینه گزاف فقط چشم اصحاب رسانه تخریب بیمارستان نوساز سرپل ذهاب در زلزله اخیر را دید؟!  آیا کسی رفته از وضعیت بیمه های کشور آوار برداری کند ببیند زنده اند یا مرده؟! آیا زمان آن نرسیده که کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس سرکی هم به وزارت بهداشت بزند و ببیند آن بودجه‌های ...
جمعه، 25 اسفند 1396 - 15:50
دلیل عدم موافقت شورای عالی بیمه و مسئولان برنامه و بودجه با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری چیست؟ و آیا شعار حمایت از مردم هیچ گاه نباید رنگ عمل به خود بگیرد؟ کاش حد اقل به ندای وجدان و ندای پر مهر قرآن کریم که همگان را به تفکر و تعقل فرا می خواند گوش فرا دهیم.
یکشنبه، 07 آبان 1396 - 09:27
 این ۱۷۰۰ تعرفه جدید پزشکی شامل مواردی چون تتو نیز شده است و سوالی که پیش میاید اینست که آیا تتو نیز یک عمل درمانی است که عنوان تعرفه پزشکی به آن تعلق گرفته است؟! در نتیجه برخی افراد که در مورد تعرفه های پرستاری اظهار نظر میکنند بدانند که با یک قشر فرهیخته و فهیم سر و کار دارند و مراقب اظهار نظ...
جمعه، 27 بهمن 1396 - 15:38
دفتر حقوقی وزارت بهداشت بجای فرافکنی و پیدا کردن مواد قانونی برای عدم پرداخت حقوق قانونی جامعه پرستاری و فوریتهای پزشکی ، بهتر است بدنبال راهکار و مواد قانونی برای پرداخت حقوق پرسنل این وزارت خانه عریض و طویل باشد .
شنبه، 09 دی 1396 - 10:09
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست.
یکشنبه، 12 آذر 1396 - 12:25
در آمریکا دو سه تا از این‌ مصادیق جرم هستند و مجازات کیفری دارند.» وقتی افراد ذینفع بخش خصوصی در بخش دولتی پستی می‌گیرند و قوانینی که به نفع‌ خودشان است، وضع می‌کنند: «یا مورد دیگر که به درهای چرخان معروف است، وقتی فردی در بخش خصوصی است، به جایگاهی در بخش دولتی رفت&zw...
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 14:24
لینک کانال: «نه به عوام فریبی» به نظر می رسد ، کلکسیونی از تصمیمات و رفتارهای نا متعارف سبب شده است که سازمان نظام پرستاری کشور به عنوان ملجاء و پناه پرستاران در کلکسیونی با مشکلات بی سابقه ای در دور جدید روبرو شود که مطالبه ی بیست هزار نفری کمک پرستاران برای تحت پوشش قرار گرفتن این ساز...
شنبه، 19 خرداد 1397 - 12:18
یک فعال صنفی: با وجود گرایشات فکری و عقیدتی مختلف در میان فعالین صنفی ٬ مطالبات مختلف مطرح می شود ٬ اما بدیهی است در این مقطع ٬ اولویت با مطالباتی است که مشترکات همه ی دیدگاه هاست و در مراحل بعد انواع فکرها برای طرح مطالبات خود به همراه کردن بدنه ی جامعه پرستاری می پردازند تا آن را به خواس...
دوشنبه، 13 آذر 1396 - 14:13
توجه به تغییر در معاونت پرستاری و تغییراتی در ادبیات وزیر بهداشت و رفتار ایشان با مسئولان سازمان نظام پرستاری و نظر به تاکیدات موکد وزیر بهداشت بر ایجاد تعامل بین معاونت پرستاری و نظام پرستاری و اخذ تصمیمات مشارکتی حوزه ی پرستاری توسط این دو نهاد ، علیرغم شعارهای قشنگ معاونت پرستاری و تشکیل کارگروهه...
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 13:21
رئیس خانه پرستار خوزستان: پرستاران نسبت به پزشکان زمانی بیشتری را با بیماران در ارتباط هستند و خدماتی را که آنها به بیماران ارائه می دهند به نام پزشکان ثبت و هزینه آنها به پزشکان پرداخت می شود وخدمات پرستاران تحت عنوان هتلینگ تعریف شده است.
جمعه، 12 آبان 1396 - 10:31
پرستاران دلسوز و نجیب در صورتی که اراده کنند،  میتوانند موارد نغض این قانون از جمله دیر اجرا کردن آن یا عدم محاسبه ی ضرایب شب و ایام تعطیل به عنوان ارزش اصلی آن شیفت،  یا اجباری نبودن اضافه کاری و .. را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کرده و با احکام قطعی دیوان،  در مقابل زیادی خواهی...
ﺳﻪشنبه، 05 دی 1396 - 12:20
کمبود شدید نیروهای پرستار،بهیار و.. در مراکز درمانی مناطق محروم با توجه به حجم زیاد فارغ التحصیلان این رشته ها در مراکز دانشگاهی و اصرار وزارت بهداشت بر تربیت نیروهای ناکارآمد تحت عناوینی چون « کمک پرستار» و « پرستار بیمارستانی» ، نه تنها باری از مشکلات مردم محروم این مناطق ر...
جمعه، 17 فروردین 1397 - 16:59
چرا ایشان به جای اجرای برنامه پزشک خانواده که می توانست عدالت اجتماعی را سبب شود ، طرح تحول و افزایش کارانه ها و نابودی صنعت بیمه را در دستور کار قرار داد و در انتها هم اعتراف رییس کمیسون بهداشت را به دنبال داشت که گفت ۸۵ درصد پولهای طرح در ستادها خرج شده است؟
دوشنبه، 30 بهمن 1396 - 16:23
نایب رئیس نظام پرستاری مشهد، در نامه ای سرگشاده نسبت به حذف نیروهای فوریت های پزشکی از قانون ارتقای بهره وری کارکنان نظام سلامت انتقاد کرد.


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی