نظر سنجی

آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟ثبت رأی 

مواضع دبیرکل

اخبار

01 خرداد 1398
مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاری

اسفندیاری مطرح کرد؛

مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاریپژوهشگر حوزه سلامت با اشاره به این که در آستانه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری قرار داریم، گفت: مشارکت گسترده پرستاران در انتخاباتف نیاز حیاتی جامعه پرستاری محسوب می شود.
01 خرداد 1398
شکایت جمعی از مدیران گروه های پزشکی به دیوان عدالت اداری/  این حرکت در راستای اعتلای جایگاه جامعه پزشکی انجام شده!

ادامه سناریوی اعتراضی جامعه پزشکی به تعرفه های تشخیصی درمانی سال ۹۸؛

شکایت جمعی از مدیران گروه های پزشکی به دیوان عدالت اداری/ این حرکت در راستای اعتلای جایگاه جامعه پزشکی انجام شده!

این حرکت، حرکتی جمعی است و طبیعی است که حضور پویای همه دوستان، غنای این حرکت جمعی را بیشتر خواهد نمود و از مصادره آن توسط هر فرد و گروهی ممانعت به عمل خواهد آورد.
31 اردیبهشت 1398
پرداختِ ثابت راه علاج بیماری نظام سلامت است/ با اطمینان می گوییم زیر میزی ها افزایش یافته است

عضو شورای مرکزی خانه پرستار در گفتگوی اجتماعی رادیو گفتگو اظهار داشت:

پرداختِ ثابت راه علاج بیماری نظام سلامت است/ با اطمینان می گوییم زیر میزی ها افزایش یافته است

ما منکر بحث تعرفه نیستیم اما معتقدیم بایستی روی این موضوع نظارت درستی وجود داشته باشد. افزایش بی قاعده ی تعرفه ها در طی این سال ها به بهانه هایی نظیر کاهش پرداخت از جیب مردم، افزایش کیفیت، افزایش دسترسی به خدمات پزشکی و نیز کاهش آمار زیر میزی ها بوده است. اما امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که زیر میزی نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم یافته است.
31 اردیبهشت 1398
لزوم بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت/ ضرورت ایجاد وحدت رویه در بیمه ها

خضری تاکید کرد؛

لزوم بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت/ ضرورت ایجاد وحدت رویه در بیمه هاعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وجود مشکلات متعدد در نظام پرداخت وزارت بهداشت گفت: برای رفع تبعیضات موجود در بین کادر درمان، نیاز است که بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت صورت گیرد.
31 اردیبهشت 1398
هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟

یک فعال صنفی عنوان کرد:

هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟یک فعال صنفی پرستاری با اعتقاد به اینکه باید دید هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟، گفت: آیا با این تغییر گره‌ای از مشکلات نظام سلامت باز خواهد کرد؟
30 اردیبهشت 1398
اجرای طرح تحول سلامت جیب دولت را خالی کرد/ افزایش بی حد تعرفه‌های پزشکی طی سالهای اخیر

عضو هیات امنای تامین اجتماعی عنوان کرد:

اجرای طرح تحول سلامت جیب دولت را خالی کرد/ افزایش بی حد تعرفه‌های پزشکی طی سالهای اخیر

در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۴۲ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که برای ارائه خدمات به آنها و تأمین هزینه‌ها گاهی با کسری اعتبارات مواجه است بطوری که برای جبران آن مجبور است از بانک وام‌هایی با بهره بالا بگیرد این در حالی است که دولت نیز حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و اگر این بدهی را پرداخت کند بسیاری از مشکلات این سازمان برطرف می‌شود.
30 اردیبهشت 1398
پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند

رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد:

پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند

رئیس سازمان نظام پزشکی میزان زمانی را که پزشکان عمومی و متخصص باید صرف ویزیت بیماران کنند، اعلام کرد.
30 اردیبهشت 1398
آنچه دستفروشان دارند اما برخی پزشکان نه!

آنچه دستفروشان دارند اما برخی پزشکان نه!

در حالی که امروز حتی دستفروشان مترو هم مجهز به دستگاه کارتخوان هستند، برخی پزشکان با وجود الزام قانونی، از نصب کارتخوان در مطب‌های خود خودداری می‌کنند.
29 اردیبهشت 1398
تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

رئیس خانه پرستار خوزستان عنوان کرد:

تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

با توجه به نقش حیاتی و بی بدیل پرستاری در ارتقاء سطح سلامتی جامعه در جهت پیشبرد اهداف استراتژیک نظام سلامت، وجود یک ساختار قدرتمند و موثر در تصمیمات راهبردی وزارت بهداشت و درمان کشور ضروری می نماید، که این خلاء با تلاش دلسوزان رشته پرستاری که منتج به تشکیل معاونت پرستاری به دستور رئیس دولت دهم و در ادامه با حمایت وزیر وقت وزارت بهداشت آقای دکتر هاشمی شد، برطرف گردید.
29 اردیبهشت 1398
نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت عنوان کرد:

نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: منابع مالی کشور محدود است و در شرایط فعلی چاره‌ای جز ‏مدیریت بهینه منابع و مصرف وجود ندارد.‏
29 اردیبهشت 1398
نگاهی به مشکلات شغلی پرستاران/ چرا پرستاران مهاجرت می کنند

همشهری گزارش می دهد:

نگاهی به مشکلات شغلی پرستاران/ چرا پرستاران مهاجرت می کنند

پرستاران ابتدای شیفت خود را با لبخند شروع می‌کنند و ساعات پایانی را با خستگی و بی‌حوصلگی. اگر خود را جای آنها بگذارید، این رفتارشان اگرچه توجیه‌پذیر نیست، دور از انتظار هم نیست؛ کار بسیار است و شیفت طولانی، اضافه کاری اجباری است و دستمزد‌ها پایین. سال گذشته بود که خبر آمد پرستار جوان 24ساله بر اثر فشار کار زیاد دریچه آئورت قلبش پاره شده و جان خود را از دست داده است. البته فارغ از صحت و سقم این خبرها که ذاتا از سوی مسئولان تکذیب می‌شود دبیر کل خانه پرستار مرگ بر اثر کار زیاد را دور از واقعیت نمی‌داند و چندی پیش خبر از مرگ 16پرستار بین 25 تا 45سال داد.
28 اردیبهشت 1398
مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمانی باید اصلاح شود و چنانچه اصلاح نشود باعث شکاف عمیق پزشکان، پرستاران، جامعه و بین دولت و بخش خصوصی می شود.


28 اردیبهشت 1398
اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

پرستاران بیمارستان آزادی در اعتراض به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه خود با حضور در مقابل دفتر پرستاری و مدیریت بیمارستان، خواسته‌های صنفی خود را بیان کردند.
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

آیا سازمان تامین اجتماعی دو سرپرست دارد؟!
مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

آیا سازمان تامین اجتماعی دو سرپرست دارد؟!

مهدی اسفندیار

به گزارش خبرنگار خانه پرستار مهدی اسفندیار فعال صنفی حوزه سلامت در کانال نه به عوام فریبی نوشت: 

 

یادداشت تحلیلی "محمد علی شهابی" در مورد وضعیت کنونی سازمان تامین اجتماعی اگرچه تحلیل و اظهار نظر شخصی این نویسنده ی کاملا قابل احترام و سلیم النفس از وضعیت موجود می باشد و البته در خور تامل؛ منتهی به اعتقاد اینجانب بخشی از آن برآمده از برخی شایعات رایج در تامین اجتماعی؛ کاملا به انحراف رفته است؛ بطور مثال روز سه شنبه یکی از کارکنان بیمارستان شهید فیاضبخش با بنده تماس گرفته و عنوان می دارد که آیا واقعیت دارد که سرپرست جدید دستور قطع کلیه ی مزایای کارکنان را صادر کرده است؟!" 


به شدت از خبر مذکور جا خوردم و موضوع را از طریق برخی از منابع پیگیری کردم و دیدم که بله ماجرایی که ظن نوعی از موزیانه گری می رود از سوی فردی  جهت شکل گیری این رویکرد شکل گرفته اما تیزبینی سرپرست در این مورد سبب شده که موضوع ابتر بماند؟!


اما اینکه این نوع اعمال تحت برنامه ریزی باشد و قصد انداختن اصطلاحا پوست خربزه به زیرپای سرپرست داشته باشند یا نه با سه تحلیل قابل ارزیابی است:

۱_ اولا حکم سرپرستی یعنی ایجاد قلقلک برای عده ای جهت اجرای زیرپاکشی؛ البته در جاهای اقتصادی احتمالا اینکه انگیزه از زیرپاکشی تا بارنداز هم پیش برود معمولا بسیار است؛ شاید همین واقعیت سبب شد که مقام وزارت در روز معارفه حضور محسنی بندپی را تا پایان کار دولت قطعی بداند.


۲_ کمی تعلل محسنی بندپی در صدور احکام جدید؛ قطعا زمینه ساز برخی از شایعات خواهد شد؛ خصوصا در برخی جاها مثل امور نظارتی و یا دفتر؛ می بایست تا کنون احکامی صادر شده باشد؛ بخصوص نگاهی به انتصابات مدیران عامل قبل حکایت از ان دارد که در بازه ی دو هفته ی اول چند حکم صادر شده است؛ همین اتفاق سبب شده است که فضای افکار عمومی و بخصوص ستاد مرکزی که مدیران عامل قبل و احکام آنها را در دو هفته ی اول دیده است؛ به طرف آن برود که برخی شایعات در آن شکل بگیرد که شاید قرار است اتفاقات دیگری شکل بگیرد.

۳_ آیا دوستانی که چنین تحلیلی مبتی بر شکل گیری کانون های قدرت تصمیم گیری مستقل در تامین اجتماعی جدید دارند؛ تحلیلی مبتنی بر جامعیت ارائه داده اند؟! مثلا آیا خبر از سیر انتقال دو نفر از مدیران از بیرون تامین اجتماعی و مذاکره و مصاحبه ی مدیرعامل با برخی افراد جهت قبول تصدی برخی مسئولیت ها دارند؟! آیا ....... بگذارید چندتا مگوی اخلاقی را نیز اضافه کنم.


با این وجود معتقدم با نگاهی به پیشینه ی سیاسی و اجتماعی و مدیریتی محسنی بندپی در سیستم هایی که قبلا محسنی بندپی آنها را اداره کرده است؛ قطعا می توان ضعف و نقد به بخش هایی از آن وارد کرد؛ اما تنها بخشی که هیچ نقدی به آن وارد نیست " خلل در اتوریته و اقتدار وی است" کمی صبر باید کرد.


مهدی اسفندیار

=======


متن یادداشت محمد علیی شهابی

 

خطاب به محسنی بندپی ؛ سرپرست تامین اجتماعی 

✅همدلی بکارید، موفقیت درو کنید

📌عباس اورنگ؛ کارشناس تامین اجتماعی

✍️بر کسی پوشیده نیست جنابعالی سکاندار سازمانی شده اید که بدترین روزهای دوران حیاتش را سپری می نماید، بی گمان برای پذیرش این مسوولیت جز به عاشقی و ایثار واژه دیگری نمی توان مصداق نمود، شرایطی که 
- انتظار از دولت در تادیه قسمتی از بدهی ها چیزی ست تقریبا در حد معجزه 
- گسترش پوشش بیمه ای برای خلق منابع جدید تقریبا بن بست 
- امید به سود حاصل سرمایه گذاری، امیدی است واهی 
- انجام اصلاحات پارامتریک و مدیریت اصولی و قانونی منابع و مصارف نیز با مجلسی که به دنبال رای برای دوره آینده است غیر ممکن

🔹پس راهکار چیست؟

✍️باید هرچه سریعتر تغییرات مثبت شروع شود. نیک می دانید؛ تنها پیشنهاد کارشناسی برای خروج از شرایط اورژانسی موجود مشابه یک حالت اضطراری در بیمارستان نه انتقال بیمار به یک مرکز مجهز و نه فرصت برای خرید تجهیزات فوق پیشرفته و نه امکان دعوت از ظرفیت های بیرونی است. در این شرایط باید به بضاعت موجود که اتفاقا واجد عالی ترین ظرفیت کارشناسی است اعتماد نمود.

✍️از این رو باید به بدنه سازمان امید تزریق گردد تا بدنه کارشناسی ایمان بیاورد

✍️با شناختی که از ظرفیت های موجود سازمان دارم، در هزارتوهای سازمان منابعی نهفته است که اگر همدلی بکارید قطعا موفقیت درو خواهید کرد ولی با انگیزه تحلیل رفته همکاران نمی توان به روزهای روشن امید داشت. 

✍️تیمی بی طرف به واحدهای اجرایی در سطح شهرستانها بفرستید خواهید دید نارضایتی بدنه اجرایی همچون موریانه ریشه های سازمان از درون به زوال می برد.

✍️قابل باور نیست در سطح سازمان مدیرانی بدون حکم انتصاب توسط ۵ سکاندار اخیر سازمان یعنی آقایان دکتر نوربخش، فیروزی، مرتضوی، موسویان، حافظی بدون هیچگونه تغییری بر یک مسند، در یک اطاق و بر یک صندلی استقرار داشته اند، چرا؟ 

✍️چون حکم انتصاب آنها توسط ششمین مدیرعامل قبل صادر شده است، این بدین معناست که قریب به یک دهه تغییری در چرخه کاری امثالهم نبوده است، این یعنی اینکه بسیاری از مدیران عامل پیشین یا توجهی به تغییرات نداشته یا تغییرات مدیریتی آنها بیشتر تحت تاثیر نمایندگان مجلس بوده است.
چه بسا بسیاری از این مدیران مادرزادی امیدوارند تا پایان دوره جدید نیز در همان مسئولیت خدمت نمایند.

✍️شما  بر آمار و اطلاعات سازمان دسترسی و تسلط کامل دارید. در شرایط جاری بیش از هر دوره دیگری سازمان نیازمند همدلی و همراستایی در سطوح مختلف علی الخصوص همدلی عمیق بین کارکنان و مدیران است. 

✍️مستحضرید تغییر و جابجایی در حوزه منابع انسانی مهمترین اهرم در افزایش سطح رضایتمندی درون سازمانی است. 

✍️بدون شک نقطه مقابل تغییرات سازنده، سکون نامتعارف است. سکون بیش از حد جز تکرار ودلزدگی و از همه مهمتر ممانعت از بروز نوآوری پیامدی نخواهد داشت.

✍️سکون بیش از حد در عرصه مدیریت شائبه مالکیت مادی و معنوی را پدید آورده و همان میزان مخرب و بحران زاست که مقابل آن بی ثباتی و تغییرات بی مبنا و مکرر.

✍️شاید به همین دلیل است که در شرایط ایده آل عمر مطلوب مدیریت در یک مجموعه را سه تا چهار سال در نظر می گیرند و بیش از آن موجبات دلزدگی مدیران علی الخصوص مرئوسان می دانند. 

✍️خطرناک آنکه اگر دلزدگی به جمع مرئوسان رخنه نماید، فصل جدید چرخه دورانی بی انگیزگی، تشدید یاس و ناامیدی و مقاومت های مدنی در بین مرئوسان کلید خواهد خورد. 

✍️بی گمان کارکنان در صورت بروز ناامیدی، هرگونه اقدام اثربخشانه را عاملی موثر در تثبیت وضعیت موجود می دانند و چه بسا اقدامات بازدارنده و مقاومت مدنی را برای تاثیر بر اراده مدیران ارشد مبنی بر لزوم تغییرات دستور کار قرار خواهد داد. 

✍️ترویج این قبیل مقاومتهای مدنی در شرایطی که سازمان  نیازمند همدلی و سینرژی در جهت جبران کسری و رفع شکاف درآمدی در موازنه منابع و مصارف بوده بیش از هر دوره دیگری مدیران ارشد را ملزم می سازد، سیاه چاله های ثبات نامتعارف را شناسایی و به این فضای حساس توجه بیشتری داشته باشند.

✍️به نظر می رسد مدیریت منابع انسانی سازمان می بایست پویاتر عمل نموده و قبل از هرگونه دلزدگی پرسنلی، تغییر  مدیرانی که بیش از چهارسال است در مسئولیتی انجام وظیفه نموده اند را کلید بزند.

✍️بدون شک سکون بیش از حد، علاوه بر تملک مادی و معنوی، هرگونه نوآوری و خلاقیت را در نطفه خاموش خواهد ساخت.

✍️شاید وقت آن رسیده است که از ظرفیت مدیرانی که نزدیک به یک دهه است بدون هیچ تغییر و جابجایی در یک پست سازمانی در یک دفتر کار جلوس کرده اند، بمثابه کشورهای توسعه یافته در موقعیت های جدیدی همچون مسوولیت خطیر مشاور انتصاب یابند تا با انتقال تجربیات مثبتشان، به مدیران نسل های بعدی بهره جست تا یکباره این تجارب که سرمایه های یکسازمان هستند با بازنشستگی از بین نرود.

مطلب قبلی "نظام ارجاع"؛ نوشداروی نظام سلامت
مطلب بعدی بررسی کمبود پرستار در اولویت برنامه های کمیسیون بهداشت مجلس/تلاش برای تحقق مطالبات پرستاری
Print
277 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 13:21
رئیس خانه پرستار خوزستان: پرستاران نسبت به پزشکان زمانی بیشتری را با بیماران در ارتباط هستند و خدماتی را که آنها به بیماران ارائه می دهند به نام پزشکان ثبت و هزینه آنها به پزشکان پرداخت می شود وخدمات پرستاران تحت عنوان هتلینگ تعریف شده است.
شنبه، 13 آبان 1396 - 13:55
✅در مجموع برنامه امشب نشان داد که وزارت بهداشت در شرایط سختی به سر می برد و مجریان کاملا پذیرفته اند که باید از همه ظرفیت ها استفاده شود و به افکار کارشناسی احترام بگذارند که این تغییر باور ارزشمند است و می تواند مسیر جدیدی در توجه به ارا دلسوزان به منافع ملی را باز کند
یکشنبه، 07 آبان 1396 - 11:06
طنز وارده: محمد علی شهابی فعال صنفی درواکنش به مصاحبه های اخیر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ادامه طرح تحول تحت هر شرایط  طی یاداشت طنزی درتلگرام خود نوشت: وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای از مردم خیر و همیشه در صحنه درخواست کرده است که اماده دریافت کمک های مالی هم وطنان جهت ادامه طرح تحول م...
دوشنبه، 13 آذر 1396 - 14:35
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری وضعیت طرح تربیت بهیار یک ساله از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب کمک پرستاران نداشته و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد.
چهارشنبه، 15 آذر 1396 - 21:29
 شاید اکنون دقیقا همان زمانی باشد  که ورود قوه قضائیه ،سازمان بازرسی کل کشور و یا مجمع تشخیص مصلحت نظام و حتی شورای عالی امنیت کشور برای شناسایی تهدید های موجود،  با وجود خلا مشهود احساس مسئولیت در کمیسیون بهداشت و وزارت بهداشت نسبت به منافع ملی وارد عمل شده و دست ذینفعان را از سیاست ...
جمعه، 05 آبان 1396 - 18:41
پرستاران یکی از مهمترین ارکان نظام های سلامت در همه جای دنیا به شمار می آیند از این رو بررسی مطالبات این قشر و رسیدگی به آن و تلاش جهت رفع موانع خدمتی در این صنف از اهمیت بالایی برخوردار است.  
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 20:10
لینک کانال: «نه به عوام فریبی» با اطمینان خاطر عرض می کنم که از این وزارت بهداشت با این ساختار و این روند چیزی به نفع ملت در نمی آید، حال چه بخواند مولتی میلیاردری مثل قاضی زاده ی هاشمی با حداقل دانش مدیریت و با شخصیت و شیوه ی احمدی نژادی اش ، آن را اداره کند ، چه بخواهد فردی مثل پزشک...
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 18:49
پرستاران کشور یک دهه است که چشم انتظار اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری هستند، اما بهانه تراشی ها مانع از تحقق این آرزوی ۱۰ ساله آنها شده است.
دوشنبه، 20 آذر 1396 - 13:02
عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور خاطرنشان کرد: اخیراً بازنگری مجدد کتاب کالیفرنیا که رفرنسی جهانی برای تعیین تعرفه‌های درمانی است در دستور کار سازمان موازی نظام پرستاری یعنی نظام پزشکی قرار گرفته است و بسیاری از خدمات که در کتاب ارزشگذاری خدمات کالیفرنیا(دیالیز، مانیتورینگ قلبی، پانسمان سوختگی، ...
جمعه، 12 آبان 1396 - 10:31
پرستاران دلسوز و نجیب در صورتی که اراده کنند،  میتوانند موارد نغض این قانون از جمله دیر اجرا کردن آن یا عدم محاسبه ی ضرایب شب و ایام تعطیل به عنوان ارزش اصلی آن شیفت،  یا اجباری نبودن اضافه کاری و .. را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کرده و با احکام قطعی دیوان،  در مقابل زیادی خواهی...
شنبه، 25 آذر 1396 - 16:20
وزارتین بهداشت و رفاه نیز در مراکز بهداشتی درمانی تحت امر خود که اختیار امر را دارند و می توانند سقف کارانه های پرداختی به گروه پرستاری را تفکیک و در قالب تعرفه های تعریف شده بصورت متناسب تخصیص داده و بپردازند ، کوتاهی و فرافکنی می کنند و قانون مصوب مجلس را به تمسخر می گیرند و بهانه کمبود بودجه ...
ﺳﻪشنبه، 07 آذر 1396 - 15:04
وقتی در گامی سوال برانگیز، تعرفه های پزشکی را در سایه ی سکوت تمام بیمه ها و شورای عالی بیمه و وزارت رفاه و تشکلهای کارگری و تامین اجتماعی و ..... متوسط سیصد درصد افزایش دادند ،متوجه شدیم که هدف اصلی طراحان این پروژه ،در واقع همین گام بوده و سایر اقدامات در واقع تلاش برای پوشاندن این اقدم و در سایه ق...
ﺳﻪشنبه، 21 آذر 1396 - 10:04
نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه سهم کارانه پرستاران باید در لایحه بودجه ۹۷ جدا شود، گفت: این اقدام باید در راستای اجرای لایحه برنامه ششم توسعه و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سقف کارانه‌ها صورت بگیرد.
جمعه، 17 فروردین 1397 - 16:59
چرا ایشان به جای اجرای برنامه پزشک خانواده که می توانست عدالت اجتماعی را سبب شود ، طرح تحول و افزایش کارانه ها و نابودی صنعت بیمه را در دستور کار قرار داد و در انتها هم اعتراف رییس کمیسون بهداشت را به دنبال داشت که گفت ۸۵ درصد پولهای طرح در ستادها خرج شده است؟
شنبه، 25 آذر 1396 - 15:04
پزشکیان: هیچ کس نمی تواند اتهامی وارد سازد که بنده برای خودم یا خانواده ام کیسه ای دوخته ام و در خصوص هر موضوعی که تخصص داشته ام ابراز نظر کرده و قصد خدمت رسانی داشتم. تنها انقلابی بودن مهم نیست و باید انقلابی ماند و کسی می تواند ادعای خدمت داشته باشد که قدرت در اختیار داشته اما سواستفاده نکند.


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی